30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: parkovani 20dni na stejnem miste  (Přečteno 7806 krát)

simaja

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
parkovani 20dni na stejnem miste
« kdy: 11 Června 2015, 09:15:26 »

zdravim,

obcas parkuju na miste, ktere je oznacene jako parkoviste i 20 dni. jedna se o parkoviste, ktere je v blizkosti sidliste uprostred mesta.
Je nejaka moznost, ze by me mohli odtahnout vuz, pripade zabezpecit botickou? jedine, co me napada je cisteni vozovky.
Nevim, zda neni parkovani na verejnem parkovisti nejak casove limitovano.


diky moc
IP zaznamenána

vava

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:parkovani 20dni na stejnem miste
« Odpověď #1 kdy: 11 Června 2015, 09:33:18 »

I na parkovišti se jedná o zastavení a stání a podle §2 n) zákona 361/2000 to je „uvedení  vozidla  do  klidu  nad  dobu  dovolenou  pro zastavení,” takže pokud tam nejsou nějaké háčky s dodatkovými tabulkami na parkovišti a pokud má Váš automobil značky, nemusíte se ničeho zákonného obávat.
« Poslední změna: 11 Června 2015, 09:50:44 od vava »
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:parkovani 20dni na stejnem miste
« Odpověď #2 kdy: 11 Června 2015, 12:04:49 »

Cisteni vozovky nebo kdyby organ usoudil, ze vozidlo je vrakem.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:parkovani 20dni na stejnem miste
« Odpověď #3 kdy: 11 Června 2015, 12:10:34 »

S tím vrakem to nevidím tak hrozně. Kolikrát na některých parkovištích vidím auta oblepená nálepkami vyzývajícími k odstranění vraku a nic se neděje. :)
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:parkovani 20dni na stejnem miste
« Odpověď #4 kdy: 11 Června 2015, 12:18:58 »

Auto stojící na veřejné komunikaci musí mít platnou technickou, jinak ho některé MP považují za vrak ohrožující bezpečnost provozu na pozemních komunikacích automaticky.. (jak moc je tento názor legální, toť otázka..)
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

reseth

  • Příspěvků: 65
    • Zobrazit profil
Re:parkovani 20dni na stejnem miste
« Odpověď #5 kdy: 11 Června 2015, 23:28:05 »

Jednou tohle řešil kamarád, protože u paneláku stál vrak auta, spali v něm bezdomovci a dělali okolo bordel. Dostal vyjádření, že dokud to stojí na vlastních kolech, tak to není vrak a nemůžou to nechat odtáhnout. Než se stihlo v dané věci nějak víc kverulovat, tak někdo vůz kol zbavil a do dvou dnů byl pryč. Formálně je ale vrak vozidlo trvale technicky nezpůsobilé provozu bez RZ nebo zjevně technicky nezpůsobilé. Někde jsem slyšel, že "musí být nabourané nebo z části rozebrané", ale oporu jsem tomu tvrzení nikde nedohledal.
Upřímně si myslím, že pokud to auto na první pohled jako vrak nevypadá, tak to, že tam stojí nikdo nepozná a řešit nebude. Já třeba u domu parkoval dost často na stejném místě(sic to není sídliště, ale aut tu stojí dost) a to protože jsem jezdil a vracel se v době kdy mi to místo neměl kdo zabrat. Takže pokud tam nejsou nějaké kreativní dodatkové tabule, tak jediný "strašák" je podle mě blokové čistění.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:parkovani 20dni na stejnem miste
« Odpověď #6 kdy: 11 Června 2015, 23:34:33 »

Když jsem ještě bydlel v Praze, tak tam taky zabíraly místo dva vraky. Nejvíc mně sralo, že při blokovym čištění odtáhli kdekoho, ale vrakům se vyhýbali (bylo jim asi jasný že výpalný z nich nebude a ještě jim to bude zabírat drahocený místo). Pak tomu někdo ukradl značky a za pár dní to odtáhli.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:parkovani 20dni na stejnem miste
« Odpověď #7 kdy: 12 Června 2015, 01:36:23 »

Důvodem k odtahu jakožto odstranění vraku umí být i únik provozních kapalin. Známý potřeboval odstranit překážející vozidlo zaparkované opravdu prasáckým způsobem (značně ostentativním způsobem za účelem znesnadnění vjezdu do dvora), domluva nezabrala, WD40 nastříkaná na okno taky ne, zato louže vyjetého oleje nalitá pod olejovou vanu a hovor na PČR nahlašující tekoucí olej z auta způsobila během dvou hodin odtah.
Ne že bych tuhle metodu schvaloval, ale v tomhle případě jsem s mírnou rezervou ochoten to pochopit.
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:parkovani 20dni na stejnem miste
« Odpověď #8 kdy: 12 Června 2015, 10:34:54 »

Jinak tedy nevím jak je to v daném místě, popsaném v prvním příspěvku, s kriminalitou, ale já bych se spíše bál o zmizení z jiného důvodu, než je odtah na záchytné parkoviště :). Zvlášť když by tipař vidě, že se auto dva týdny nehlo ... :-/
IP zaznamenána

simaja

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:parkovani 20dni na stejnem miste
« Odpověď #9 kdy: 12 Června 2015, 13:49:35 »

uvidime co najdu na onom parkovacim miste zitra rano :)
IP zaznamenána