30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: 73km/h V obci, dost akutní. Správní řízení 10.6.2015  (Přečteno 4155 krát)

sedly

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
73km/h V obci, dost akutní. Správní řízení 10.6.2015
« kdy: 08 Června 2015, 16:58:16 »

 :PZdravím.
10.4.2015 mi bylo v Horní Bříze na plzeňsku naměřena rychlost v obci 73km/h. Na místě jsem nic nepodepsal ani se k ničemu nepřiznal a předal jsem přestupek ke správnímu řízení. Ale v průběhu času jsem na to jak si zapoměl a dnes jsme našel v kaslíku dopis od Městského úřadu, že se mám ve středu dostavit k ústnímu projednání přestupku. Mohl by mi někdo poradit co s tím.

Díky moc všem za radu. :)
« Poslední změna: 09 Června 2015, 12:51:19 od sedly »
IP zaznamenána

frantisek

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
    • OSBID o.s.
Re:73km/h V obci, dost akutní. Správní řízení 10.6.2015
« Odpověď #1 kdy: 08 Června 2015, 17:40:30 »

Zdržovat!
Takze neschopenka. Pak podle zakona 106 zadost o obsah spisu a podle toho co tam je se pripravit na ustni a na vyslech svedku.

Pokud nezvladnete sehnat neschopenku, tak namitka podjatosti. Mustr tady na foru je.

At uz ten ci ten doklad, dejte je na podatelnu nebo poslete datovkou, zabranit ted ustnimu projednani je zadouci.


Alternativni postup: nactete si vse, co musi byt splneno pro mereni mestakem. Je velka sance, ze v tom maj chybu.

 Poloha radaru, uhel mereni, pocasi vs. manual k radaru, meteorologicke overeni meridla, proskoleni obsluhy, urceni useku pro mereni od PCR, fotky z radaru-jsou tam jina auta ........ a mozna je toho vic, tohle je psane narychlo z hlavy. Cokoliv z vyse uvedeneho vypne to jedine co na Vas maji a hra konci.

 Pak se oprete do svedku - byli skutecne u mereni pritomni ti dva co jsou predvolani? Mate nejake zaznamy z mista - jejich cisla, videozaznam, cokoliv? Opirejte se do malickosti, kolik Vas bylo v aute, kolik bylo jich, kdo z nich realne obsluhoval merici zarizeni, kdo byl dale pritomen na miste s nimi ......  Vy znate realie z mista. Zpochybnite i jejich pozdrav, jak vlastne mysleli slova "dobry den"
Alternativni postup je rizikovy, s trochou sikovnosti a stesti to vypnete a nebo nadobro zazdite.
IP zaznamenána
www.osbid.cz - s autem svobodně a bezpečně
frantisek@osbid.cz
t: 602392900 - ale jen když je to fakt nutné ;)

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:73km/h V obci, dost akutní. Správní řízení 10.6.2015
« Odpověď #2 kdy: 08 Června 2015, 18:47:06 »

Ze kdy je ten dopis? Kdy nastala fikce doručení? Musí Vás předvolat min 5 dní před plánovaným jednáním.
IP zaznamenána

sedly

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:73km/h V obci, dost akutní. Správní řízení 10.6.2015
« Odpověď #3 kdy: 09 Června 2015, 12:53:52 »

Dopis mi přišel nejprvne doporučeně, ale jelikož jsem ho nepřevzal hned, byl mi po 10 dnech vložen do schránky a byl brán jako doručený.
IP zaznamenána

vava

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:73km/h V obci, dost akutní. Správní řízení 10.6.2015
« Odpověď #4 kdy: 09 Června 2015, 14:02:05 »

Takže 8. 6. 2015 (pondělí) vloženo do schránky a 10. 6. 2015 (středa) má být ústní jednání? Pak by to předvolání asi němělo být platné, ale podívejte se pro jistotu na ten dopis, kdy byl první pokus o doručení. Někdy je totiž lhůta z nějakého důvodu delší než 10 dnů, ale fikce se bere i tak 10. Tak to raději prověřte, tím spíše, že se jedná o pátek - pondělí.
IP zaznamenána