30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Žádost o spis - chybí stránky :-D  (Přečteno 9202 krát)

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Žádost o spis - chybí stránky :-D
« kdy: 01 Června 2015, 18:35:20 »

U několika dokumentů chybí stránky (obsahující důležité údaje - konkrétně u předvolání data, místa a poučení), takže předpokládám, že můžu reklamovat stížností? Něco ve smyslu neúplné odpovědi?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Forseti

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o spis - chybí stránky :-D
« Odpověď #1 kdy: 15 Června 2015, 13:57:26 »

Dnes se mi stala jiná varianta téhož:
Magoš v Praze mi poslal na mou žádost o kopii spisu pouze kopii "Příkazu o uložení pokuty" a kopii doručenky. v Průvodním dopise píšou, že mi zasílají "kompletní kopii spisového materiálu vedeného pod č. j. XXX v celkovém počtu 3 listů."
To je nesmysl, protože v tam musí být např. protokol o podání vysvětlení druhého účastníka u PČR, papíry a náčrtky od PČR. Na všechny tyto informace se totiž odvolávají v "Příkazu...". Musí tam být i seznam písemností ...
Budu podávat stížnost, že mi to poslali vybrakované, nicméně bych potřeboval radu, jak se s touhle obstrukcí elegantně vypořádat.
Díky

IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o spis - chybí stránky :-D
« Odpověď #2 kdy: 15 Června 2015, 15:17:58 »

Si z vás trochu vystřelili, nicméňe pokud jste požadoval pouze číslo jednací, tak se to týká pouze té jedné listiny. Musel byste uvést spisovou značku.
IP zaznamenána

Forseti

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o spis - chybí stránky :-D
« Odpověď #3 kdy: 15 Června 2015, 17:21:16 »

Si z vás trochu vystřelili, nicméňe pokud jste požadoval pouze číslo jednací, tak se to týká pouze té jedné listiny. Musel byste uvést spisovou značku.

Bylo tam obojí. Jsou to šmejdi.
IP zaznamenána

PaCh

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o spis - chybí stránky :-D
« Odpověď #4 kdy: 15 Června 2015, 19:06:44 »

Dnes se mi stala jiná varianta téhož:
Magoš v Praze mi poslal na mou žádost o kopii spisu pouze kopii "Příkazu o uložení pokuty" a kopii doručenky. v Průvodním dopise píšou, že mi zasílají "kompletní kopii spisového materiálu vedeného pod č. j. XXX v celkovém počtu 3 listů."
To je nesmysl, protože v tam musí být např. protokol o podání vysvětlení druhého účastníka u PČR, papíry a náčrtky od PČR. Na všechny tyto informace se totiž odvolávají v "Příkazu...". Musí tam být i seznam písemností ...
Budu podávat stížnost, že mi to poslali vybrakované, nicméně bych potřeboval radu, jak se s touhle obstrukcí elegantně vypořádat.
Díky


Udělali mi to samé. V žádosti jsem uvedl jak číslo spisu, tak číslo jednací, přesně podle příkazu který mi doručli. Napoprvé poslali to samé jako tobě. ( použili jen číslo spisu )  V druhé žádosti jsem tedy uvedl jen to číslo jednací a už poslali všechno.
IP zaznamenána

Forseti

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o spis - chybí stránky :-D
« Odpověď #5 kdy: 15 Června 2015, 21:17:14 »

Dnes se mi stala jiná varianta téhož:
Magoš v Praze mi poslal na mou žádost o kopii spisu pouze kopii "Příkazu o uložení pokuty" a kopii doručenky. v Průvodním dopise píšou, že mi zasílají "kompletní kopii spisového materiálu vedeného pod č. j. XXX v celkovém počtu 3 listů."
To je nesmysl, protože v tam musí být např. protokol o podání vysvětlení druhého účastníka u PČR, papíry a náčrtky od PČR. Na všechny tyto informace se totiž odvolávají v "Příkazu...". Musí tam být i seznam písemností ...
Budu podávat stížnost, že mi to poslali vybrakované, nicméně bych potřeboval radu, jak se s touhle obstrukcí elegantně vypořádat.
Díky


Udělali mi to samé. V žádosti jsem uvedl jak číslo spisu, tak číslo jednací, přesně podle příkazu který mi doručli. Napoprvé poslali to samé jako tobě. ( použili jen číslo spisu )  V druhé žádosti jsem tedy uvedl jen to číslo jednací a už poslali všechno.

Obráceně....

Přemýšlím, že bych dal preventivně stížnost na obstrukce...., abych je na chvíli zabavil ...
« Poslední změna: 15 Června 2015, 21:19:00 od Forseti »
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Žádost o spis - chybí stránky :-D
« Odpověď #6 kdy: 15 Června 2015, 22:14:45 »

Nic jinýho než obstrukce to není, pokud dle šablony napíšete *kompletní* spisový materiál k vu. ČJ a ČS, tak to prostě nezakládá jakýkoli právo poslat jen něco. Spojka *a* je celkem jednoznačná, žádný vylučovací význam nemá.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o spis - chybí stránky :-D
« Odpověď #7 kdy: 19 Června 2015, 23:39:36 »

i mě to takhle napoprvé (ne)poslali z prahy... hlavně je pod tím podepsanej JUDr. což mi příjde totálně jako výsměch.. reagoval sem stížností a novou žádostí kde sem jasně specifikoval 3x co to znamená kompletní kopie spisu a to jsem udělal tučně a větším písmem, aby to joo bylo vidět co že to vlastně chci. pak mi přišlo vyrozumění stížnosti z odboru plavby což mě docela rozesmálo, že poprvé to poslali v poho, tak co to vlastně chci a dorazil i spis, trochu divně zpřeházenej, ale dorazil... :)  takže žádat dokud nepošlou, stačí když se to dostane do ruky někomu kdo neni úplně blbej ;)
IP zaznamenána
In dubio pro reo

PaCh

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o spis - chybí stránky :-D
« Odpověď #8 kdy: 30 Června 2015, 11:04:45 »

Druhou žádost vyhodnotili i jako stížnost, kterou poslali na ministerstvo dopravy.
Ministertsvo stížnost uznalo a přikázalo magisrátu žádosti vyhovět ( vyhověli už předtím po upřesnění čísla spisu )
Ministerstvo uvedlo, že se jedná o formální chybu, která vznikla z neznalosti agenty na straně žadatele, která je pochopitelná a  magisrát s tím musí počítat. Dále uvedli, že slovní spojení "spisový materiál" znamená dle zákona celý obsah spisu.



IP zaznamenána