30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Hledám dobrovolníky na žádost o spis  (Přečteno 17490 krát)

Ymmies

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Hledám dobrovolníky na žádost o spis
« Odpověď #15 kdy: 08 Června 2015, 23:38:08 »

Dobrý den,

prosím tedy všechny dobrovolníky, kterým byla zamítnuta žádost o vydání spisu a mají nadále chuť trochu zavařit soudružce úřednici, aby podali co nejdříve proti Rozhodnutí odvolání.
Šablona lze najít zde: http://30kmh.cz/index.php?topic=611.0
zde se ale jedná o odvolání pro účastníka řízení, a proto je potřeba to upravit.

K odvolání stačí použít např. tento rozsudek NSS č: 6 As52/2007-80 (http://www.pecina.cz/files/mv1.pdf)

„…Uvedený právní názor šestého senátu Nejvyššího správního soudu nutno proto vykládat tak, že postup podle § 23 správního řádu o nahlížení do spisu připadá v úvahu v těch případech, kdy žadatel skutečně požaduje získání informací prostřednictvím nahlížení do spisu ve smyslu uvedeného zákonného ustanovení. Pokud však takovýto postup nevolí a výslovně se dovolává postupu podle zákona o svobodném přístupu k informacím, není důvod jeho žádost odmítnout s poukazem na speciální úpravu uvedenou v § 23 odst. 2 správního řádu.
V daném případě se stěžovatel domáhá poskytnutí informací podle zákona o svobodném přístupu k informacím, mělo tedy být o jeho žádosti rozhodováno posle uvedeného zákona, byť se jednalo o poskytnutí informací ze správního spisu tehdy účinného § 23 správního řádu. Žalovaný měl pouze posoudit, zda se stěžovatel domáhal poskytnutí takových informací, které povinný subjekt není ve smyslu příslušných ustanovení zákona o svobodném přístupu k informacím povinen poskytnout.
Z vyložených důvodů shledal Nejvyšší správní soud kasační stížnost důvodnou a proto zrušil rozsudek městského soudu a věc mu vrátil k dalšímu řízení (§ 110 odst. 1 s. ř. s.). Podle § 110 odst. 3 s. ř. s. je městský soud právním názorem v tomto rozsudku vázán…“



Ze žádosti jasně vyplynulo, že žadatel není účastníkem řízení a jasně definoval, že požaduje kompletní spis dle zákonu o veřejných informací Infz. Označit tedy tuhle žádost jako náhlédnutí účastníka řízení do spisu je nezákonné a nikterak ani nevychází z obsahu žádosti či průměrnému IQ.

Děkuji.
« Poslední změna: 08 Června 2015, 23:39:59 od Ymmies »
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Hledám dobrovolníky na žádost o spis
« Odpověď #16 kdy: 09 Června 2015, 10:41:09 »

Včera jsem si na poště vyzvedl rozhodnutí a usnesení, šel bych do toho, budu se tomu věnovat asi večer..
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Hledám dobrovolníky na žádost o spis
« Odpověď #17 kdy: 09 Června 2015, 11:01:05 »

Šablona lze najít zde: http://30kmh.cz/index.php?topic=611.0
.....
K odvolání stačí použít např. tento rozsudek NSS č: 6 As52/2007-80 (http://www.pecina.cz/files/mv1.pdf)


Zdravím... tohle má háček a to ten že v odkazované šabloně píšou že odmítnutí se opírá o judikát  Nejvyššího správního soudu (dále ta-ké „NSS“) č.j. 5 A 158/2001 – 100 ze dne 27.1.2004 ovšem nám to zamítli podle judikátu č. j. 7 Ans 18/2012-23, ze dne 13. 12. 2012 takže novějšího i než výše citovaný rozsudek č: 6 As52/2007-80

Takže je to asi potřeba napsat nějak jinak. Mám od někoho něco slíbeno, takže pokud mi to schválí a dodá, tak to sem šoupnu.
IP zaznamenána

lubos

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 85
    • Zobrazit profil
Re:Hledám dobrovolníky na žádost o spis
« Odpověď #18 kdy: 09 Června 2015, 11:33:12 »

To je tak, žádost o spis dle infZ. odmítli s odkazem na rozsudek NSS 7Ans18/2012 který odkazuje na dřívější judikát NSS 2As38/2007 v němž NSS skutečně vyslovil že "Nahlížení účastníka řízení do spisu podle § 38 správního řádu z roku 2004 je natolik komplexně upraveným specifickým postupem poskytování informací, že je subsumovatelné pod § 2 odst. 3 zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím (ve znění před novelou provedenou zákonem č. 61/2006 Sb.), z něhož plyne, že zákon o svobodném přístupu k informacím se nevztahuje na poskytování informací podle zvláštního právního předpisu."

Avšak tento postup se uplatní pouze v případě že účastník řízení sám žádá o spis. Pro kohokoliv jiného musí být postup dle infZ umožněn. V citovaném rozsudku rovněž stojí:

Nyní vydané rozhodnutí je také v souladu se závěry právní teorie. František Korbel ve svém příspěvku nazvaném „Přístup k informacím podle správního řádu a zákonů o informacích" (in Kadečka, S., Kliková, A., eds.: Nový správní řád a místní samospráva, Brno: Masarykova univerzita, 2006, s. 198-215) uvádí: „Institut nahlížení do spisu podle § 38 správního řádu je zvláštní právní úpravou vůči informačním zákonům. Přestože nahlížení do spisu slouží též získávání informací, jeho podstata a podmínky jsou jiné než obecný přístup k informacím povinných subjektů. Toto právo svědčí pouze účastníkům konkrétních řízení a osobám s právním zájmem nebo jiným vážným důvodem na nahlížení do spisu. Obsahem tohoto práva je fyzický a v zásadě neomezovaný přístup k originálu správního spisu a s tím spojená možnost činit si výpisy a pořizovat kopie. Jeho podstatou je vztah 'nahlížitele' k věci, který odůvodňuje poskytnutí i takových informací, které by obecnou cestou musely být odepřeny. Takto konstruované právo rozšiřuje možnosti přístupu k informacím pro vybrané skupiny osob. Neupravuje, a tím méně pak omezuje, možnosti obecného poskytování informací podle informačních zákonů.
IP zaznamenána

Ymmies

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Hledám dobrovolníky na žádost o spis
« Odpověď #19 kdy: 10 Června 2015, 00:57:58 »

Šablona lze najít zde: http://30kmh.cz/index.php?topic=611.0
.....
K odvolání stačí použít např. tento rozsudek NSS č: 6 As52/2007-80 (http://www.pecina.cz/files/mv1.pdf)


Zdravím... tohle má háček a to ten že v odkazované šabloně píšou že odmítnutí se opírá o judikát  Nejvyššího správního soudu (dále ta-ké „NSS“) č.j. 5 A 158/2001 – 100 ze dne 27.1.2004 ovšem nám to zamítli podle judikátu č. j. 7 Ans 18/2012-23, ze dne 13. 12. 2012 takže novějšího i než výše citovaný rozsudek č: 6 As52/2007-80

Takže je to asi potřeba napsat nějak jinak. Mám od někoho něco slíbeno, takže pokud mi to schválí a dodá, tak to sem šoupnu.

Ok. Uživatel "hh" mi také psal že má nějaké odvolání u sebe, takže jestli mi to pošle, hodím to sem. Bylo by ale dobré, aby jim nepřišlo x na chlup stejných odvolání.

edit: pokud už někdo odvolání podal, tak mi prosím napište. Děkuji
IP zaznamenána