30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: chyby ve výroku, co mám dělat  (Přečteno 3539 krát)

vulkan

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
chyby ve výroku, co mám dělat
« kdy: 23 Května 2015, 07:59:17 »

Dobrý den,

Prosím poradit.
ve výroku příkazu o uložení pokuty ze dne, pozor, 23.12.2014 :D správní orgán chybně uvedl: datum narozeni, statní příslušnost a místo pobytu.
a teď dostal rozhodnutí ze dne 14.05.2015 o opravování těchto chyb. Příkaz s chybami nabyl právní moc 18.01.2015.
Mám s tím něco dělat? Jak musím postupovat dál?

děkuji     
IP zaznamenána

lopata

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:chyby ve výroku, co mám dělat
« Odpověď #1 kdy: 23 Května 2015, 08:24:04 »

Tohle je otázka dost komplikovaná. Ale pokud nechcete jít cestou napadení původního rozhodnutí pomocí složité soudní cesty, kde by to asi ustáli... Tak standardní postup. Poslední den lhůty podat odpor a žádost o spis. Pak pošlou jak spis, tak předvolání. To naskenujete a anonymizované dáte sem. A někdo zkušenější vám poradí další postup. Celé to zabere tak měsíc.

Cílem je vydržet dost dlouho, abyste si dal jako dárek pod stromeček prekluzi. Nebo o něco dřív zamítnutí nadřízeným orgánem. To pokud je důkazní materiál opravdu slabý.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:chyby ve výroku, co mám dělat
« Odpověď #2 kdy: 23 Května 2015, 10:38:40 »

Podle mého musí napadnout to opravné rozhodnutí, s tím, že se nejedná o tzv. zřejmou nesprávnost. Pokud by nechal toto opravné rozhodnutí projít, platí původní datum nabytí právní moci a proti tomu už moc šancí nemá.

Tady jsem k podobnému psal komentář - http://30kmh.cz/index.php?topic=1469.msg11754#msg11754

Ale těžko říct, zda se podaří přesvědčit úřad, případně soud o tom, že opravdu jde o tzv. zřejmou nesprávnost.
IP zaznamenána