30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Objíždění tramvaje v zastávce  (Přečteno 9514 krát)

jarda

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
[?] Objíždění tramvaje v zastávce
« kdy: 11 Května 2015, 10:56:46 »

Podařilo se mi porušit § 15/1 tím, že jsem zleva objížděl tramvaj stojící na zastávce (u pravého kraje vozovky). Nevěděl jsem, že se tak smí objíždět pouze autobus a trolejbus, ale tramvaj ne. Vyfotila a zastavila mě policistka, ztotožnila mě, sepsala to, myslím, že se chovala korektně. Nijak jsem se nevyjadřoval, ani nic nepodepisoval.

Chci se zeptat, co mám čekat... koukám do tabulky přestupků
http://www.12bodu.cz/bodove-prestupky.php
a jediné, co mi na tuto situaci sedí je "Jiné porušení povinností" (§ 125c/1k), ale za to nejsou body. Policistka tvrdila, že můj přestupek bodovaný je.

díky
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Objíždění tramvaje v zastávce
« Odpověď #1 kdy: 11 Května 2015, 11:09:28 »

Počkej až něco přijde. Dřív nemá cenu se trápit nějakejma teoriema. Možná nepřijde vůbec nic.
Vyfotila a zastavila mě policistka
Vyfotila Tě po zastavení (někdy to dělaj pro jistotu kvůli ztotožnění),  nebo nafotila ten Tvůj údajnej přestupek.
A to foto jsi viděl ?
IP zaznamenána

jarda

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Objíždění tramvaje v zastávce
« Odpověď #2 kdy: 11 Května 2015, 11:29:24 »

Fotila mě při činu, jel jsem podél tramvaje samozřejmě krokem, takže měla dost času. Fotku jsem neviděl... ale to je opravdu jedno, dokud mi něco nepřijde.

Jde mi o to, že mi na tuto situaci nesedí žádný bodovaný přestupek, tak mě zajímá, jestli se mýlila policistka, nebo něco uniká mně.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Objíždění tramvaje v zastávce
« Odpověď #3 kdy: 11 Května 2015, 11:42:02 »

nejspíš myslela § 125c odst. 1 písm f) bod 7 - předjíždí vozidlo v případech, kdy je to obecnou, místní nebo přechodnou úpravou provozu na pozemních komunikacích zakázáno - 7 bodů, ovšem je otázkou jestli se to může napasovat na objíždění tramvaje zleva  ???

Pro upřesnění je to porušení §13 odst. 1, ne §15
« Poslední změna: 11 Května 2015, 11:54:36 od Tacecek »
IP zaznamenána

jarda

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Objíždění tramvaje v zastávce
« Odpověď #4 kdy: 11 Května 2015, 12:02:28 »

Myslím, že v případě stojící tramvaje se nejedná o předjíždění.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Objíždění tramvaje v zastávce
« Odpověď #5 kdy: 11 Května 2015, 12:10:31 »

Už asi vím v čem je zakopanej pes, jde o to že dřív nedovolená jízda po tramvajovém pásu (nebo jak se tomu říkalo) byl bodovaný přestupek, si to paní policistka asi neuvedomila a nebo to jen zkoušela.
IP zaznamenána

jarda

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Objíždění tramvaje v zastávce
« Odpověď #6 kdy: 11 Května 2015, 12:29:53 »

V tom pes zakopaný určitě není, protože jednak v tom místě není jiná možnost, než jet po tramvajovém pásu (takže zastávka je v jízdním pruhu) a jednak policistka nic nezkoušela, vůbec mi nedala možnost řešit to na místě (ne že bych ji chtěl).
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Objíždění tramvaje v zastávce
« Odpověď #7 kdy: 11 Května 2015, 14:42:16 »

V tom pes zakopaný určitě není, protože jednak v tom místě není jiná možnost, než jet po tramvajovém pásu (takže zastávka je v jízdním pruhu) a jednak policistka nic nezkoušela, vůbec mi nedala možnost řešit to na místě (ne že bych ji chtěl).
Jak jsem již psal - počkej až něco přijde. Dřív nemá cenu se trápit nějakejma teoriema a vymýšlet strategie obrany. Naopak se můžeš k něčemu mylně upnout a v reálu pak něco díky tomu přehlédneš. Zatím si určitě prostuduj strategii "aktivního přístupu k délce řízení", připrav si omluvenky a prostuduj fáze správního řízení.
IP zaznamenána