30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Jízda na červenou - přenosný semafor a policie s kamerou  (Přečteno 9931 krát)

belmondo

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil

Dobrý den, tento týden mi přišel příkaz že jsem vinný - jízda na červenou (přenosný semafor) a policejní octávie "modré barvy - civil" s kamerou v zádech. Je nějaký rozumný způsob jak se dá z této situace vybruslit? Nikdy nejezdím na červenou, ale ten malý přenosný semafor jsem tam fakt nečekal. Byl tam postaven z důvodu stavební práce na silnici. Zatím se chystám, že napíši odpor proti rozhodnutí, ale co dál? přestupek § 125c odst. 1 písm. F) bod 5,
 Děkuji za rady do života hoši....
IP zaznamenána

simaja

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou - přenosný semafor a policie s kamerou
« Odpověď #1 kdy: 11 Května 2015, 08:00:07 »

nezastavili te - neridil si ty.
neseberou 5bodu
IP zaznamenána

belmondo

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou - přenosný semafor a policie s kamerou
« Odpověď #2 kdy: 11 Května 2015, 08:22:30 »

Tady se omlouvám, ale nedopsal jsem to do konce, po cca 150m mě zastavili, že pustili maják a zahájili řízení na místě. Podepsal jsem, že nesouhlasím s pokutou a proto to to šlo do správního řízení ve Vyškově na městský úřad.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou - přenosný semafor a policie s kamerou
« Odpověď #3 kdy: 11 Května 2015, 08:36:41 »

Podat odpor, získat kopii spisu a pak se uvidí.
IP zaznamenána

belmondo

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou - přenosný semafor a policie s kamerou
« Odpověď #4 kdy: 11 Května 2015, 08:47:03 »

Odpor už mám nachystaný a budu ho tento týden posílat. Ale potřebuji ještě poradit v jaké lhůtě se prosím zasílá žádost o kopii spisu?
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou - přenosný semafor a policie s kamerou
« Odpověď #5 kdy: 11 Května 2015, 08:50:41 »

Žádost o spis co nejdřív.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou - přenosný semafor a policie s kamerou
« Odpověď #6 kdy: 11 Května 2015, 14:10:13 »

K tomu me napada otazka lehce mimo tema - muzou pri plneni sluzebnich povinnosti porusovat dopravni predpisy i v civilnim aute? (Pokud jeli za belmondem, museli jet taky na cervenou a pocitam, ze majak zapnuli az nekdy pozdeji..)
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou - přenosný semafor a policie s kamerou
« Odpověď #7 kdy: 11 Května 2015, 20:50:43 »

Barva auta nemá funkci (rostlináře) vliv. Bez majáku můžou pouze překračovat rychlost, byť mají v zákoně menší error.
IP zaznamenána

cestmir

  • Příspěvků: 57
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou - přenosný semafor a policie s kamerou
« Odpověď #8 kdy: 12 Května 2015, 11:38:31 »

Odkazuji se na § 18 odst. 9 ZPPK
Citace
Ustanovení odstavců 3, 4 a 8 neplatí pro řidiče zpravodajských služeb, Generální inspekce bezpečnostních sborů a stanovených útvarů policie a stanovených útvarů celních orgánů, je-li to nezbytně nutné k plnění úkolů stanovených zvláštním právním předpisem, je však povinen dbát potřebné opatrnosti, aby neohrozil bezpečnost silničního provozu na pozemních komunikacích. Útvary policie stanoví ministr vnitra. Útvary celních orgánů stanoví ministr financí.
IP zaznamenána