30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Ohroženi bezpečnosti provozu a měření na magistrále u Brumlovky  (Přečteno 5573 krát)

Cheriko

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil

Dnes jsem jel po magistrále a všimnul jsem si, jak na začátku měřeného úseku do centra jsou v odstavném pruhu 4 šikmo umístěné klasické retardery, asi proto, aby se nevyhýbalo měření a  kasírování oveček.

Nejedná se však o hrubé porušení plynulosti a hlavně bezpečnosti provozu, alfou omegou každého odborníka přes dopravu ? Navíc odstavný pruh je "nouzové řešení" při každém průseru a nedovedu si představit, že přes to může někdo bezpečne projet při 50kmh.

Dále jsem si vzpomňel, že jediným oprávněným důvodem k měřeni je opět výše zmiňovaná bezpečnost a plynulost. Z toho důvodu by mě velice zajímalo, proč se na magistrále u Brumlovky měří 50 když se po ní jezdilo dřive 70, je stavěna na 70+,  prošla rekonstrukcí a je minimálně stejně bezpečná jako před rekonstrukcí, ale přitom rychlost někdy kolem roku 2011 klesla na 50. Zákon žádný důvod jako plnění hlukových limitů, pokud vím, nezná. Proto se podle mě jedná o neregulérní postup minimálně v rozporu s dobrými mravy.

Návrh: 1. podat trestní oznámení na neznámého pachatele pro obecné ohrožení za umístěni retardérů do míst vyložene nevhodných
2. Podle infozákona zjistit důvod měřeni, pokud odpoví, že se jedná obezpečnost a plynulost dopravy jak postupovat dál?
Pokud odpoví hlukové limity, jak postupovat dál.

Předem děkuji za vaše účelné podměty
IP zaznamenána

HOHO

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Ohroženi bezpečnosti provozu a měření na magistrále u Brumlovky
« Odpověď #1 kdy: 28 Dubna 2015, 20:13:32 »

ty retardéry jsem viděl i jinde a napadlo mě to samý. Prásárna na entou.
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:Ohroženi bezpečnosti provozu a měření na magistrále u Brumlovky
« Odpověď #2 kdy: 28 Dubna 2015, 23:20:36 »

ad. "protihluková" opatření. Místní úpravu si může majitel silnice (je-li správním úřadem) nasadit prakticky libovolnou a zdůvodňovat to nemusí. Nicméně zajímavej je ten postup napadnutí důvodu měření - tam bych doporučil se zaměřit. Retardéry jsou prasárna par excellence, tam bych se skoro nebál trestního oznámení na obecné ohrožení, jestli na to tady někdo má koule a (právní) prostředky.

Bohužel mam teď extrémě hodně práce, takže můžu jen letmo brainstormovat :(
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Ohroženi bezpečnosti provozu a měření na magistrále u Brumlovky
« Odpověď #3 kdy: 29 Dubna 2015, 14:06:21 »

Myslím, že jsem to tu už někde psal. Na magistrále tabulky s textem OMEZENÍ HLUKU zmizely :-/
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Ohroženi bezpečnosti provozu a měření na magistrále u Brumlovky
« Odpověď #4 kdy: 29 Dubna 2015, 19:11:52 »

zmizely všude
protože to prý nemohl být zákonný důvod pro měření
tak nasadili bezpečnost a plynulost
IP zaznamenána

Cheriko

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Ohroženi bezpečnosti provozu a měření na magistrále u Brumlovky
« Odpověď #5 kdy: 30 Dubna 2015, 01:45:36 »

To je právě ono, ty cedulky zmizely, ale neexistuje jediný důvod, proč z hlediska bezpečnosti by tam měla platit 50. Dovolil bych si tvrdit, že kvalita jižní spojky mezi Barrandovským mostem a Spořilovem je stejná, ne-li horší, ale na JS je 80kmh zatím co na Magistrále je 50
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Ohroženi bezpečnosti provozu a měření na magistrále u Brumlovky
« Odpověď #6 kdy: 30 Dubna 2015, 21:47:09 »

to bych právě radši nikde netvrdil
protože výsledek v tomto státě bude, že se 50 objeví i na JS  :x
IP zaznamenána