30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Lístek za stěračem - firemní vozidlo  (Přečteno 7839 krát)

lare

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
[?] Lístek za stěračem - firemní vozidlo
« kdy: 23 Dubna 2015, 17:59:59 »

Dobrý den,
    omlouvám se, nejsem znalý problematiky, FSM jsem přečetl, ale přesto prosím o radu.
Našel jsem lísteček za stěračem, výzva k podání vysvětlení na městské policii.
Normálně se na ulici stát může, dnes bylo ovšem blokové čištění. Značku o tom jsem nezaregistroval, stejně jako cca 80% ostatních v téže ulici - nájezd/křižovatka do ulice není kolmo takže z příjezdové strany byla značka velmi špatně viditelná, příjezd k ní byl na hranu oné značky o blokovém čištění. Vozidlo je firemní, ale MP si nedala do souvislosti malý nápis na autě s velkým nápisem na pracovišti kde jsem se právě nacházel nacházel. V místě přestupku nebydlím, jen tam 2x týdně na 2 hodiny jezdím pracovat. Podle lístku se "řidič v blízkosti nezdržoval - pořízena fotodokumentace" "dostavte se nejpozději do 5 dnů k podání vysvětlení ve věci podezření ze spáchání přestupku".
    Jak správně postupovat? Vozidlo je firemní, firma přímo jej nevlastní, vlastníkem je leasingová společnost.
    Já mám vůz v užívání, ne pro soukromé účely. Jestli si dobře pamatuju, můžu jej řídit jen já, pokud zdraví nedovolí pak někdo jiný pod mým dohledem.
    Pochopil jsem že jít na MP rovná se sebeudání.
    Asi bych měl počkat jestli po oněch 5 dnech někdo obešle vlastníka vozu (Leasingovka) který může/nemusí naprášit firmu, ta pak může/nemusí naprášit mě. Když mě nikdo z výše jmenovaných neoznačí jako řidiče tak se to snad ke mě ani nedostane.
    Když mě označí, mám počkat na předvolání a přiznat užívání vozidla, ale zrovna onen den jsem měl zdravotní problémy a tak jsem neřídil, jen jsem byl vezen, totožnost řidiče znám, ale využiju možnost ze zákona nepodat k oné věci vysvětlení.

Je to správný postup? Nebo mi poradíte něco jiného?

Díky

lare
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Lístek za stěračem - firemní vozidlo
« Odpověď #1 kdy: 23 Dubna 2015, 18:10:14 »

Lísteček dle kvality papíru rozdělit do skupiny toaletní, hořlavá a nebo odpadková a správným způsobem upotřebit :)
IP zaznamenána

lare

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Lístek za stěračem - firemní vozidlo
« Odpověď #2 kdy: 23 Dubna 2015, 18:19:42 »

Lísteček ano, ale co další postup?
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Lístek za stěračem - firemní vozidlo
« Odpověď #3 kdy: 23 Dubna 2015, 18:21:19 »

No další postup se řeší až přijde něco co má úřad hodnověrně doručeno. Třeba to tím lístečkem i skočilo.
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Lístek za stěračem - firemní vozidlo
« Odpověď #4 kdy: 23 Dubna 2015, 19:31:23 »

Ale určitě bych si zadokumentoval tu značku, jen pro jistotu.
IP zaznamenána

lare

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Lístek za stěračem - firemní vozidlo
« Odpověď #5 kdy: 23 Dubna 2015, 19:57:55 »

Ale určitě bych si zadokumentoval tu značku, jen pro jistotu.

Tak značku jsem bohužel nefotil.
Navíc se obávám se že teď už tam stejně nebude...
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Lístek za stěračem - firemní vozidlo
« Odpověď #6 kdy: 23 Dubna 2015, 23:16:55 »

Znacku obvykle mestaci foti, takze pokud jednou vznikne spis, mela by v nem fotka byt.
Jinak jak rikaji ostatni - resit je treba teprve, az neco skutecne prijde.

Dotaz spise do plena: Mivaji leasingovky osetrene ve smlouve veci ohledne SPRDELe?
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Lístek za stěračem - firemní vozidlo
« Odpověď #7 kdy: 24 Dubna 2015, 08:41:06 »

Obávám se, že tohle nepůjde tak snadno. MP má jistě zjištěnmo, že leasingovka = peníze. Leasingovky se s tím nemažou a rovnou hlásej nájemce, kterým je firma Vás zaměstnávající. Většinou se leasingovky, jak někdo někde zmiňoval, ani nezaobírají nějakým SprDeliktem, ale rovnou platí výpalné a to pak s patřičnou přirážkou za administraci předávají nájemci. Tedy otázkou je, jestli v tomto případě není snažší a levnější zabečet, než pak zaplatit leasingovce o xset víc.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Lístek za stěračem - firemní vozidlo
« Odpověď #8 kdy: 24 Dubna 2015, 09:47:01 »

A není to náhodou tak, že provozovatelem je nájemce? Leasingovka je sice vlastníkem (a pronajímatelem), ale do SprDele vstupuje pouze provozovatel.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Lístek za stěračem - firemní vozidlo
« Odpověď #9 kdy: 24 Dubna 2015, 13:30:08 »

Pokud se nepletu, tak záleží na situaci. Operativní leasing je snad majitel i provozovatel leasingovka. U normálního leasingu je majitel leasingovka a provozovatel nájemce.
IP zaznamenána

lare

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Lístek za stěračem - firemní vozidlo
« Odpověď #10 kdy: 24 Dubna 2015, 14:08:51 »

Nevím jistě, ale tady jde nejspíš o normální leasing.

Jak tedy postupovat?

lare
IP zaznamenána