30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Alkohol - dech 0,3 + 0,3, krev - výsledky neznámé, ŘP nezadržen  (Přečteno 593 krát)

3kill

 • Příspěvků: 2
  • Zobrazit profil

Ahoj,
prosím o rady.

xx.6. jsem byl zastaven hlídkou PČR, dechová kontrola 0,3 a po 5 minutách opět 0,3 (Drager 7510). Žádný alkohol jsem však nepil, audio nahrávku jsem nepořídil.
PČR jsem sdělil: "Před jízdou, ani delší dobu před ní jsem nepil žádný alkohol, užívám léky (antidepresiva), které jsem měl cca půl hodiny před jízdou a jsem přesvědčen, že zvýšená hladina je způsobena léky." Na vlastní žádost jsem chtěl podstoupit vyšetření krve, po sdělení formalit a poučení (že pak po předvolání mám předložit potvrzení od lékařky) mi bylo vyhověno. Na místě kontroly jsem podepsal jen vytisknutý papír s naměřenými hodnotami. ŘP nezadržen, pro auto přijela žena taxíkem a já byl odvezen nejprve na obvodní oddělení (nevím proč, výslech neproběhl, nic dalšího jsem nepodepisoval) a následně na odběr krve.

Před odběrem krve se sestry dohadovaly s PČR, zdali se jedná o odběr na vlastní žádost (jako samoplátce), nebo na žádost PČR. PČR měli údajně svojí žádanku, nikoliv žádanku samoplátce a proto jsem nic neplatil. Sestra se ptala, proč piju, když pak řídím, zopakoval jsem tedy, že jsem nic nepil. Před samotným odběrem krve mi dala dýchnout do alkohol testeru (nevím proč, bez vysvětlení, byl to místní alkotestet ze záchytky, nejednalo se tuším o Drager) s výsledkem 0,11. Odběr krve proběhl cca 1 hodinu poté, co jsem nadýchal těch 0,3. Po odběru přišel lékař, ten mě vyslechnul a vyplnil nějaký formulář - ten nemám k dispozici, ale ptal se, kdy naposledy jsem jedl a co, jestli jsem před jízdou pil, kolik vážím atd.

Následně jsem byl "volný" a měl jsem odejít po svých. Podivil jsem se, že se mnou není sepsaný žádný záznam, že jsem nepodstoupil výslech a že jsem nemusel nic podepisovat. PČR sdělila, že v rámci úspory času je již vše hotové a vyřízené. S tím jsem nesouhlasil, chtěl jsem být vyslechnut, aby někde byla uvedena má výpověď, to že jsem alkohol nepil, užívám léky atd.

PČR mě tedy odvezla nejprve na dopravní oddělení, kde odevzdali vzorky krve (čekal jsem v autě) a následně jsme se vydali zpět k hlídce PČR na místo prvotního kontaktu. Po cestě bylo zjištěno, že tam již hlídka není a proto jsme jeli opět na obvodní oddělení. Tam mi byl namísto výslechu předložen protokol ("Oznámení (předání) přestupku (věci) řízení vozidla pod vlivem alkoholu/jiné návykové látky"), kde byla první část silniční kontroly popsána (s popisem jsem souhlasil) a já mohl doplnit své vlastní sdělení. Do sdělení jsem napsal, že jsem nic nepil, užívám léky a že krevní testy jsem podstoupil na vlastní žádost. Tento protokol jsem podepsal a mám jej vyfocen.

Z dokumentů mám tedy vyfocený výsledek z Drageru a výše popsaný protokol. Mám datovou schránku, nemám nahrávku, mám svědka (ženu), že jsem nic nepil.

Lékařka mi žádné potvrzení nevystaví, špatně jsem si zapamatoval, co mohou užívané léky způsobit (falešnou pozitivitu při krevních testech na metamfetamin, nikoliv zvýšenou hladinu alkoholu v těle). Jediné možné vysvětlení je tedy zvýšená fyziologická hladina alkoholu v těle.

Byl jsem přesvědčen, že výsledek krevního testu (bezprostředně po nadýchaní 0,11 na záchytce) bude pod 0,26 a že tedy nebudu muset nic řešit.

Dnes mi přišlo "Oznámení o zahájení řízení o přestupku -předvolání k ústnímu jednání" ve věci přestupku v provozu na pozemních komunikacích dle ustanovení § 125c odst. 1 písm. c) zákona
o silničním provozu, a to pro porušení ustanovení § 5 odst. 2 písm. b) zákona o silničním provozu.
V oznámení se píše, že jsem řídil motorové vozidlo bezprostředně po požití alkoholického nápoje nebo v takové době po požití alkoholického nápoje, kdy jste byl ještě pod jeho vlivem, kdy Vám byla analyzátorem alkoholu v dechu zjištěna hladina alkoholu ve výši 0,30 g/kg, po odečtu odchylky 0,24 g/kg (zahrnující vliv nepřesnosti měření a fyziologickou hladinu alkoholu v těle člověka), Vám byla jako nejnižší hladina alkoholu stanovena hodnota ve výši 0,06 g/kg alkoholu v krvi.

K ústnímu jednání mám sebou přinést zprávu z lékařského vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu ze dne xx.06.2024, tuto zprávu však nemám, neobdržel jsem ji.
Měl jsem za to, že krev je vždycky více než výsledky z dechu a že krevní výsledky budou součástí spisu, nikoliv, že je po mě budou chtít doložit.

Prosím o radu, jak postupovat a na jaké možné varianty se mám připravit.
Moc děkuji
« Poslední změna: 10 Července 2024, 12:54:56 od 3kill »
IP zaznamenána

IZS

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 1 532
  • Zobrazit profil
Re:Alkohol - dech 0,3 + 0,3, krev - výsledky neznámé, ŘP nezadržen
« Odpověď #1 kdy: 09 Července 2024, 18:37:24 »

Vyšetření na OPL jsou upraveny zákonem č. 65/2017 Sb., o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek ("ZONL"). Jmenovitě § 20 odst. 3 ZONL stanoví, že "spočívá-li orientační vyšetření na ovlivnění alkoholem v dechové zkoušce provedené analyzátorem alkoholu v dechu, který splňuje podmínky stanovené jiným právním předpisem, odborné lékařské vyšetření se neprovede." To by znamenalo, že pokud byla orientační dechová zkouška provedena analyzátorem, který měl platnou "revizi", pak byla dechová zkouška provedena na vaši žádost a výsledky krve byste měl zřejmě vyžádat vy. Nicméně to není oblast, ve které bych byl kovaný, proto raději ještě vyčkejte, zda mě někdo nedoplní.
Osobně bych asi kontaktoval místo odběru a žádal výsledky. Pokud bylo vyšetření provedeno na vaši žádost, tak je možné, že vám výsledky sdělí až po úhradě poplatku za provedení vyšetření. Úhrady bych se pak domáhal zpětně, až bude správní řízení skončeno.
IP zaznamenána

solaris

 • stálý člen 30kmh.cz
 • *
 • Příspěvků: 705
  • Zobrazit profil
Re:Alkohol - dech 0,3 + 0,3, krev - výsledky neznámé, ŘP nezadržen
« Odpověď #2 kdy: 09 Července 2024, 18:59:09 »

https://road-fens.com/fsm110_alkohol/ je myslím stále platné.

Je otázka, nakolik PČR ten odvoz na krev vůbec SO sdělila a jestli se nepokusí tu krevní zkoušku úplně zatlouci. Takže snažit se získat nějaký papír (výsledek té krevní zkoušky) je asi vhodná strategie.
IP zaznamenána

fu

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 3 269
 • Lidem bez naděje se lépe vládne.
  • Zobrazit profil
Re:Alkohol - dech 0,3 + 0,3, krev - výsledky neznámé, ŘP nezadržen
« Odpověď #3 kdy: 10 Července 2024, 05:09:40 »

Kratce:
- podivejte se sem https://www.30kmh.cz/index.php?topic=13480.msg150576#msg150576 , co si pamatuji, tak to je Vas pripad pres kopirak, proto bude strucny
- takto vysoka fyziologicka hladina je mozna, ale temer je nemozne ji u nas prokazat a Vami podobnymi tazateli se roztrhl v posledni dobe pytel
- nemate audio - vse so reknete se bude obtizne obhajovat
- 0.3/0.3 je dost obtizne zpochybnitelny vysledek bez laboratotniho vysledku krve, od mereni dragerem k odberu krve ubehla ~hodina. SO bude obhajovat ze jsem byl pod vlivem a doslo k poklesu prirozene.
- co Vam namerila sestra nejakym neznamym meridlem to je na urovni spekulaci, nesdelil jste presny cas od drageru k mistni trubiicce.
Neni mi znam postup(ale nevylucuji to), kterym by hladinu alkoholu v dechu mohlo provozovat zdravotnicke zarizeni opet nemate papir ani nahravku
- zdravotni dokumentaci, cimz odber krve je si vyzadejte po zarizeni, ve kterem probihal odber - na foru v mych prispevcich naleznete postup
- seznamte se se spisem - at vite co vi SO, casu moc neni
- zjistete si vysledky krve a teprve az budete vedet, zda jsou ve vas prospech, pak s nimi seznamte pripadne SO, ceka Vas platba

Osobne takto postavene historce neverim ani ja, ztezi uveri SO.
Fyziologickou hladinu musite dokazat lekarskym vysetrenim/znaleckym posudkem a SO nebude moc spolupracovat, co vim poprve se to podarilo v USA <5 let.


Pokud mate soukromy pivovar v zazivacim traktu, mel byste nadychat hodnotu +- nepretrzite po prijmu nejakeho typu cukru.
Cekal bych, ze je to mozne u nekoho s vyssi hmotnosti a objemem "bricha" nez u "vychrtliny".

Takze bude se tu objevil nejaky novy fenomen:
- neco co ovlivnuje Drager
- lide si zacli ve svem organismu hromadne generovat ethanol, asi nejaka nova super potravina
- jste ten samy tazatel a mate stejne blby zdroj napadu pro obhajovu
- pripadne fizl-urednik
- ...

Je to tezko uveritelny pribeh jako predchozi, nevim kde na to lide chodi, osa je stejna:
- neni nahravka
- nemate v ruce 0.11 od sestry ani jako audio, nevite jeji jmeno -> nemuzete ji jednoduse predhodil SO, navic sestra asi neni zrovna Vam naklonena, kdyz pri 0.11 vam sdelila, ze nemate jezdit ozralej
- nemate vysledek lekarskeho vysetreni
- nemate spis

Takze dokud nebudete mit vyse uvedene, nema smysl s Vami ztracet muj cas, protoze neni na cem stavet.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

3kill

 • Příspěvků: 2
  • Zobrazit profil
Re:Alkohol - dech 0,3 + 0,3, krev - výsledky neznámé, ŘP nezadržen
« Odpověď #4 kdy: 10 Července 2024, 12:53:17 »

Velmi děkuji za váš čas a odpovědi!

Zkusím postupně:

- doporučený případ jsem si přečetl, je opravdu částečně podobný, ale jeho naměřené hodnoty byly vyšší, tazatel je stručnější, jeho obhajoba je rozdílná a ŘP má odevzdat
- o tomto fóru jsem bohužel nevěděl, doporučené postupy neznal a to je důvod, proč např. nemám nahrávku. Vyžádání odběru krve, focení všeho, co jsem podepsal a co fotit šlo, bylo tak nějak intuitivní, nahrávat mě ale nenapadlo
- časové posloupnosti: dechové zkoušky na místě, v rozestupu 6 minut, oba výsledky shodně 0,30.  Nevysvětlená dechová zkouška ze strany sestry, ve zdravotním zařízení - 65 minut po 2. dechové zkoušce (s výsledkem 0,11) a krevní odběr 70 minut po druhé dechové zkoušce - výsledek zatím neznámý.
- je mi líto, že takto postavené historce nevěříte, ale ostatní žadatelé o rady běžně přiznávají zbytkáč/požití před jízdou, takže bych neměl důvod lhát a neříct pravdu. Pravda je ale taková, že jsem opravdu nic nepil. Jsem zodpovědný otec dvou dětí, po požití za volant nesedám, případné riziko zbytkového alkoholu ověřuji vlastním alkotesterem a v době kontroly jsem jel pro 6 letou dceru.
- nejsem stejný tazatel - myslím, že rozdíl lze vidět na gramatice a stylistice
- https://road-fens.com/fsm110_alkohol/ - přečteno, děkuji

Next steps:

- PČR naštěstí krevní zkoušku zatlouct nemůže, SO totiž ví i datum, kdy proběhla a chtějí jí po mě doložit. Zdravotnické zařízení mi dnes telefonicky potvrdilo existenci výsledků krevní zkoušky. Cituji: "v žádosti PČR zatrhla políčko samoplátce a v tu chvíli výsledky nepředáváme PČR ani SO a jen čekáme, zdali si je plátce přijde zaplatit a vyzvednout - doložení či nedoložení výsledků SO je pak na vás". Vyzvednout je jdu zítra, výsledek mi do telefonu pochopitelně nebyl sdělen.
- nastudoval jsem si zde možnosti nahlédnutí do spisu. Zítra tedy půjdu v úředních hodinách (a bez objednání) do spisu nahlédnout a pořídit kopii celého spisu (včetně všech příloh a soupisu všech jeho součástí), jsem důkladně připraven na případnou nepřítomnost příslušného úředníka, nebo tvrzení, že se musím na nahlédnutí předem domluvit atd - bez kopie úřad zkrátka neopustím.
- má nějaký smysl současně (i přesto, že půjdu kopii pořídit osobně) zaslat přes DS žádost o pořízení kopie spisu a zaslání do datové schránky podle InfZ?
- ústní jednání mám až za 4 týdny - mám si rovnou zajistit omluvenku? Má nějaký smysl to cíleně posouvat?

Dotaz na další postup po získání výsledku krve:

- krev 0, případně 0,01-0,24 (před odečtením) - měl jsem za to, že "krev je více, než dechová zkouška" a že po doložení takových výsledků krve bude řízení ukončeno, ale dočetl jsem se, že "Z platné legislativy plyne, že orientační zkouška alkoholu v dechu je rovnocenným důkazním prostředkem k odbornému lékařskému vyšetření. Těžiště dokazování v případě konfrontace obou důkazů je jinde. Zjištění získaná dechovými zkouškami a krevním testem je nutno hodnotit ve vzájemných souvislostech. Pokud jsou důkazy rozporné, musí správní orgán objasnit tento rozpor, pokud to nejde, musí použít zásadu in dubio pro reo."  Chápu to tedy správně, že SO bude tvrdit, že rozpor v hodnotách je prostě způsoben časovou prodlevou mezi dechovou zkouškou a krevním testem a já se budu muset nějak bránit?
- krev >0,24 - tuto variantu nepředpokládám

Informace z oznámení o přestupku (a možné nedostatky):

- nevyplněno Č.j. a políčka V......dne......
- nevyplněna adresa pro doručování (ale mám datovou schránku)
- v sekci Alkohol uveden název analyzátoru a č. přístroje (souhlasí s tiskem z Drageru)
- nepřeškrtnuta volba zdali jsem se podrobil/odmítl se podrobit orientačnímu vyšetření
- nepřeškrtnuta volba, zdali analyzátor v dechu splňuje/nesplňuje podmínky stanovené zvláštním právním předpisem (tisk z Drageru ale ukazuje, že kalibrace je platná)
- nepřeškrtnuta volba, zdali byl výsledek negativní/pozitivní (ale hodnoty a časy jsou uvedeny)
- nepřeškrtnuta volba, zdali odborné lékařské vyšetření s odběrem biologického materiálu ve smyslu zákona ... bylo/nebylo provedeno (ale následně je zatrženo políčko "Po výzvě a poučení policisty se řidič podrobil)
- zaškrtnuta políčko "Řidič požaduje odběr krve ve smyslu 67 odst 4 zákona č. 273/2008 Sb." - vyplývá z posledních dvou informací, zdali se jedná o odběr na vlastní žádost, kdy budu samoplátcem, nebo nikoliv?
- v sekci údaje ke svědkům a zajištěné důkazní prostředky není vyplněno vůbec nic.
- vyplněno jméno, kdo oznámení sepsal (bez podpisu)
- za orgán PČR schválil - nevyplněno, nepodepsáno

Dotazy k oznámení o přestupku:
- jedná se o marginální, nebo závažné chyby?
- může toto oznámení o přestupku PČR následně doplňovat/upravovat? (chybějící sekce, nepřeškrtnuté volby "nehodící se škrtněte" atd.?). Ve výše popsaném stavu jsem jej podepsal a mám fotografii.

Děkuji!
« Poslední změna: 10 Července 2024, 13:06:41 od 3kill »
IP zaznamenána

Panek

 • Příspěvků: 678
  • Zobrazit profil
Re:Alkohol - dech 0,3 + 0,3, krev - výsledky neznámé, ŘP nezadržen
« Odpověď #5 kdy: 10 Července 2024, 14:16:22 »

Pouze osobní postřehy. Jakmile Drager pípne 0,3, spustit nahrávání a okamžitě požadovat krev, krev, krev a žádný jiný test. Už nepřistoupit ani na druhé dýchání, aby dechová zkouška nemohla být prohlášena za platnou, protože byla provedena technicky správně.

K Vašim červeným dotazům:
1) Žádost podle InfZ neposílejte, akorát je naštvete (mínusové body). InfZ je na zajištění svobodného přístupu k informacím pro kontrolu a transparentnost. Vy máte přístup do spisu ze zákona jako účastník a hotovo.

2) Proč zdržovat? Plánujete zákaz řízení absolvovat v konkrétní době? Pokud chcete vyhrát, nesmíte vypadat jako "ten, co využívá finty" (mínusové body).

3) Ano, SO bude tvrdit, že dechová zkouška byla v danou chvíli relevantní vzhledem k času zastavení řidiče. Ano, SO bude tvrdit, že krevní test není relevantní, vzhledem k časovému odstupu od času zastavení řidiče a k průměrnému odbourávání alkoholu. Na tom, jak budou vytrvalí, záleží na emocích (mínusových bodech). Sice by neměli, ale víte, jak to je. Obrana proti argumentu časového posunu existuje. = Řidič spolupracoval, nečinil průtahy a obstrukce a za časovou prodlevu tedy nemůže. Tato by mu neměla být dávána k tíži. Výsledek boje však nejistý.

4) Neřešte, kdo bude platit test, jsou to jen drobné. Zaplaťte a získejte výsledky. Jsou to jediné, co Vám může pomoci.
5) Neřešte oznámení o přestupku, slepá cesta. Leda by tam měli blbě třeba datum/čas.
« Poslední změna: 10 Července 2024, 14:18:57 od Panek »
IP zaznamenána