30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [GIVEN UP] Parkování bez zaplaceného poplatku - Pardubice  (Přečteno 2135 krát)

kickdown7443

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil

Dobrý den,

Tak došlo i na mě. Při návštěvě lékaře jsem zapomněl zaplatit parkovné, lísteček za stěračem na sebe nenechal dlouho čekat.

Konzultoval jsem celou věc s místním právníkem a ten pronesl následující:
  • Vyhlídky na úspěch při obraně jsou malé, neboť místní MP má vše zpravidla dobře zdokumentované
  • Pokud na městskou pendrekárnu zajdu sám a pokutu zaplatím, sankce bývají nejnižší - nepřímo mi tento postup doporučil, "přetečením" řízení do další fáze dosáhnu vyšší sankce s mizivými vyhlídkami na obranu
  • MP s nejvyšší pravděpodobností ohlásí přestupek magistrátu

Mám prostudovaný FSM a nepravidelně pročítám i místní forum, z čehož vím, že lístečky za stěračem ignorujeme, leč nedokáži si udělat úsudek o tom, jak se v další fázi mohu úspěšně bránit, pokud má MP přestupek dobře zdokumentovaný.

Předem děkuji
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 972
    • Zobrazit profil
Re:Parkování bez zaplaceného poplatku - Pardubice
« Odpověď #1 kdy: 27 Června 2024, 08:38:54 »

Záleží čeho chcete dosáhnout..? Pokud vám jde o klid a nevadí vám obětovat nějaký peníz tak na gumárnu zajděte a zaplaťte. Pokud chcete nabrat zkušenosti, je to za tisícovku navíc ve správku s možností výhry - ale potřebujete spis. Městapo mohlo udělat fotky tak, že nějaká část vnitřku vozidla není viditelná a ZROVNA TAM ležel parkovací lístek....
IP zaznamenána

Zox

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Parkování bez zaplaceného poplatku - Pardubice
« Odpověď #2 kdy: 27 Června 2024, 10:58:18 »

Pokud je to od pardubické MP první lísteček, nejspíš to na služebně vyřeší domluvou.
IP zaznamenána

kickdown7443

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Parkování bez zaplaceného poplatku - Pardubice
« Odpověď #3 kdy: 28 Června 2024, 06:16:57 »

Děkuji za cenné podněty.

Závěr z celého dobrodružství: Zastavil jsem se na místní pendrekárně, že kamarád dostal takovýto lístek za stěrač a co by to kamaráda stálo. Trochu jsem se kousal do rtu, abych se nezačal smát, když příslušník sboru MP, připomínající Chiefa Wigguma ze Simpsonů, metodou "kroužící orel" do klávesnice zadával detaily přestupku.

Suma sumárum, vzhledem k tomu, že se jednalo o první přestupek, výše pokuty se blížila ceně parkovného (200 Kč), tak jsem pokutu zaplatil, takováto částka mi nestojí za dohadování se s ouřadou.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 760
    • Zobrazit profil
Re:[GIVEN UP] Parkování bez zaplaceného poplatku - Pardubice
« Odpověď #4 kdy: 28 Června 2024, 08:24:28 »

Promrhal jste cennou příležitost naučit se bojovat s úředním molochem. Zařadil jste se mezi ovce. Kvůli takovým vyděračský business obci kvete. Na tomto fóru se porozumění nedočkáte.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 472
    • Zobrazit profil
Re:[GIVEN UP] Parkování bez zaplaceného poplatku - Pardubice
« Odpověď #5 kdy: 28 Června 2024, 09:38:38 »

Přesně tak. Připravil jste se o možnost získat zkušenosti pro nějaký příští případ, kdy půjde o mnohem víc (třeba).
IP zaznamenána

Mape

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:[GIVEN UP] Parkování bez zaplaceného poplatku - Pardubice
« Odpověď #6 kdy: 29 Června 2024, 09:46:44 »

A s tím místním právníkem do budoucna již nic nekonzultujte. Vyměňte ho.
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 854
    • Zobrazit profil
Re:[GIVEN UP] Parkování bez zaplaceného poplatku - Pardubice
« Odpověď #7 kdy: 29 Června 2024, 11:13:52 »

To je mimochodem zajímavá věc, která se vyskytuje poměrně často - zkonzultujete to s právníkem a on vám bez znalosti věci doporučí rovnou to zabalit, anebo pokud si ho najmete, ještě vám zhorší situaci ... Nepočítám v to exoty, kteří se poradí rovnou se spřáteleným úředníkem (nejlépe přímo z daného úřadu) nebo s příslušníkem SNB.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 952
    • Zobrazit profil
Re:[GIVEN UP] Parkování bez zaplaceného poplatku - Pardubice
« Odpověď #8 kdy: 30 Června 2024, 01:33:25 »

Právníci jsou zajímavá skupina.Moc jim nevěřím - dobrých je pomálu. Dokonce jsem se setkal s tím, že na malém městě byl právník bez pochyby spolčen s protistranou (starostenskou mafií) a zcela bezostyšně manipuloval svojí mandantku (starší paní) a v příhodný okamžik jí oddělil od její dcery a společně se soudcem na ní vyvinuli nátlak stylem "když nestáhnete žalobu" - jednalo se o vydržení pozemku - "tak to stejně zamítnu a budete navíc muset platit žalující straně (obci) desetitíce soudních nákladů". Šibalský právník, měl již připravenu listinu a doporučil jí to podepsat. Stařenka se samozřejmě lekla, podepsala a pozemek byl v pr... Přitom to bylo dost evidentní a právník na začátku meldoval, že to bude brnkačka. Jenže tam šlo mafii o kus toho pozemku a tak asi zaklekli právníka na malém městě s tím, že když nebude s nimi nebude mít holt kšefty od obce a bude v háji. Tož tak v českých luhách a hájích. Později se ukázalo, že zmrd soudce byl namočen v mnoha dalších levárnách, ale nikdo mu nikdy nic nedokázal.... 
IP zaznamenána