30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] "Polopřevod"  (Přečteno 18359 krát)

martyyy

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
[WIN] "Polopřevod"
« kdy: 16 Dubna 2015, 23:33:59 »

Zdravím,

zasedla si na mě jedna hlídka. Spíchal jsem a neměl čas jsem se si s nima povídat, byl jsem trochu nepříjemnej a na policajtovi bylo vidět že byl ze mě na prášky takže mě prohledal celý auto, povinná výbava a nakonec se mu nepozdávalo proč je v techničáku jinej majitel, tak si zjistil že auto je nepříhlášené v tzv.: polopřevodu a s radostí mě oznámil že jdu do správního řízení kde mě čeká pokuta až 50k.

Vím, že došlo k novele zákona a že k 1.6. zaniknou všechny nepříhlášený vozidla, sám bych to do tohoto data přihlásil. Zajímá mě jestli je možný nějak vyváznou bez postihu. Auto mám bohužel nepřihlášené přes rok.
IP zaznamenána

admin

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:"Polopřevod"
« Odpověď #1 kdy: 21 Dubna 2015, 21:31:50 »

Zdravím,
koukám jste bez odpovědi
mně se z těchto článků
http://www.auto.cz/od-1-ledna-2015-jiz-nikdy-nepujde-odlozena-auta-prihlasit-83994
a
http://www.autoweb.cz/beran-zruseni-poloprevodu-zmeny-v-prepisu-a-cisteni-registru-vozidel/
jeví, že pokud to teď půjdete přihlásit, nemají vám čím odůvodnit sankci
běžte to udělat. Tu je návod jak přihlašovat "po novu" auta snadno
http://www.tachac.cz/navody.html
dejte vědět a pokud by vám zkoušeli dávat sankci, nic neplaťte, do správního řízení a ozvěte se mi.
Stejně tak, pokud by vám něco poslal správní orgán skrz udání policajtovo. Ale myslím si, že policajt je pouze blbej a magistrát nic nepošle.
A mazejte to hned přihlásit, s těmito věcmi bych si nezkoušel hrát

IP zaznamenána

virten

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:"Polopřevod"
« Odpověď #2 kdy: 23 Dubna 2015, 17:22:31 »

Já mám v tomto ohledu tak trochu problém, snad ho někdo pochopí a pomůže mi nějak.

Koupil jsem auto od kamaráda, ale ten kamarád není v techničáku psaný. Tudiž on koupil auto ale nepřepsal ho na sebe - v techničáku je psaný ještě původní majitel kterého já vůbec neznám a ten kamarád už na něj kontakt žádný nemá, mám jen adresu v techničáku, jenže kdo ví, jestli ještě platí, abych mu zkusil napsat nebo něco. A teď když budu chtít přepisovat auto, tak zřejmě budu potřeboval plnou moc od toho co je v techničáku, a to bude docela problém sehnat. Nebo bude stačit jen plná moc ověřená od toho kamaráda? Jinak nevím, jak to udělat. Díky za rady.
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:"Polopřevod"
« Odpověď #3 kdy: 23 Dubna 2015, 23:29:46 »

Pokud neni udelany ani poloprevod na toho kamarada, zrejme vam nezbude nic jineho, nez puvodniho majitele najit (modlit se, ze jeste zije) a doresit to s nim.

A Google rika: http://www.velorexy.cz/clanek/kupujeme-od-mrtveho
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:"Polopřevod"
« Odpověď #4 kdy: 24 Dubna 2015, 02:10:35 »

No a nešlo by tedy nejdříve dokončit ten polopřevod na kamaráda a pak on převede na Vás?
IP zaznamenána

emet

  • Příspěvků: 66
    • Zobrazit profil
Re:"Polopřevod"
« Odpověď #5 kdy: 24 Dubna 2015, 07:03:17 »

No a nešlo by tedy nejdříve dokončit ten polopřevod na kamaráda a pak on převede na Vás?

Pokud už je vozidlo ve fázi "polopřevodu", je zbytečné to dokončovat na kamaráda a pak převádět znova. S potřebnými doklady (kupní smlouva, evidenční kontrola atd.) převedou rovnou na Vás.
« Poslední změna: 24 Dubna 2015, 07:06:06 od emet »
IP zaznamenána

virten

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:"Polopřevod"
« Odpověď #6 kdy: 24 Dubna 2015, 09:00:42 »

Budu se na to muset zeptat přímo na úřadě a kdyžtak ho dohledat no, do Hradce to mám 30km tak to zase tak velkej problém není, nebo mu napíšu dopis. Je to nějaký pán ročník 85, takže na stáři zřejmě ještě neumřel :D
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:"Polopřevod"
« Odpověď #7 kdy: 26 Dubna 2015, 15:19:24 »

No a nešlo by tedy nejdříve dokončit ten polopřevod na kamaráda a pak on převede na Vás?

Pokud už je vozidlo ve fázi "polopřevodu", je zbytečné to dokončovat na kamaráda a pak převádět znova. S potřebnými doklady (kupní smlouva, evidenční kontrola atd.) převedou rovnou na Vás.

A lze to, pokud byl vůz odhlášen na někoho jiného? Tedy, odhlášeno osobou A na osobu B. Osoba B nepřihlásí a prodá osobě C. Pak přijde osoba C na úřad a chce přihlásit vůz, který na ni nebyl odhlášen. Stačilo by mít smlouvu mezi A a B a pak mezi B a C?
IP zaznamenána

emet

  • Příspěvků: 66
    • Zobrazit profil
Re:"Polopřevod"
« Odpověď #8 kdy: 26 Dubna 2015, 21:27:47 »

No a nešlo by tedy nejdříve dokončit ten polopřevod na kamaráda a pak on převede na Vás?

Pokud už je vozidlo ve fázi "polopřevodu", je zbytečné to dokončovat na kamaráda a pak převádět znova. S potřebnými doklady (kupní smlouva, evidenční kontrola atd.) převedou rovnou na Vás.

A lze to, pokud byl vůz odhlášen na někoho jiného? Tedy, odhlášeno osobou A na osobu B. Osoba B nepřihlásí a prodá osobě C. Pak přijde osoba C na úřad a chce přihlásit vůz, který na ni nebyl odhlášen. Stačilo by mít smlouvu mezi A a B a pak mezi B a C?

V podstatě takhle jsem kupoval auto já. Osoba A ho odhlásila na osobu B. Osoba B mi ho prodala aniž by ho přihlásila. Já (tedy osoba C) ho šel přihlásit. Měl jsem kupní smlouvu mezi osobou B a C(mnou) a evidenčku na mě (osobu C) a povinné ručení. Bez problémů přihlásili na mě (čili osobu C). Tato záležitost je stará 4 roky.
IP zaznamenána

virten

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:"Polopřevod"
« Odpověď #9 kdy: 27 Dubna 2015, 14:40:12 »

No právě emet, jenže teď od novýho roku jsou potřeba ty ověřený podpisy na plné moci, o to jediné mi jde, jinak smlouvy mám.
IP zaznamenána

emet

  • Příspěvků: 66
    • Zobrazit profil
Re:"Polopřevod"
« Odpověď #10 kdy: 27 Dubna 2015, 15:51:31 »

No právě emet, jenže teď od novýho roku jsou potřeba ty ověřený podpisy na plné moci, o to jediné mi jde, jinak smlouvy mám.

Jenže já se pořád vyjadřuji k tomu, když je auto již ve fázi "polopřevodu" (takto jsem to pochopil od swenak). Čili je "odhlášeno na někoho, ale ten si ho již nedopřihlásil". Takže tento úkon byl proveden ještě do konce roku 2014, takže by auto mělo jít přihlásit dle staré legislativy.
Ano, podle nové legislativy to již nelze a musí být plné moci atd, jenže vozidlo se už nedostává do té fáze "polopřevodu" - zrušeno.
IP zaznamenána

Olda

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:"Polopřevod"
« Odpověď #11 kdy: 27 Dubna 2015, 18:41:34 »

Auto je v polopřevodu. Původně pan A, odhláška na pana B (kamarád). Policajti prudí pana C.
K doregistraci na pana C stačí pan B nebo plná moc od pana B.
Dále: Zelená karta (neljépe uveden pan C jako vlastník a pojistník)
Evidenčka (nejlépe uvaden pan C jako žadatel)
Techničáky
800 Kč plus ekovýpalné s sebou a hurá na národní výbor.

Fertig.

Jinak si taky myslím, že přestupek vznikl před r. 2015, a tak se postupuje podle tehdejších pravidel. No a tenkrát v nebylo na tento přestupek v sazebníku pamatováno.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:"Polopřevod"
« Odpověď #12 kdy: 27 Dubna 2015, 19:00:27 »

Jinak si taky myslím, že přestupek vznikl před r. 2015, a tak se postupuje podle tehdejších pravidel. No a tenkrát v nebylo na tento přestupek v sazebníku pamatováno.

Tenkrát to jako přestupek nebylo výslovně uvedeno, ale povinnost vyplývala ze zákona 56 a její nesplnění ouřad házel na porušení § 46/1 PZ.
IP zaznamenána

martyyy

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:"Polopřevod"
« Odpověď #13 kdy: 27 Dubna 2015, 19:29:18 »

dejte vědět a pokud by vám zkoušeli dávat sankci, nic neplaťte, do správního řízení a ozvěte se mi.
Stejně tak, pokud by vám něco poslal správní orgán skrz udání policajtovo. Ale myslím si, že policajt je pouze blbej a magistrát nic nepošle.
A mazejte to hned přihlásit, s těmito věcmi bych si nezkoušel hrát

Vozidlo už mám přihlášeno a dokonce mi dali i nový značky (což jsem nečekal) ;D taky mám pocit že to magistrát smete ze stolu  :) Kdyby něco tak se ozvu, děkuji za podporu!
IP zaznamenána

virten

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:"Polopřevod"
« Odpověď #14 kdy: 27 Dubna 2015, 21:19:06 »

Jinak si taky myslím, že přestupek vznikl před r. 2015, a tak se postupuje podle tehdejších pravidel. No a tenkrát v nebylo na tento přestupek v sazebníku pamatováno.

Tenkrát to jako přestupek nebylo výslovně uvedeno, ale povinnost vyplývala ze zákona 56 a její nesplnění ouřad házel na porušení § 46/1 PZ.

Toto platí pro můj případ?
IP zaznamenána