30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rakousko - parkování  (Přečteno 353 krát)

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 669
    • Zobrazit profil
Rakousko - parkování
« kdy: 10 Června 2024, 13:01:54 »

Řeším zajímavou kauzu. Letos  v Rakousku, parkování v lyžařském středisku, nejedná se o veřejnou komunikaci, ale parkovací dům na parkovišti, kde je stání zpoplatněno. Na parkovišti není instalována závora, v parkovacím domě závora je, ale otevírá se každému vozidlu. U vjezdu a výjezdu instalována kamera, vše relativně nenápadné. První den vozidlo vjelo, zaparkovalo a odpoledne vyjelo. Druhý den při náhodném pivku na sjezdovce zjištěno, že je třeba platit. Odpoledne tedy zaplaceno s nahlášením RZ, systém neuvedl žádný dluh z předchozí dne, který by byl samozřejmě uhrazen. Po 3 měsících obyčejný dopis od soukromé společnosti, že smluvní pokuta 42 EU+4EU parkovné.
Řidič se nehroutí z výše pokuty, spíše z toho, že systém trochu připomíná pastičku na smluvní pokutu. V dalších dnech vždy uhrazeno, systém si neřekl o dlužné parkovné. Neřeší to orgán, ale soukromá firma, dopis zaslán na vlastníka v registru. Je zajímavé, že se soukromá firma z Rakouska dostane k údajům z registru vozidel. Kontrolou nezjištěn dotaz v registru občanů - přesto mu byl dopis zaslán na adresu.
Nesetkal se s tím někdo?
Vlastník trochu směřuje k tomu, nedělat nic a čekat na další vývoj, řidič by to skoro uhradil. Vlastník řidiče určitě práskat nebude.
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 360
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - parkování
« Odpověď #1 kdy: 10 Června 2024, 15:07:41 »

Až dojde něco česky a doporučeně, tak bych možná nějak reagoval... Třeba ve smyslu, že pokud mají systém rozbitý, tak nehodláte dotovat jeho opravu nějakou pokutou.
IP zaznamenána