30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkovani na telesne postizenem  (Přečteno 4795 krát)

nonamex

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Parkovani na telesne postizenem
« kdy: 15 Dubna 2015, 22:44:36 »

Dobry den,
Zaparkoval jsem na miste ktere bylo oznaceno svislou dopravni znackou IP12a  modraznacka s P symboem vozickace a dodatkovou tabuli s SPZ na kterou je misto registrovane.  Ono misto ovsem neni oznaceno vodorovnym dopravnim znacenim se symbolem vozickare a nema ani standartni rozmery. Na zaklade toho mne bylo vozidlo odtazeno.  Na vyzvu jsem nereagoval a bylo proti me zahajeno spravni rizeni.  Kde je uvedena fotografie auta ale nikde neni uvedena fotografie mista pod autem. Behem nekolika malo dni po te byla ona znacka na misto dostrikana.
Jeste jsem zapomnel podotknout ze spravni rizeni bylo zahajeno ted nemam papir u sebe, ale je to o tom prkovani na miste telesne postizenych. Jo a automobyl mne byl odtazen.

1 Mám nejak doložit dukazni fotografie, svedectvi dalsi osoby? jeste pred vydanim rozhodnuti a nebo pockat az na odvolani?
2 jak postupovat dale?

na hendicepovanych neparkuji, ale take se nenecham jen tak sikanovat :)
« Poslední změna: 15 Dubna 2015, 23:06:13 od nonamex »
IP zaznamenána

nonamex

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani na telesne postizenem
« Odpověď #1 kdy: 15 Dubna 2015, 22:48:23 »

foto viz priloha
IP zaznamenána

Svobodný Ovčan!

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 269
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani na telesne postizenem
« Odpověď #2 kdy: 15 Dubna 2015, 22:53:35 »

Jiz se tu neco podobneho resilo....


http://30kmh.cz/index.php?topic=460.0
IP zaznamenána

nonamex

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani na telesne postizenem
« Odpověď #3 kdy: 15 Dubna 2015, 23:02:09 »

to je neco jineho tam resi platnost mista a ze chybi dodatkova tabule 2*     V mem pripade bych kdyz bych pripustil ze se jedna o vyhrazene misto by zde mela byt sipka. Jinak planost teto znacky by byla az za ni a take zde samozrejme neni splnena povinost ze svisla znacka musi byt vzdy v tomto pripade doplnena o vodorovnou....
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani na telesne postizenem
« Odpověď #4 kdy: 16 Dubna 2015, 10:19:10 »

Každopádně bude existovat nějaký pracovní výkaz o tom kreslení na asfalt. Půjde získat žádosti o informaci podle infozákona.

Ještě mě napadlo, zda se vůbec může jednat o místo pro invalidu, pokud nemá správnou šířku.

Podle http://arch.fsv.cvut.cz/predmety_Bc/Atelierova_tvorba/ATA1/Knytl_Sabart_Nesmerak/Typologie/Doprava.ppt :
Šířka min 3,5m (manipulační plocha 1,2 m), 2 sousední stání mohou využívat společnou manipulační plochu
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani na telesne postizenem
« Odpověď #5 kdy: 16 Dubna 2015, 11:29:33 »

Pokud jste stál na tom užším místě vpravo a nebyl tam v té době symbol vozíčkáře nedopustil jste se žádného přestupku.
Co se týče dokazování, je na orgánu, aby najisto prokázal, že v době vašeho parkování tam ten symbol byl nastříkán a byl viditelný.
Stejně bych už nyní pro jistotu zažádal podle INF zákona o informaci kdy bylo vodorovné značení obnoveno.
IP zaznamenána

nonamex

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani na telesne postizenem
« Odpověď #6 kdy: 16 Dubna 2015, 19:51:37 »

Vyborne tak nejak jsem si to myslel i ja. Ted jeste jakou formou mam dolozit fotky do spisu. Myslim tim nejaky mustr, formu jakou to mam sepsat. jako jmeno prijmeni misto.....
to vyzadani podle informacniho zakona nejak sesmolim :)
IP zaznamenána