30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Stání v obytné zóně, Brno  (Přečteno 16454 krát)

Stejk

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Stání v obytné zóně, Brno
« Odpověď #15 kdy: 06 Listopadu 2015, 16:49:45 »

Citace
Uz Vam dali kopii spisu? Ze bych tu kurvu zitra navstivil?

Kdepak. Podal jsem stížnost ke kraji, tam je podrželi. Sypu si ale popel na hlavu, že jsem kraji neomlátil o hlavu rozhodnutí NSS, které je tady na webu...  :(

...takže spis jsem nikdy neviděl. Nemám bohužel čas ani náladu se trefovat do skromných úředních hodin, když mám normální pracovní dobu. Předem děkuji za všechny reakce - frustrace, kterou zažívám, je opravdu vysoká! Zřejmě o víkendu sesmolím odvolání, které dám k dispozici.

Přeji všem příjemný začátek víkendu
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Stání v obytné zóně, Brno
« Odpověď #16 kdy: 06 Listopadu 2015, 17:37:23 »

Citace
Uz Vam dali kopii spisu? Ze bych tu kurvu zitra navstivil?

Kdepak. Podal jsem stížnost ke kraji, tam je podrželi. Sypu si ale popel na hlavu, že jsem kraji neomlátil o hlavu rozhodnutí NSS, které je tady na webu...  :(

...takže spis jsem nikdy neviděl. Nemám bohužel čas ani náladu se trefovat do skromných úředních hodin, když mám normální pracovní dobu. Předem děkuji za všechny reakce - frustrace, kterou zažívám, je opravdu vysoká! Zřejmě o víkendu sesmolím odvolání, které dám k dispozici.

Přeji všem příjemný začátek víkendu
Zakon zadne uredni hodiny nezna, zna jen hodiny, kdy je urad otevren.
Urednik je vam v tuto dobu k dispozici, pozadejte si o schuzku, bez rozpaku pozadejte o schuzku v dobe poledni prestavky.
« Poslední změna: 06 Listopadu 2015, 19:28:46 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Stání v obytné zóně, Brno
« Odpověď #17 kdy: 06 Listopadu 2015, 21:26:31 »

Než začnete plácat blbosti, tak si trochu studujte, mohlo by se Vám stát, že příjdete na úřad ve zmiňované polední pauze a pošlou Vás do někam.

Tohle jsem našel asi během dvou minut hledání na internetu:

http://www.mvcr.cz/clanek/casto-kladene-dotazy-ke-spravnimu-radu.aspx

Nový správní řád úřední hodiny žádným způsobem neupravuje a není pravdou, že by je rušil. Úřední hodiny jsou pro státní správy upraveny usnesením vlády č. 595/1995, které však není závazné pro územní samosprávné celky.

Z toho vyplývá, že po 1. lednu 2006 nemohlo v důsledku nabytí účinnosti správního řádu dojít ke změně úředních hodin. Úřední hodiny jsou tradičním institutem veřejné správy. Obecně se vychází z toho, že úřední osoby mají část pracovní doby vyhrazenou pro jednání s klienty a ve zbytku pracovní doby plní ostatní pracovní úkoly. Zrušení pracovních hodin by proto znamenalo snížení produktivity úředních osob a potřebu nových pracovních sil. Proto nikdy nebylo úmyslem úřední hodiny zrušit. Úřední hodiny byly v rámci státní správy naposledy stanoveny zmíněným usnesením vlády, podle kterého musí mít všechny státní orgány jednotné úřední hodiny v pondělí a ve středu od 8 do 17 hodin, pokud úřední den nepřipadá na den pracovního klidu.

Usnesení vlády také doporučuje primátorům Brna, Ostravy, Plzně a primátorovi hlavního města Prahy uplatnit toto opatření v činnosti magistrátů, úřadů městských obvodů a městských částí, neboť orgány územních samosprávných celků nejsou státními orgány a usnesení vlády pro ně nejsou závazná. Na základě tohoto usnesení vlády se do značné míry sjednotily úřední hodiny u státních orgánů a tato praxe se uplatnila také u orgánů územních samosprávných celků. Jak je uvedeno výše, správní řád se k úpravě úředních hodin nevyjadřuje, neboť právem se má regulovat jen to, co je podstatné, přičemž dosavadní praxe je dostačující.

Ze zásady dobré správy a součinnosti s účastníky lze dovodit, že pokud to konkrétní podmínky umožňují, může správní orgán jednat s účastníky i mimo úřední hodiny. Stejně může správní orgán jednat s účastníkem i v případě, že se k němu dostavil mimo úřední hodiny. V případě, že to není možné, není odkaz na úřední hodiny v rozporu s těmito zásadami. Závěrem je třeba podotknout, že úřední hodiny se nevztahují na jednání mezi úřady.
« Poslední změna: 06 Listopadu 2015, 22:16:00 od Tacecek »
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Stání v obytné zóně, Brno
« Odpověď #19 kdy: 06 Listopadu 2015, 22:10:14 »

Na ministersvo bych nedal:

http://frankbold.org/poradna/kategorie/spravni-rad-a-spravni-rizeni/rada/6-veci-ktere-byste-meli-vedet-o-nahlizeni-do-spisu

Chápu na co narážíte:

1. Do spisu můžete nahlížet během celé pracovní doby na úřadě
Zákon neříká nic o možnosti omezení práva na nahlížení do spisu (kromě jedné, o níž bude pojednáno dále). Úřady tedy musí umožnit přístup ke spisu nejen v úředních hodinách, ale během celé své pracovní doby kterýkoli pracovní den. Nemohou se také dovolávat nepřítomnosti příslušného úředníka, který je třeba nemocný nebo na dovolené, nebo nutnosti předchozí domluvy.
To vyplývá z obecných zásad činnosti správních orgánů uvedených v § 4 odst. 1 a 4 SŘ:


Jenže když se do těch zásad podíváme, tak tam nic takového není:


(1) Veřejná správa je službou veřejnosti. Každý, kdo plní úkoly vyplývající z působnosti správního orgánu, má povinnost se k dotčeným osobám chovat zdvořile a podle možností jim vycházet vstříc.
(4) Správní orgán umožní dotčeným osobám uplatňovat jejich práva a oprávněné zájmy.


Ten výklad je bohužel jen dle poradny, není to na ničem založené a úřady se budou spíše řídit dle názoru ministerstva než právní poradny a nemáte na ně jinou páku než podat stížnost nebo jít k soudu.
Mimochodem i ministerstvo to v posledním odstavci v mém předchozím příspěvku zmiňuje. Ovšem ne tak vyhraněně jako frankbold.

« Poslední změna: 06 Listopadu 2015, 22:15:17 od Tacecek »
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Stání v obytné zóně, Brno
« Odpověď #20 kdy: 06 Listopadu 2015, 22:30:13 »

Ach jo ....

http://www.hradeckralove.org/urad/nahlizeni-do-spisu
http://www.bezkorupce.cz/e-knihovna/transparentni-samosprava/spravni_rad/2_kap_3/2_kap_3_8/2_kap_3_8_3/

Další odkazy už nebudu hledat, úřední hodiny jsou vymyšlenost úřadů, je možné, že se Vám v danou dobu nemůže věnovat konkrétní úředník, ale vždy tam musí být někdo, kdo se vám věnovat bude. Jednou mě zastavoval vrátný na Finančním úřadu, že nejsou úřední hodiny a pak už si to nikdy nedovolil ...

A když nedovolí nahlédnout do spisu, budete chtít sepsat zápis o tom, že Vám nedovolili nahlédnout. A sepsání podání nebo zápisu na úřadě musí být možné vždy. Oni si to pak rozmyslí. A pokud ne, tak to sepíšete sám a dáte na podatelnu. A máte velice dobrý bod pro další jednání s úřadem.

A ještě zvuková verze:
http://paragraphos.pecina.cz/2015/04/tyrani-jundrovskeho-urednictva-aneb.html
« Poslední změna: 06 Listopadu 2015, 22:40:14 od uziv »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Stání v obytné zóně, Brno
« Odpověď #21 kdy: 06 Listopadu 2015, 23:49:49 »

Ach jo ....

http://www.hradeckralove.org/urad/nahlizeni-do-spisu
http://www.bezkorupce.cz/e-knihovna/transparentni-samosprava/spravni_rad/2_kap_3/2_kap_3_8/2_kap_3_8_3/

Další odkazy už nebudu hledat, úřední hodiny jsou vymyšlenost úřadů, je možné, že se Vám v danou dobu nemůže věnovat konkrétní úředník, ale vždy tam musí být někdo, kdo se vám věnovat bude. Jednou mě zastavoval vrátný na Finančním úřadu, že nejsou úřední hodiny a pak už si to nikdy nedovolil ...

A když nedovolí nahlédnout do spisu, budete chtít sepsat zápis o tom, že Vám nedovolili nahlédnout. A sepsání podání nebo zápisu na úřadě musí být možné vždy. Oni si to pak rozmyslí. A pokud ne, tak to sepíšete sám a dáte na podatelnu. A máte velice dobrý bod pro další jednání s úřadem.

A ještě zvuková verze:
http://paragraphos.pecina.cz/2015/04/tyrani-jundrovskeho-urednictva-aneb.html

Vidim to stejne, nicmene diky Tacecek za doplnujici informace.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Stejk

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Stání v obytné zóně, Brno
« Odpověď #22 kdy: 08 Listopadu 2015, 23:57:41 »

Dobrý večer,
mám základ odvolání, které rád poskytnu ke konzultaci. Omlouvám se za nepříjemnosti, ale s odkazem na červené upozornění poskytnu odvolání pouze "znalým". Proto předem velice děkuji všem ochotným, kteří mi pomohou s dolaďováním. Pěvně věřím, že mi tato nová zkušenost pomůže v šíření osvěty dalším lidem v Brně.
IP zaznamenána