30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 5

Autor Téma: [WIN] Správní řízení - americké svícení blinkrů  (Přečteno 2595 krát)

mrr001

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil

EDIT: bylo to lehce nepřehledné napíšu to znovu

 


-   V městě jsem byl zastaven hlídkou PČR která mi řekla že jsem se dopustila přestupku že mi svítí svícení které rozporuje se zákonem mělo se jednat o blinkry.

- Policistovi jsem pochopitelně řekl že o tomto problému nevím, a bylo mi sděleno že tento přestupek budeme řešit blokovou pokutou. Odmítl jsem protože jsem s tímto výrokem nesouhlasil. Policista trval na svém stoup si před můj seriový automobil. Značky Škoda který není nijak upraven ničím co by rozporovalo jakýmkoliv stavem zákony ČR jelikož vůz je převážně využíván na cesty do zahraničí – Německa a průměrný najezd s tímto autem je zhruba doložitelný okolo 60 tis km za rok a nikdy nebyl problém ať už na uzemí ČR nebo SRN.

-   Policista si tady stoupl před automobil a vyzval mě, k opětovnému zapnutí těchto zmíněných světel které jsem měl rozsvítit. Bohužel když jsem netušil o co se jedná nemohl jsem tedy vyhovět

- Jak už se uvádí disponovaný automobil zn. Škoda který má přepínač polohy světel s režimem auto, 0 – tedy vypnuto, tlumené, a obrysové. Viz. PČR dispouje těmito samými vozy tudíž policisté musí vědět jaké jsou možnosti tohoto vozu. Nicméně  NELZE SVĚTLA VYPNOUT ÚPLNĚ – a používat „svícení blinkry“ nebo úplne vypnutí

-   
Už si plně nevybavuji vzhledem k tomu že tato událost se stala v půli měsíce března. zdali při odcházení / či přichažení ale s jistotou mohu říct že si vybavuji skutečnost že  policista vztyčil mobilní telefon kterým si mě podle mých dojmů fotil, dále si fotografoval celé auto ze všech stran - s tím problém nemám jelikož je to jeho práce - mířit na mě mobilním telefonem který netuším jestli byl vůbec pracovní se mi nelíbí ani netuším zdali je to právní předpis si fotografovat řidiče a ani nepoučit o tom že bude pořízen záznam s kterým netuším co se bude dít a kde budou kolovat mé fotografie.

-   Když už jsem tušil že s hlídkou není rozumné východisko ZAPL jsem si diktafon na mobilním telefonu a mohu předložit audiozáznam od tohoto momentu a citíl jsem z tohoto momentu jistou míru nadřazenosti z chovaní pana policisty veškerá interakce probíhala s policistou.

- Po zhruba 10 - 15 minutách když se policista vrátil přistoupil k mému oknu zapl si kameru kterou měl na uniformě – zřejmě  majetek PČR zapl nahrávání a byl jsem vyzván JMÉNEM ZÁKONA k PROVEDENÍ TECHNICKÉ SILNIČNÍ KONTROLY

-   - Pan policista mě tedy vyzval abych si vypl stanovené osvětlení. Pan policista šel před můj osobní automobil. Policista šel před můj automobil – tuším že říkal v pořádku nebo pronesl „ták“ – já jsem stále přemýšlel nad tím co se děje – chtěl jsem vystopit z vozidla a podívat se co se vůbec děje – ze záznamu je patrné že jsem si odepl bezpečnostní pás. Chtěl jsem se podívat co se děje když už jsem byl obviňovaný ale pán polista mě ihned usměrnil a řekl „posaďte se do auta!“ tudíž jsem ani nevěděl čeho se dopouštím nebo nedopuštím – ještě jsem se policistovi omluvil. Pokračovali jsme tedy v kontrole kterou si policista natáčel a vyzval mě k zapnutí parkovacích světel. Zapl jsem, zkontroloval si policista že jsem přetočil přepínačem – předstoupil opět před vůz – řekl v pořádku. Pak chtěl vidět tlumené – opět jsem přetočil voličem na požadovaný druh světel – policista opět se podíval na přepínač a šel před vůz – opět žádný problém. Při tom jak policista stál před vozem a koukal do světlometů tak jsem mu sdělil skutečnost že mám na voze namontovány žárovky LED které jsou v předních potkávacích světlometech – které jsou prodávaný a homologovaný pro provoz na uzemí ČR. Ale netušil jsem o co se jedná protože jsem předtím nebyl dovolen k tomu abych se mohl vůbec podívat co by eventuelně mohlo zlobit na přední části automobilu, když mě strážník PČR nedovolil jít před můj vlastní automobil.
-   Dále jsme zkoušeli mlhové světla – opět stejná situace přepnuto / zkontrolovano policistou. A nakonec jsem měl dát přepínač na – 0 což znamená vyplé – ve voze Škoda Octavia z r.2017 nelze úplnému vypnutí světel – není to konstrukčně možné, ani přepínač toto nastavení NEDOVOLUJE – svítí alespoň denní světla v tomto případě. Tudíž jsem nemohl mít nedovolené osvětlení nebo žádné


-   Dotázal jsem se jak dlouho toto bude ještě trvat jelikož toto zastavení mi přišlo nadstandardně dlouhé s nestandartními postupy PČR.

-   Po zhruba 10 minutách přišla policistka která seděla ve voze když mě policista natáčel při kontrole osvětlení a vyzvala mě slovy  - pane řidiči pojďte zamnou já Vás seznámím – kde mi ukázala mé iniciály na záznamu jméno apod. Pak se mě jestě zeptala na tel číslo které jsem nadiktoval.
-   Paní policistka mi tvrdila že jsem neměl rozsvícené osvětlení stanovené zákonem což je v tomto případě NEMOŽNÉ jelikož u tohoto vozu nelze trvale vypnout všechny světla na vozidle
-   
-   -Dále mi bylo řečeno neschválená úprava směrových světel – opět apeluji na to že jsem byl vyzván policistou na kontrolu která neprokázala jakoukoliv úpravu světlometů na voze.
-   
Dále mi bylo řečeno paragrafové znění:

Paragraf 5, 1a 361/2000

Par 32 odstavec 1

Dotázal jsem se proč tam není ani slovo o tom z jakého důvodu tam není napsané ani slovo že jsem byl vyzván ke kontrole světlometů která nic neprokázala?

 Policista odpověděl - "předáme záznam z této kontroly" – že jste to měl v pořádku
Policistka řekla že k tomu bude vyhotoven úřední záznam kde vše bude uvedeno vč. Záznamu.

Tudíž nerozumím tomu že bylo zahájeno správní řízení.
« Poslední změna: 02 Dubna 2024, 20:23:52 od mrr001 »
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 745
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení - americké svícení blinkrů
« Odpověď #1 kdy: 02 Dubna 2024, 19:24:27 »

Asi by bývalo lepší to celé rovněž nahrávat.
Technicky to nechápu - to je sériově vyráběné vozidlo bez dalších úprav, nebo tam  jsou nějaké dodatečné úpravy, které by ovlivnily funkci světel?
IP zaznamenána

mrr001

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení - americké svícení blinkrů
« Odpověď #2 kdy: 02 Dubna 2024, 20:24:47 »

celé to nahrané nemám jen od určité časti audiozáznam jelikož jsem věděl že policistová uniforma bude víc jak prostý člověk
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 369
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení - americké svícení blinkrů
« Odpověď #3 kdy: 02 Dubna 2024, 22:21:20 »

Jestli tomu rozumím, tak vás pomahači a chrániči obvinili z toho, že jste nesvítil tak, jak jste svítit měl. Tím, že auto bylo v pořádku, tak to hází na vás, jakožto řidiče.

Pár otázek... Událo se potom ještě něco? Jako dopis z úřadu, telefon od PČR a podobně? Auto je bez úprav, co se týče osvětlení vozidla?

Hlavně zachovejte chladnou hlavu. Teď jsou v podstatě tři možnosti:
  • Dojde vám dopis od úřadu. To bude znamenat správní řízení. V tomto případě to bude nejspíš příkaz, vy podáte odpor a zahájí se správní řízení... Co dál, to bych řešil, až to nastane
  • Dojde vám dopis od PČR. Chtějí vás uvařit, protože nemají dostatek důkazů. Řešením je NEBAVIT se. Tedy rádiový klid celkově nebo odmítnutí vypovídat. Co neřeknete, to nepoužijou.
  • Telefonování. Ať už od PČR nebo úřadu. Do telefonu NIC neříkat, nejlépe ani svoje jméno! Takže: Crrr... „Prosím?“ „Tady PČR/úřad, mluvím s mrr001?“ „Hele, Franto, neser mě s těma fórama! Už to není vtipný!" Cvak.

Může se samozřejmě taky stát, že se na to vys*rou a nestane se už vůbec nic. Každopádně, šanci na výhru vidím jako celkem slušnou, ale počítejte s tím, že můžete narazit na příliš zarputilé dementy, kteří vás budou chtít podojit za každou cenu. Přijde mi to celé na úrovni tohoto: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=12393.0, tak doporučuji ke studiu.

V každém případě, zachovejte klid a když vám dojde dopis, tak ho anonymizujte a nahrajte sem, určitě zdejší poradí co dál.
IP zaznamenána

mrr001

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení - americké svícení blinkrů
« Odpověď #4 kdy: 02 Dubna 2024, 22:59:09 »

Upřímně se mi jednou stalo že mi někdo řekl ze mi svítí blinkry ale když jsem se byl kouknout tak jsem nic neviděl a vše bylo v normálu - tudíž nevím jestli to má souvislost

Zatím byl klid od všech jen jsem volal z vlastní iniciativy na dopravku a bylo mi řečeno ze to již bylo předáno na úřad takže počítám s tím že se řízení zahájí

Chladnou hlavu mám a připravují se na i má negativní vývoj proto se řadím zde abych byl připraven

Zatím sazím na predvolanou kontrolu jménem zákona která na kameru proběhla že vůz svítí jak má a když je to oktávka že to PČR zná jak se přepínají světla - samozřejmě auto má senzor deště a pršelo takže je možné ze tam něco zlomilo v eletrice a třeba blinkry svítili a hlídka má na kameře i tento záznam že svítilo i něco co nemělo a druhy kdy vše svítilo jak mělo - jezdím stále na režim auto - jinak žádnou diagnostiku jsem u sebe neměl ani pod kapotou nic nedělal tudíž mě nikdo nařlnout z nějaké modifikace nemůže tedy snad


Sent from my iPhone using Tapatalk
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 745
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení - americké svícení blinkrů
« Odpověď #5 kdy: 02 Dubna 2024, 23:45:34 »

Mělo by to spadnout buď na nedostatku důkazů nebo na nedostatku zavinění.
Každopádně odteď nikomu na nic neodpovídat a s nikým, kdo může potenciálně být navázán na protistranu (úřad apod.), se o tom nebavit. Podle toho, co a jak píšete, byste si mohl omylem uškodit. Ta situace vyžaduje zvýšenou pozornost a opatrnost.
Až se úřad ozve (jestli vůbec), tak nahrajte anonymizované dokumenty, víc hlav víc ví.
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 346
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení - americké svícení blinkrů
« Odpověď #6 kdy: 03 Dubna 2024, 00:43:34 »

... JMÉNEM ZÁKONA k PROVEDENÍ TECHNICKÉ SILNIČNÍ KONTROLY ...

Jak správně reagovat na takovou výzvu? Opičák předpokládám není odborně způsobilý k provedení "technické silniční kontroly", trvat tedy na kontrole způsobilým technikem?

Současně výzva "jménem zákona rozsviť, zhasni, zablikej", tedy požadovat jakoukoli součinnost za účelem získání důkazů proti mé osobě... lze to bez jakéhokoli postihu odmítnout stejně jako odepření výpovědi dle LZPS?
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 922
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení - americké svícení blinkrů
« Odpověď #7 kdy: 03 Dubna 2024, 08:14:28 »

Omlouvám se, zrovna nemůžu najít klíčky... nejde mi klíčkem otočit, asi mě budete muset zastřelit..
Ale hlavně, pokud vás policista vyzve "jménem zákona k provedení technické kontroly" tak je na to pouze jedna odpověď - "Prosím, jeďte přede mnou ke stanici STK kde ji chcete provést, jinak jděte tam kam slunce nesvítí, jelikož k tomu nejste způsobilý."
IP zaznamenána

mrr001

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení - americké svícení blinkrů
« Odpověď #8 kdy: 03 Dubna 2024, 08:18:50 »

Omlouvám se, zrovna nemůžu najít klíčky... nejde mi klíčkem otočit, asi mě budete muset zastřelit..
Ale hlavně, pokud vás policista vyzve "jménem zákona k provedení technické kontroly" tak je na to pouze jedna odpověď - "Prosím, jeďte přede mnou ke stanici STK kde ji chcete provést, jinak jděte tam kam slunce nesvítí, jelikož k tomu nejste způsobilý."
Tak to mi nevadilo nic jsem nenamítal a poslouchal rozkazy jak cvičená opice - ale policista nebyl spokojen protože vše svítilo jak mělo při této kontrole kterou si stanovil - jinak jsem také očekával průjezd kontroly STK


Sent from my iPhone using Tapatalk
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 370
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení - americké svícení blinkrů
« Odpověď #9 kdy: 03 Dubna 2024, 11:38:28 »

Propříště by nebylo od věci být asertivnější při komunikaci s policajtem, protože je i ve vašem zájmu, aby vaše vozidlo bylo v souladu s technickými podmínkami provozu vozidel na pozemních komunikacích. Pokud by měl policajt pravdu a osvětlení vašeho vozidla nebylo v pořádku, můžete můžete být znovu zastaven a pokutován za to samé.
IP zaznamenána

mrr001

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení - americké svícení blinkrů
« Odpověď #10 kdy: 03 Dubna 2024, 12:42:46 »

Propříště by nebylo od věci být asertivnější při komunikaci s policajtem, protože je i ve vašem zájmu, aby vaše vozidlo bylo v souladu s technickými podmínkami provozu vozidel na pozemních komunikacích. Pokud by měl policajt pravdu a osvětlení vašeho vozidla nebylo v pořádku, můžete můžete být znovu zastaven a pokutován za to samé.
Ano samozřejmě je v mém vlastním zájmu aby vozidlo bylo v pořádku proto není nijak upraveno a je v továrním stavu jak jsem zmiňoval

Kdybych měl máslo na hlavě tak dam 300 pokutu a neřeším ale vysloveně tato šikana - pak jsem byl podroben kontrole ktera nebyla ani na stanici kontrole STK kde jsou na to školení lidé ale podrobil jsem se stejně i když netuším jestli takto to lze tak stejn dopadla jak měla - prokázalo se že vůz měl svícení v sériovým stavu tak jak mám být více asertivni prosím ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 745
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení - americké svícení blinkrů
« Odpověď #11 kdy: 03 Dubna 2024, 13:03:15 »

Pokud tomu dobře rozumím, tak tady nebyl soudruh příslušník schopen jednoznačně říci, v čem je problém.
Ale i kdyby auto svítilo jak vánoční stromeček, pak pokud o tom řidič neví, nemůže mu to být kladeno za vinu.
Při případném řízení bych zde doporučoval vůbec nevypovídat, jen bych se omezil na konstatování, že nebyla porušena žádná povinnost danáí zákonem. Ale to předbíhám.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 722
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení - americké svícení blinkrů
« Odpověď #12 kdy: 04 Dubna 2024, 00:24:25 »

Před jízdou jste vozidlo kontroloval a vše bylo v pořádku.
IP zaznamenána

mrr001

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení - americké svícení blinkrů
« Odpověď #13 kdy: 22 Dubna 2024, 18:52:18 »








Zdravim došel dopis a čekal jsem ze se budu most alespoň vyjádřit jaké kroky nyní vycházet něco jsem zaznačil s čím nesouhlasím

Vycházím tedy z jednoduchých věci

- nejspíše jsem měl tedy možná nějakou závadu a svítili mi tedy nejspíš blinkry

- orgán se opírá o osvětlení ze nebyly užita žádná světla - konstrukčně nemožné jezdím na polohu auto v které jsem jel a pokud je přepínač na 0 svítí alespoň přední světla - tudíž v době záznamu co tedy měli musela být na voze závada

- pak se píše nebyl stanoveny důkaz na straně 2 ale pokutován jsem stejně

- na Stk mě neposílali

- mám ZVUKOVÝ záznam z inkriminovaného dne kde pan policista ústně řekl - jmenném zákona provedeme technickou silniční kontrolu viz strana 2 - kde ověřil ze mi vše funguje

- dále se píše něco o nesviceni v zadu - auto má automatické svícení tudíž mohlo dojít k závadě a senzor zablbnul automatické svícení

Jak tedy nyní postupovat ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 745
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení - americké svícení blinkrů
« Odpověď #14 kdy: 22 Dubna 2024, 19:32:13 »

Možná by bylo lepší dát nám ten dopis přečíst :-)
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 5