30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 5

Autor Téma: [WIN] SPRDEL - premiéra  (Přečteno 41069 krát)

Phil

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
[WIN] SPRDEL - premiéra
« kdy: 13 Dubna 2015, 14:34:48 »

Zdravím všechny,
hledám zkušeného "bijce", který by mi byl ochoten poskytnout odbornou asistenci ve věci překročení rychlosti v obci zjištěné stacionárním radarem. Jedná se o překročení rychlosti (63 km/h na omezení 50 km/h v obci), provozovatelem je má sestra a řídil otec. Na výzvu k uhrazení jsme udali cizince z UAE, kde mám dlouhodobě kamaráda. Teď přišel příkaz o uložení pokuty za SPRDEL. V odůvodnění uvedli, že adresa byla pro orgán nečitelná (? ? ?), a že i kdyby byla čitelná, není předpoklad, že by mohl orgán vyzvat osobu k podání vysvětlení.  Proti tomu "slintu" jsme podali odpor, nicméně s ohledem na nedostatek zkušeností se SPRDEL (jde o premiéru) bychom potřebovali konzultanta dalšího postupu, abychom se vyvarovali zbytečným chybám.

Předem díky za reakce a za čas.
« Poslední změna: 14 Dubna 2023, 12:54:13 od Phil »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #1 kdy: 13 Dubna 2015, 14:46:25 »

Kolik asi měsíců uplynulo od přestupku?
Kamarád je ochotný se v tom nějak angažovat (dodat naskenovaný doklad nebo jim poslat dopis nebo něco)?
IP zaznamenána

Phil

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #2 kdy: 13 Dubna 2015, 15:04:13 »

Přestupek se stal 15.11.2014. Kamarád původně na uvedené adrese bydlel, nicméně se stihl v průběhu přestěhovat. Každopádně identita osoby je smyšlená, má pouze podobné příjmení pro případ, že by orgán napadlo poslat dopis. Nicméně by v případě nutnosti mohl odeslat z UAE např. přiznání...
Z toho, co jsem si zde přečetl by to ovšem nemělo být vůbec potřeba. Nebo se pletu?
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #3 kdy: 13 Dubna 2015, 15:23:29 »

Přestupek se stal 15.11.2014. Kamarád původně na uvedené adrese bydlel, nicméně se stihl v průběhu přestěhovat. Každopádně identita osoby je smyšlená, má pouze podobné příjmení pro případ, že by orgán napadlo poslat dopis. Nicméně by v případě nutnosti mohl odeslat z UAE např. přiznání...
Z toho, co jsem si zde přečetl by to ovšem nemělo být vůbec potřeba. Nebo se pletu?
Tak ať to tak udělá, vy znovu uveďte, že řídil vámi udaný cizinec a ať kamarád jménem toho cizince napíše dopis, že je vinen a je mu to mocinky mocinky líto.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #4 kdy: 13 Dubna 2015, 15:51:25 »

Já si myslím, že orgán jednal chybně a nebyl oprávněn překlopit přestupek na SprDel.

Zejména mě napadá

- pokud byla adresa nečitelná, měl vyzvat provozovatele k doplnění
- nic neopravňuje orgán vybírat si koho obešle a koho ne
- měl pokračovat v šetření přestupku (což pravděpodobně neudělal)
IP zaznamenána

Phil

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #5 kdy: 13 Dubna 2015, 16:15:25 »

Díky za reakce. Jsem přesvědčen, že stran neobeslání cizince není co řešit, chyba orgánu. Nicméně si nejsem jistý, jestli to bude stačit. Uvažoval jsem, že bych k tomu navíc použil "nehodu" concorde style. Mám ale trochu chaos v tom, jak to zařídit, abych něco nepo...
Pokud by z UAE došel dopis, že se pachatel přiznává a je mu to moc líto, znamenalo by to "game over"? To by asi šlo zařídit.
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #6 kdy: 13 Dubna 2015, 17:43:21 »

Díky za reakce. Jsem přesvědčen, že stran neobeslání cizince není co řešit, chyba orgánu. Nicméně si nejsem jistý, jestli to bude stačit. Uvažoval jsem, že bych k tomu navíc použil "nehodu" concorde style. Mám ale trochu chaos v tom, jak to zařídit, abych něco nepo...
Pokud by z UAE došel dopis, že se pachatel přiznává a je mu to moc líto, znamenalo by to "game over"? To by asi šlo zařídit.
Totální Game over. Vy jste řidiče uvedl, ten se přiznal. Vy jste svou povinnost vůči orgánům splnil, tedy keine sprdel. To, že oni nejsou od řidiče pokutu vymoct, není váš problém, nebo jo?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #7 kdy: 13 Dubna 2015, 18:05:42 »

Pokud by z UAE došel dopis, že se pachatel přiznává a je mu to moc líto, znamenalo by to "game over"? To by asi šlo zařídit.

To udělejte. Pak nejde dělat SPRDEL když jste uvedl existujícího viníka. A k přestupku se vrátit nejde když už zahájili SPRDEL. Prekérka  :)

Ale oni to asi zahodí až zjistí že by měli řešit nějakého exotického cizince. Nebo pojedou na SPRDEL bez ohledu na všechno, ale to půjde rozstřílet. Snad.
IP zaznamenána

Phil

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #8 kdy: 14 Dubna 2015, 20:05:51 »

Ok. Nicméně co by měl ten dopis obsahovat, aby nemohli říct, že jde o výmysl? A mám ho poslat i přesto, že se orgán neobtěžoval viníka obeslat? Není to trochu kontraproduktivní? A co se bude dít, když ten dopis hodí ze stolu?
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #9 kdy: 14 Dubna 2015, 21:35:11 »

Já bych se snažil donutit úřad, aby ten dopis poslal. Pokud by se to nepodařilo, tak v okamžiku, kdy to překlopí na SprDel, by měl pachatel odeslat na adresu orgánu přiznání.



čízlo jebací (číslo jednací)

Toprý ten,

kontagtoval mie pan (jméno provozovatele) abih kfůli jisdie vosiblem tne (datum) f dobije ot (čas) po (čas). F podfedené tobě sem ředil vosiblo (tovární typ) (značka), očkováného cedulkou (RZ).

Ahmed Alí, born (datum narození), (adresa)



Případně to ještě rozšířit o nějaké kecy o tom, že kdyby ho kontaktovali, tak by byl již případ vyřešen.
« Poslední změna: 14 Dubna 2015, 21:37:28 od vvvvvv »
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #10 kdy: 14 Dubna 2015, 23:31:14 »

Já bych se snažil donutit úřad, aby ten dopis poslal. Pokud by se to nepodařilo, tak v okamžiku, kdy to překlopí na SprDel, by měl pachatel odeslat na adresu orgánu přiznání.



čízlo jebací (číslo jednací)

Toprý ten,

kontagtoval mie pan (jméno provozovatele) abih kfůli jisdie vosiblem tne (datum) f dobije ot (čas) po (čas). F podfedené tobě sem ředil vosiblo (tovární typ) (značka), očkováného cedulkou (RZ).

Ahmed Alí, born (datum narození), (adresa)



Případně to ještě rozšířit o nějaké kecy o tom, že kdyby ho kontaktovali, tak by byl již případ vyřešen.
Já bych to napsal normálně anglicky. Ať se procvičí. Ale jinak přesně takhle.
IP zaznamenána

zodiiac

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #11 kdy: 15 Dubna 2015, 07:15:17 »

Tohle co čtu mě přivedlo na zajímavou myšlenku a je to otázka pro zkušenejší, co kdyby byl třeba v Polsku založenej box do kterýho by bylo možno doručit. Samozřejmně s jinou identitou. Řěšilo by to něco? napadlo mě nechat je doručit do Polska, bud překlopěj sami, nebo si počkat až překlopěj a pak se z Polska nebo i Německa ozvat, že sem řidil a podobný kecy. Mám to tam kousek.  Otázka, jak moc by byl problém dostat se k něčemu, kam doručit. Nebo spíš je otázka ,jestli je k nečemu to, že nemám problém z Polska poslat pozdrav úřadům.
« Poslední změna: 15 Dubna 2015, 07:40:28 od zodiiac »
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #12 kdy: 15 Dubna 2015, 07:41:00 »

P.O. Box by asi neprošel, ale virtuální poštovní schránka (s reálně vypadající adresou) se dá pořídit třeba na shipito.com a na znemecka.eu (a určitě i jinde). Pokud zná člověk někoho v zahraničí, stačí, když si známý v zahraničí nalepí Helmutovou jmenovku na schránku a vytvoří tak virtuálního Helmuta i s adresou.

Je ovšem otázka, jakým způsobem v dané zemi probíha doručování zásilek s pruhem. Jako varianta mě ještě napadlo přidat na Helmutovu jmenovku informaci, že zemřel (případně pošťáka jen informovat ústně), a tak donutit poštu zásilku vrátit s poznámkou, že adresát zemřel.
« Poslední změna: 15 Dubna 2015, 08:39:54 od vvvvvv »
IP zaznamenána

zodiiac

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #13 kdy: 15 Dubna 2015, 08:40:25 »

No po box asi nevyjde, ale poste restante funguje běžně. nebo smyšlená adresa, ale reálná.Myslel sem to následovně, přestupek, bonzovací papír a já udávám virtuálního poláka kterej má poste restante adresu, případně jinou reálnou, ale nikdo takovej tam nebydlí.Pokud úřad pošle, tak si samozřejmně polák nevyzvedne. Následně předpokládám, že úřad překlápí a třeba po 10 dnech přichází uřadu od poláka dopis, že sem ho kontaktoval a on řídil a podobně. Jde mi o to zahnat úřad do výše zminovanýho stavu.  ;D takzvaně ,,meziprdelí,, kdy nemůže ani tam ani tam a polák je notorickej nevyzvedávač :-D.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #14 kdy: 15 Dubna 2015, 10:01:11 »

Pokud úřad pošle, tak si samozřejmně polák nevyzvedne. Následně předpokládám, že úřad překlápí a třeba po 10 dnech přichází uřadu od poláka dopis, že sem ho kontaktoval a on řídil a podobně.

Úřad se bude točit na tom že cizinec je nekontaktní a tomu co říkáte nevěří.
A skončíte u soudu.

Proti tomu zřídit mu schránku někde tady a poslat přiznání to nemá výhody.
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 5