30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Skončení platnosti potvrzení o změně trv. pobytu?  (Přečteno 181 krát)

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Skončení platnosti potvrzení o změně trv. pobytu?
« kdy: 27 Března 2024, 13:07:10 »

Došel jsem si na úřad v obci, kam jsem se přestěhoval a požádal o zápis trv. pobytu a vydání nového OP. Ustřihli mi roh občanky a dali mi kousek papírku v máslově žluté barvě, kde je propiskou napsáno, že se nějak jmenuju a že někde bydlím a že dřív jsem bydlel jinde, s nadpisem Potvrzení o změně místa trvalého pobytu.

O dva měsíce později už začínám být netrpělivý, protože poliši i úřady to nechtěj uznávat, že to je moc starý a kdesi cosi. Nemůžu v zákoně o občanských průkazech najít nic o tomhle papírku s potvrzením, nebo o platnosti dokladu s ustřiženým rohem. Ten máslovej papírek má svoje vlastní číslo.

V portálu občana už starou občanku nevidím, ale žádnou novou taky ne. Čili nevím, co si mám o tom myslet - stará občanka je zjevně zneplatněná (ustřižený roh a absentující záznam v portálu občana), ale nová občanka nic, v datovce žádné upozornění, žádná zásilka.

Můj dotaz - hrozí mi něco? Při ztrátě nebo pozbytí platnosti dokladu mám nějaké lhůty, ve kterých musím požádat o vydání nových, arci mě se bude těžko prokazovat žádost o vydání OP, jelikož jediné co z toho mám je audio nahrávka z návštěvy úřadu.
« Poslední změna: 27 Března 2024, 15:20:30 od mcsoap »
IP zaznamenána