30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Elektronický techničálk - chybějící údaje  (Přečteno 506 krát)

MichalJ

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Elektronický techničálk - chybějící údaje
« kdy: 25 Března 2024, 12:59:14 »

Dobrý den,
v půlce února jsem koupil ojeté auto, toto jsem registroval na úřadě. Velký i malý techničák mi byl zrušen, dostal jsem ten nový univerzální. Avšak velká část údajů v elektronickém registru stále chybí či je dokonce špatně. Na evidenci vozidel jsem posílal "reklamaci" datovkou - 30 dní a zatím žádná odpověď. Otázka zní: kde si mohu účinně stěžovat na zanedbání povinností, respektive nesprávný úřední postup? Jde mi hlavně o to, že v současné době jezdím technicky nezpůsobilým vozidlem - velikost kol, barva... (samozřejmě proti původnímu TP je vše OK) a nemám zájem trávit další dvě hodiny na ouřadě.
PS.: původní TP samozřejmě mám, ale je zneplatněný.
PPS.: na úřadě dopsání údajů nelze při přepisu online ověřit, databáze se údajně aktualizuje až přes noc.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Elektronický techničálk - chybějící údaje
« Odpověď #1 kdy: 25 Března 2024, 13:10:27 »

V jakém registru?
Ono jich je totiž víc a v každém je něco.
Prostě jeden velkej bordel.
IP zaznamenána

MichalJ

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Elektronický techničálk - chybějící údaje
« Odpověď #2 kdy: 25 Března 2024, 13:28:39 »

Byl jsem na evidenci vozidel  - městský úřad.
A není to zapsané v evidenci na Portálu občana - Registr silničních vozidel
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Elektronický techničálk - chybějící údaje
« Odpověď #3 kdy: 25 Března 2024, 13:54:00 »

Hledejte téma na tomto webu - popsáno vícekrát.
Jinak evidence - Portálobčana, Portáldopravy, aplikace eTechničák, dataovozidlech.cz - každá obsahuje něco jiného - standardní kocourkovský bordel.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Elektronický techničálk - chybějící údaje
« Odpověď #4 kdy: 25 Března 2024, 15:01:43 »

Na portálu občana toho právě moc není.
Zkuste se podívat do toho dataovozidlech.cz jak píše gumidos.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Elektronický techničálk - chybějící údaje
« Odpověď #5 kdy: 27 Března 2024, 12:22:33 »

Tohle jsem řešil teď na STK.

1) Není to špatně zapsané. Z pohledu státu je registr vozidel single source of truth. Vlastnictví vozidla nepřechází kupní smlouvou, ale zápisem v registru. Viz pokuty, které stát rozesílá. Vy a vaše práva jsou nějakej bordel pod stolem, to co je pro stát jediný směrodatný jsou zápisky v registru vozidel. Policie vidí, co je v systému. STK vidí, co je v systému. Váš VTP s ustřiženým rohem je neplatný a nikoho zajímat nebude. Jezdíte nezpůsobilým vozidlem a hrozí vám všechno z toho plynoucí. STK rovněž neuděláte, protože technik to prostě v systému neuvidí, čili neschválenej rozměr kol, špatná barva, a to víte, já jenom dělám svojí práci.

2) Při přepisu vozidla kde probíhá rušení VTP a ORV a vydání nového typu ORV přepisuje pracovník do systému všechno z VTP RUČNĚ a dělá v tom chyby. Třikrát jsem na to úředníka upozorňoval, protože mě bylo úplně jasný, že to je průser a taky že jo, nezapsal mě k autu tažný, ale protože jsem to třikrát zmínil a naposledy ještě po vyřízení, tak to hned opravili. Tak strašně debilní to je.

3) Tady máte k tomu tiskovou zprávu:

Citace
Historicky chybné informace vzniklé ručním zadáváním údajů vám opraví na příslušném úřadě (ORP), anebo budete moci využít novinku: připravujeme žádost zdarma přes Portálu dopravy, pomocí které bude možné zažádat o bezplatné úpravy v registru silničních vozidel. Celý proces bude velmi jednoduchý, žadatel nafotí technický průkaz a úředník nesprávné údaje v registru upraví.

Budete tam prostě muset znova, znova vystát frontu a znova jim ukázat VTP a požádat je o nápravu. A je to jen o náhodě, jestli trefíte někoho, kdo nebude dělat důležitýho a nezačně vám dělat problém.

Dále ze stejného webu:

Citace
Důležitou informací také je, že technický průkaz vám nebude odebrán ani při návštěvě stanice technické kontroly. Naopak doporučujeme na kontroly technický průkaz vozit s sebou s tím, že i když se objeví nesoulad informací s registrem silničních vozidel, technik kontrolu provede, a navíc nafotí technický průkaz do Informačního systému technických prohlídek, a následně dojde zdarma k odstranění nesrovnalostí. Možnosti opravit chyby vzniklé ručním vkládám do systému je tak hned několik; slibujeme si od toho vyčištění dat v Registru silničních vozidel vzniklých ručním zadáváním a migrací dat z různých systémů.

Na tohle mi na dvouch STK (jedna HK, jedna Praha) odpověděli v podstatě stejně: Helejte my se v tom taky nevyznáme, prostě v systému to neni, já si to na triko nevemu, prostě to nevidim na monitoru tak to neplatí. Nám řekli používejte novej systém, tak to děláme.

Je to prostě v prdeli, tohle je takovej fuckup že to snad není ani možný.

Portálobčana, Portáldopravy, aplikace eTechničák, dataovozidlech.cz - každá obsahuje něco jiného - standardní kocourkovský bordel.

A ještě bych doplnil kontrolatachometru.cz :D
« Poslední změna: 27 Března 2024, 12:25:46 od mcsoap »
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 686
    • Zobrazit profil
Re:Elektronický techničálk - chybějící údaje
« Odpověď #6 kdy: 27 Března 2024, 20:08:30 »

Nechci ten bordel nijak obhajovat, ale požádal jsem datovkou několikrát o opravu údajů aut svých i rodinných příslušníků. Připojil jsem vždy scan velkého techničáku. Vždy mi to opravili a opravu datovkou potvrdili. Pozitivem je tedy jen to, že jsem nemusel nikam jezdit a stát fronty.
IP zaznamenána