30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rychlost  (Přečteno 605 krát)

Bzuciano

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Rychlost
« kdy: 13 Března 2024, 19:59:02 »

Zdravím, posílám sken rozhodnutí níže. Na první pohled mi přijdou zarážející dvě věci.

1) Pokutu jsem uhradil v dobré víře s tím, že jsem ji uhradil řádně a včas. Úřad napsal, že jsem uhradil pozdě, takže jsem se pak už nevyjádřil a ani vyjádřit nemohl k tomu, kdo auto řídil, protože došel rovnou příkaz.

2) Pozvánku k ústnímu jednání byla do schránky vhozena den před datem nařízeného ústního jednání a pozvánka k seznámení s podklady pro vydání rozhodnotí dokonce po datu nařízeného jednání (právo na spravedlivý proces?).

Rád bych se odvolal a budu vděčný za tipy. Díky.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost
« Odpověď #1 kdy: 13 Března 2024, 20:53:09 »

Tak to musite zajistit SPIS a dodat data co kdy se jak stalo... kristalovou kouli nemame.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost
« Odpověď #2 kdy: 13 Března 2024, 20:59:08 »

1) Nejednalo se o pokutu, nýbrž o tzv. určenou částku. Zní to sice jako přehnaný formalismus, ale mezi těmito pojmy je zásadní rozdíl. Kdy a jakým způsobem byla doručena ona výzva k uhrazení určené částky (kdy proběhl první pokus o doručení a následné uložení zásilky na poště)?

2) Není rozhodující, kdy bylo předvolání k ÚJ vhozeno do schránky, nýbrž kdy došlo k fikci doručení. Pokud bylo uloženo dne 20.11.2023, pak k doručení fikcí došlo dne 30.11.2023, tedy 4 dny před termínem ÚJ. Tedy nebyla dodržena lhůta 5 dnů. Tato skutečnost lze použít jako argument do odvolání.

Podejte odvolání, pro začátek blanketní. Kdy a jakým způsobem (viz bod 1) bylo rozhodnutí doručeno?

edit: Ti exoti zvládli nezvládnout včasné předvolání na ÚJ dvakrát? Zřejmě slušný oddíl.
« Poslední změna: 13 Března 2024, 21:03:20 od Číkus »
IP zaznamenána

Bzuciano

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost
« Odpověď #3 kdy: 14 Března 2024, 09:01:12 »

Díky, rozhodnutí doručeno fikcí 4.3, do schránky vhozeno 7.3.

Co se týče výzvy k uhrazení částky, to bohužel netuším, protože jsem to zaplacením neřešil a výzvu vyhodil.

Podám tedy blanket a počkám, až mě vyzvou k doplnění. Co je do té doby potřeba udělat (spis, etc.)?

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost
« Odpověď #4 kdy: 14 Března 2024, 11:22:14 »

Pokud bylo skutečně doručeno fikcí dne 04.03.2024 (raději ještě ověřte), pak je deadline na podání odvolání 19.03.2024.

Získáním kopie spisu určitě nic nepokazíte.
IP zaznamenána

Bzuciano

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost
« Odpověď #5 kdy: 10 Dubna 2024, 16:02:20 »

Podán blanket, 5.4. doručena výzva k doplnění - usnesení. Dali mi 10 dní (scan v příloze).

1) Má cenu se odvolávat proti usnesení, že 10 dní je málo?
2) Pokud ano, pak jak se vypořádat se situací, kdy odvolání proti usnesení zamítnout a tím pádem marně uplyne lhůta pro odvolání?

Do spisu už se bohužel nedostanu, ale v odvolání použiji určitě výše zmíněné, že mi nebyla oznámena možnost seznámit se v dostatečném předstihu pěti dnů.

Díky všem za tipy.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost
« Odpověď #6 kdy: 10 Dubna 2024, 16:05:19 »

1) Ano, pro začátek blanketně, alespoň to parazitům přidá práci.
2) Že by odvolání SO2 vyhověl nehrozí.

Nedodržení 5 dnů je dobrý argument do odvolání.
IP zaznamenána