30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Upozornění na novelizaci  (Přečteno 2003 krát)

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Upozornění na novelizaci
« Odpověď #15 kdy: 13 Března 2024, 22:32:23 »

https://dfens-cz.com/ridici-pozor-jde-po-tobe-novela-silnicniho-zakoa/

3.2.6.3, https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2018-211

tohle je taky vcelku nebezpecny, v ramci "honu na motorkare", kteri sou spolecensky skoro ve stejny kategorii jako pedofilove, muze jakakoliv nalepka prinest zakaz rizeni, se to pak bude vyjimat v poctu sebranych papiru na titulni strance idnesu v lete ..
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil
Re:Upozornění na novelizaci
« Odpověď #16 kdy: 14 Března 2024, 08:24:34 »

Vzhledem k tomu, že Rusákovi jde od začátku o to, že se mu k hranicím sere NATO (a CIA) už 10 let a opakovaně říkal, že si to nenechá líbit, tak nějak nechápu, o co by mu šlo se Slovenskem. Když budu 8 let píchat klackem do medvěda, nemůžu se pak divit, že se ožene tlapou. Ale neočekávám, že pak půjde a zboří mi barák...
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 322
    • Zobrazit profil
Re:Upozornění na novelizaci
« Odpověď #17 kdy: 14 Března 2024, 10:50:51 »

Fogyn: no ono záleží na tom jakým klackem, kam a jak intenzivně pícháte toho medvěda...
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Upozornění na novelizaci
« Odpověď #18 kdy: 14 Března 2024, 11:07:43 »

A taky, jestli je reakce přimeřená a jestli je vedena proti tomu, kdo s tím klackem šermuje.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Upozornění na novelizaci
« Odpověď #19 kdy: 14 Března 2024, 13:35:08 »

pk202:
V plnohodnotné válce tohohle rozsahu jsou dva roky jak nic. Navíc nějak zapomínáte na to území z kterého už byl rus vytlačen a to není zrovna malé. Ano, tento rok se to nepovedlo. Ale stejně tak se vůbec nic nepovedlo rusku. Ty dvě rozstřílené města co se mi za poslední dva roky povedlo obsadit nemají téměř žádný význam.

To si nějak odporuje, ne? "Nadále posílat uk zbraně a munici až do posledního ukrajince -> pak budeme mít za chvíli rusa s obrovsky posíleným sebevědomím na hranici se slovenskem"
Když si rus vyskouší, že v případě invaze na cizí území mu to územi zdarma připadne, protože chceme přece mír, to mu na sebevědomí nepřidá? Navíc, když to bude mít bez vetších ztrát na technice?
Připadáte mi jako rozumný člověk, tomu přece sám nemůžete věřit.
Navíc věřte tomu, že na něco takového má rusko kapacitu, jak vojenské výroby tak samotné ekonomiky, aby takovou ofenzivu dokázalo vést ještě další dva roky? Tam je zhruba limit, kdy narazí na skladové zásoby a limity ekonomiky. Takovéhle věci se nedějí během půl roku, jak by si to všichni představovali. Či během jedné nepovedené ofenzívy.

Takže vaše řešení je ať obsazené území cizí země připadne rusku, ano? Na to podepíšeme cár papíru. A co budeme dělat, až to za dva roky rusko zopakuje? Znovu tak steně, protože chceme mír?

A rozhodnutí zda bojovat, nebo ne. Nemělo by takové rozhodnutí připadnou ukrajine? A že se tam dva roky něco pumpuje. Ve výsledku ekonomik zemí které pomáhají to jsou drobné. To je asi jako kdyby člověk s průměrným platem koupil dvě krabičky cigaret.

ViktorN: "neb přes 85 % se reálně rozkrade" - na to máte nějaké solidnějí důkazy kromě toho, že to napsal nějaký novinář na plátku podobném aeronet a tak? USA v tomhle prováděli audit a nic nenašli v takovém rozsahu jak tvrdíte.

Víte, ano souhlasím s tím, že se tam pumpujou věci a nic moc se nestalo. Jenže zásadní problém je, že se tam pumpuje jen tak, aby se nic nestalo. Určité zbraně se nejdřív nedají a pak, když skončí ofenziva jen drobnejma ziskama, tak se najednou ty zbraně pošlou. No to má fakt smysl.
Takže ano, buď nepomáhat vůbec a nebo pomáhat opravdu pořádně, aby UA měla kapacitu na to s tou frontou opravdu pořádně pohnout. Takové to posílání toho trošku, tamtoho trošku akorát vede ke zbytečným ztrátám.

A vzkaz pro ostatní. To už jste vážně zapoměli jaké to bylo, když nám rusko přišlo v 68 pomáhat? Já to nezažil, ale mám dost vlastního rozumu abych si o tom něco naštudoval a hlavně věděl co se pak s naží zemí dělo.
A pokud půjdeme dále do minulosti. To si z dějepisu nepamatujete, že naše země byla v úplně stejné situaci. Taky chcimírové obětovali sudety v rámci zachování míru. A jak to dopadlo? Vůbec to němcům nepřidalo na apetitu. Lidi jsou fakt nepoučitelní a opakují ty samé chyby.
Stačí se podívat na argumenty lidí co chtějí mít. Jsou na 90% schodné s argumenty lidí co chtěli mír před druhou světovou ...
« Poslední změna: 14 Března 2024, 13:40:47 od cocomoon »
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 322
    • Zobrazit profil
Re:Upozornění na novelizaci
« Odpověď #20 kdy: 14 Března 2024, 15:33:34 »

To už jste vážně zapoměli jaké to bylo, když nám rusko přišlo v 68 pomáhat?

Já jen, aby nedošlo k nějaké mýlce... Kdo to zavedl ten pojem „mírové bombardování“? Nebylo to USA v Jugoslávii?

Cocomoon, prosím nevysvětlete si to špatně, neříkám, že Rus je vždy dobrý a USÁk vždy zlý. Neplatí to ani naopak. Obě dvě strany tohoto sporu - USA a Rusko - jsou hodně do černa. Ukrajina je v současnosti jen jejich hřiště, kde to ze slovní šarvátky přeteklo do rvačky. My máme historicky nastavenou citlivost proti Rusku, OK, v pořádku. Ale zároveň nesmíme slepě zavírat oči a bezmezně věřit druhé straně, protože oběma stranám jsme úplně stejně ukradení. Hlavně, že se povedlo přenést tuto válku mimo území obou.

Nezapomeňte ale, že v Americe nepřipravují půdu pro povinné odvody do armády a její vyslání na Ukrajinu.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Upozornění na novelizaci
« Odpověď #21 kdy: 14 Března 2024, 16:38:03 »

Z těch primárních následků to zatím není zřejmé, ale sledovat ty sekundární je a bude zajímavé.
  • Rusko opustilo pravděpodně přes milión lidí, většinou vzdělaných a bohatých.
  • Rusko ztratí nejméně půl miliónů vojáků - mrtví a zranění, kde nemalá část bude vyžadovat následnou lékařskou péči.
  • Čína dojí Rusko - například na ropu má Čína slevu až 20$ na barel a čínský automobil v stojí v Rusku dvakrát více než v Číně.
  • Ruské civilní letectvo mělo v lednu 2023 třikrát více technických problémů, než v lednu 2022.
  • Rusko drží kurz rublu silnými nařízeními, které výrazně omezují příjemce a držitele cizích měn.
  • Rusko se potýká se silnou inflací (oficiálně 7%, podle vnímaní domácností až 17%).
  • Půjčky jsou drahé (více než 16%), což brzdí soukromé vnitřní investice.
  • Rusko utratí 39% rozpočtu pro rok 2024 na zbrojení a ušetří na bydlení, vzdělávaní a lékařské péči.
  • Ukázalo se, že ruské zbraně nejsou až tak dobré a zájem o ně ochladl.
  • Rusko bude platit reparace.
  • Okradené firmy se v budoucnosti budou soudit a pravděpodně vymohou náhradu. A (nejen jejich) další investice v Rusku budou velmi opatrné a zaměří se zejména na ty s nízkou přidanou hodnotou.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:Upozornění na novelizaci
« Odpověď #22 kdy: 14 Března 2024, 20:27:53 »

Já jen, aby nedošlo k nějaké mýlce... Kdo to zavedl ten pojem „mírové bombardování“? Nebylo to USA v Jugoslávii?

Toto považuji za velký přešlap. Používal se termín "humanitárním bombardování" jako ironický oxymoron odpůrců války se Srby. Kdo to užil první v USA jsem nedohledal. V ČR to užil první Falbr v roce 2004. Dost dlouho po válce.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Upozornění na novelizaci
« Odpověď #23 kdy: 14 Března 2024, 22:28:05 »

v současné situaci nelze rusko porazit
vytlačit je z anektovaných území bude také nereálné
tady to skončí sice příměřím, ale i partyzánskou válkou, kdy budou "zelení mužici" na obou stranách

ekonomicky se nezhroutí, protože tam kde by evropan umřel hladem, tak rus si jen o trochu víc utáhne provázek

prostě ten správný okamžik na opravdové sankce se propásl při obsazení Krymu
tehdy získal rus pocit, že se "až tak moc netalo", tak proč nejít dál

a přelejte to do gaychatu, tady je to fakt OT
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 322
    • Zobrazit profil
Re:Upozornění na novelizaci
« Odpověď #24 kdy: 14 Března 2024, 22:34:17 »

HUGO, připomínky beru... Byl jsem celkem malý na to, abych zachytil detaily...

Jde mi o princip věci - výsledkem byla totálně zničená země primárně US bombardováním. Následky si tam nesou dodnes.

A opakuji, jde mi o to, že co dělá jedna strana, dělá i druhá. A na tom nezmění fakt, jak se tomu bombardování říká.

Za výhru USA považuji snad jen to, že se jim povedlo přenést boj mimo své území. Bohužel, tím bojištěm je/bude Evropa.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Upozornění na novelizaci
« Odpověď #25 kdy: 15 Března 2024, 00:04:14 »

V plnohodnotné válce tohohle rozsahu jsou dva roky jak nic. Navíc nějak zapomínáte na to území z kterého už byl rus vytlačen a to není zrovna malé. Ano, tento rok se to nepovedlo. Ale stejně tak se vůbec nic nepovedlo rusku. Ty dvě rozstřílené města co se mi za poslední dva roky povedlo obsadit nemají téměř žádný význam.
Takže ukrajinci vyhrávají ?? - tady je přání otcem myšlenky
To si nějak odporuje, ne? "Nadále posílat uk zbraně a munici až do posledního ukrajince -> pak budeme mít za chvíli rusa s obrovsky posíleným sebevědomím na hranici se slovenskem"
Ukrajinci dojdou - rusáci nedojdou - je to surové ale je to pravda a jakmile dojdou schlamstne Putin ukrajinu celou a máme ho na hranicích
Když si rus vyskouší, že v případě invaze na cizí území mu to územi zdarma připadne, protože chceme přece mír, to mu na sebevědomí nepřidá? Navíc, když to bude mít bez vetších ztrát na technice?
Připadáte mi jako rozumný člověk, tomu přece sám nemůžete věřit.
Takže vaše řešení je ať obsazené území cizí země připadne rusku, ano? Na to podepíšeme cár papíru. A co budeme dělat, až to za dva roky rusko zopakuje? Znovu tak steně, protože chceme mír?
Tak dobře já jsem pro - řekněte jak rusa porazit aniž by byla na pořadu dne atomová válka ! Řekněte jak to udělat ! Jakmile jakkoliv (a určitě to nepůjde bez přímé intervence západu) zatlačíte rusa zpět bude to jako tygr zahnaný do kouta a červené tlačítko je na stole.
Podle mně je teda lepší dojednat - a možná by to bylo dobré řešení - alespoň příměří ve stávajících hranicích - koridor 20km na každou stranu bez vojáků a nechat to hnít jako mezi severní a jižní Koreou
A rozhodnutí zda bojovat, nebo ne. Nemělo by takové rozhodnutí připadnou ukrajine?
Ukrajincům ano ale Zelenskému ne.
Víte, ano souhlasím s tím, že se tam pumpujou věci a nic moc se nestalo. Jenže zásadní problém je, že se tam pumpuje jen tak, aby se nic nestalo. Určité zbraně se nejdřív nedají a pak, když skončí ofenziva jen drobnejma ziskama, tak se najednou ty zbraně pošlou. No to má fakt smysl.
Takže ano, buď nepomáhat vůbec a nebo pomáhat opravdu pořádně, aby UA měla kapacitu na to s tou frontou opravdu pořádně pohnout. Takové to posílání toho trošku, tamtoho trošku akorát vede ke zbytečným ztrátám.
To je pravda pravdoucí - já v tom ovšem vidím to, že se státníci (a mají na to různé tajné služby a pod aby měli pro rozhodování informace) přesně bojí toho, že kdyby rusa zahnali do kouta, tak  budou lítat atomovky jenže to kvůlivá politické korektnosti nechtějí vyslovit.
A pokud půjdeme dále do minulosti. To si z dějepisu nepamatujete, že naše země byla v úplně stejné situaci. Taky chcimírové obětovali sudety v rámci zachování míru. A jak to dopadlo? Vůbec to němcům nepřidalo na apetitu. Lidi jsou fakt nepoučitelní a opakují ty samé chyby.
Stačí se podívat na argumenty lidí co chtějí mít. Jsou na 90% schodné s argumenty lidí co chtěli mír před druhou světovou ...

No ovšem je nasnadě otázka, že kdyby jsme tenkrát válčili, tak bychom tu možná ani já ani vy vůbec nebyli.

NO a teď řeknu něco za co mně budete kamenovat. Kdyby se Ostraváci chtěli mermomocí spojit s polákama protože něco (třeba že bychom jim zakázali ostravštinu) a Poláci by se chacharů zastali a pan profesor Nutela by nás vedl do boje, tak bych asi byl pro to, nechat jít Ostraváky s pánem bohem, protože než posílat svoje děti na smrt jenom pro to abych se jednou za deset let mohl vožrat na stodolní raději tu Ostravu oželím.
BTW to není nic proti Ostravákům :)
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Upozornění na novelizaci
« Odpověď #26 kdy: 15 Března 2024, 08:00:51 »

No ovšem je nasnadě otázka, že kdyby jsme tenkrát válčili, tak bychom tu možná ani já ani vy vůbec nebyli.

To je panečku argument. Co si asi říkají ty tisíce ukrajinců co umřeli při osvobozování evropy? Lepší oni jak my, žejo. Docela sobecký a dětinský argument. Co by, kdy by. O tom nemá cenu polemizovat. Já jen říkám, aby jste se podívali do minulosti k čemu to chcimírovství vedlo a zamysleli se.

To nebylo rusko co osvobozovalo. To bylo SSSR, kde schodou okolností byla i ukrajina. To je jen oblíbená ruská propaganda, že to byli oni. Přitom pravých rusáků v poměru k populaci padlo ze všech nejméně.
Takže díky, že jste nám pomáhali, teď když potřebujete pomoct vy, tak sorry jako. To je vaše válka.

A vůbec nechápu o čem je tu USA? USA snad může za to, že rusko leze na ukrajinu? Po ukrajině běhali vojáci z USA, kteří tam schodou okolností byli na "dovolené"?

Opět ruská propaganda USA = NATO. Ne, tak to není. Nato je dobrovolný spolek, ve kterém se o členství žádá. Nikoliv, že by se nato samovolně rozšiřovalo, potažmo USA nutilo země se přidávat.
Nebo mi chcete tvrdit, že USA donutilo Finsko s Švédsko se přidat do NATO? Ne, donutilo je rusko, protože napadá a neustále vyhrožuje všem zemím v okolí.

A jestli ukrajinci dojdou, nebo ne. Víte vůbec kolik je ukrajinců? Při současných ztrátách můžou tu válku vést klidně 10 let. A ohledně Zelenského, zelenský je prezident, takže zastupuje ukrajince.
Vidíte snad někde nějaké protesty proti zelenskému a proti tomu, že UA bojuje za svojí nezávislost a nechce být otrok ruska? Já teda ne, takže evidentně s tím ukrajinci souhlasí.

Ale vidím, jakou má propaganda sílu a dokáže vymýt i docela rozumné mozky. Navíc o co vám jde? Prostě se dá ukrajině trošku peněz ze státního rozpočtu. Pro ten objem peněz je to fakt pár drobných.
A kdo vám nakukal, že rus hodí atomovky? To by byla pro něj konečná, protže by se od něj okamžitě distancoval čína, která teď dělá jeho umělý plicní ventilátor, aby udržela jeho ekonomiku v chodu.
Nebo že budete muset do války? To vám nakukal kdo? Ono se snad bojuje někde u našich hranic?
« Poslední změna: 15 Března 2024, 08:03:55 od cocomoon »
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 632
    • Zobrazit profil
Re:Upozornění na novelizaci
« Odpověď #27 kdy: 15 Března 2024, 08:08:27 »

Chlapi, nehádejte se.
Anebo v jiné sekci :-)
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Upozornění na novelizaci
« Odpověď #28 kdy: 15 Března 2024, 09:17:38 »

To je panečku argument. Co si asi říkají ty tisíce ukrajinců co umřeli při osvobozování evropy?

Vojáci SSSR zemřeli především proto, že dostali povolávací rozkaz, takže měli na výběr, že je možná zastřelí Němci nebo je určitě zastřelí NKVD. Vedení země pak neosvobozovalo Evropu z nějakého altruismu, ale proto, aby posílili svou sféru vlivu.

Srovnání se sudety kulhá, jelikož my tu máme přes tisíc let existence státního útvaru v těch hranicích, které tu máme dnes. Na východě (od polska dál) nic takového není, hranice ukrajinské SSR jsou spíš administrativní, podobně jako když někde v africe nakreslili čáru. Krym někdo razítkem přesunul ze země do země s tím, že u toho rozhodně nepředpokládal, že se to někdy oddělí. Za takovouhle hranici já bych tedy život nepoložil. Ostatně na ukrajině prý žije tak 1 až 3 miliony lidí v ilegalitě, právě proto, že se jim za tohle umřít nechce. (a do Ruska uteklo nejvíc ukrajinců - proč asi).
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Upozornění na novelizaci
« Odpověď #29 kdy: 15 Března 2024, 09:29:25 »

Tisíc let má česko stejné hranice? :-D
Nenechte se vysmát a najděte si trošku starší mapy, nebo nebylo vhodné v hodině dějepisu spát.
Už jen toto tvrzení je předpoklad toho, že další tvrzení jsou jistě fakta pevné jak skála.
« Poslední změna: 15 Března 2024, 09:32:16 od cocomoon »
IP zaznamenána