30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Překročená rychlost v obci  (Přečteno 4421 krát)

heeen

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Překročená rychlost v obci
« kdy: 09 Dubna 2015, 12:03:42 »

Dobrý den, v první řadě skláním velkou poklonu zdejším matadorům, kteří dokáží účinně bojovat s všudypřítomným defektním matrixem. Celou dobu (cca 15let) se snažím jezdit předpisově a když nebudu počítat špatné parkovaní před 9rokama tak do dneška jsem nachytal 0bodů. ALE jako na potvoru jsem pospíchal a na začátku vesnice, kterou jsem projížděl, v místě bez zástavby mě změřili. Kolik jsem přesně jel nevím, ale mohlo to být v rozmezí 87-98km/h. Před zástavbou jsem zpomalil na nějakých 55km/h, ALE to už bylo pozdě, protože tam jsem si všimnul policisty stojícího u trojnožky s radarem do kterého se díval a který byl nastavený na úsek hned za cedulí obce! Čekal jsem, že kousek dál mě zastaví za zkasírují. To se však nestalo. Nikde nikoho nestavili. Přiznám se, že s tím jsem se u měření trojnožkou ještě nesetkal, pokaždé někde kousek dál stavili a kasírovali.

Je mi jasné, že pokud mě změřili mam to v tom lepším případě za 2500 - 5000 a tři body v tom horším případě 5000-10000 odebrání řidičáku na 6-12měsíců a 5bodů.

Chtěl bych se Vás zeptat na to jaká je aktuálně vůbec šance se vyhnout dle mého nepřiměřeným sankcím, zda pořád platí doba prekluze 12měsíců a nebo už je delší a tím pádem je nereálné jednání s úřadem "vést na odborné úrovni" a tak tento časový limit přetáhnout.
A nebo se vzdát a zaplatit - pak je ale otázkou kolik za to zaplatím, když jsem nedostal možnost zaplatit blokově nižší částku a oni to posílají automaticky na správní.

Zajímal by mě Váš názor a rada, protože se v tomto vůbec neorientuji, díky.
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 233
    • Zobrazit profil
Re:Překročená rychlost v obci
« Odpověď #1 kdy: 09 Dubna 2015, 12:10:02 »

No, koukám, že jsi toho moc na zdejším fóru nenačetl. V prvé řadě je potřeba počkat, až něco přijde, pak to naskenuj a hoď sem na fórum. Dle tvého popisu je šance na úspěch poměrně velká. Rozhodně to nevzdávej! Neproběhlo ztotožnění a uvidí se, jestli měřili v automatizovaném režimu, pokud ne, tak stačí odepřít výpověď. Třeba chtěli okus dál stavět a ještě neměli zapnuto, nebo už balili. Takže více budeme vědět, až přijde nějaká dopis. Každopádně první rada je převzít ho na konci lhůty.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Překročená rychlost v obci
« Odpověď #2 kdy: 09 Dubna 2015, 14:43:53 »

V každém případě - o body se nemusíš bát - nejsi ztotožněn.
Doporučuji tedy při případném předvolání k vysvětlení reagovat písemně.
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Překročená rychlost v obci
« Odpověď #3 kdy: 10 Dubna 2015, 14:43:41 »

Dobrý den, v první řadě skláním velkou poklonu zdejším matadorům, kteří dokáží účinně bojovat s všudypřítomným defektním matrixem. Celou dobu (cca 15let) se snažím jezdit předpisově a když nebudu počítat špatné parkovaní před 9rokama tak do dneška jsem nachytal 0bodů. ALE jako na potvoru jsem pospíchal a na začátku vesnice, kterou jsem projížděl, v místě bez zástavby mě změřili. Kolik jsem přesně jel nevím, ale mohlo to být v rozmezí 87-98km/h. Před zástavbou jsem zpomalil na nějakých 55km/h, ALE to už bylo pozdě, protože tam jsem si všimnul policisty stojícího u trojnožky s radarem do kterého se díval a který byl nastavený na úsek hned za cedulí obce! Čekal jsem, že kousek dál mě zastaví za zkasírují. To se však nestalo. Nikde nikoho nestavili. Přiznám se, že s tím jsem se u měření trojnožkou ještě nesetkal, pokaždé někde kousek dál stavili a kasírovali.

Je mi jasné, že pokud mě změřili mam to v tom lepším případě za 2500 - 5000 a tři body v tom horším případě 5000-10000 odebrání řidičáku na 6-12měsíců a 5bodů.

Chtěl bych se Vás zeptat na to jaká je aktuálně vůbec šance se vyhnout dle mého nepřiměřeným sankcím, zda pořád platí doba prekluze 12měsíců a nebo už je delší a tím pádem je nereálné jednání s úřadem "vést na odborné úrovni" a tak tento časový limit přetáhnout.
A nebo se vzdát a zaplatit - pak je ale otázkou kolik za to zaplatím, když jsem nedostal možnost zaplatit blokově nižší částku a oni to posílají automaticky na správní.

Zajímal by mě Váš názor a rada, protože se v tomto vůbec neorientuji, díky.

Pokud se nedopustite nejake zasadnejsi chyby, tak je velka pravdepodobnost hranicici s jistotou, ze k zadne sankci nema sanci dojit. Pokud trojnozkovali a nezastavovali, je sance, ze ani nic neprijde. Do doby, nez Vam prijde dopis s pruhem si to tady proctete, at se dostanete do obrazu ...
IP zaznamenána