30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Překročení rychlosti o 61 kmh mimo obec  (Přečteno 635 krát)

Viper

 • Příspěvků: 15
  • Zobrazit profil
Překročení rychlosti o 61 kmh mimo obec
« kdy: 16 Února 2024, 10:27:40 »

Ahoj,

kamarád byl dnes změřen laserem mimo obec, kde je upravena rychlost na 70 kmh. Po odečtení tolerance je výsledná rychlost 131 kmh. Byl na místě zastaven a ztotožněn.
Vzhledem k rychlosti nebyl řešen přestupek na místě. PČR mu na místě zabavila ŘP a přestupek byl předán do správního řízení.

Dotaz zní co teď? Lze do chvíle správka požádat o vrácení ŘP? Pak předpokládám náhled do spisu a pokusit se rozporovat fotku z radaru.
IP zaznamenána

pk202

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 4 883
  • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 61 kmh mimo obec
« Odpověď #1 kdy: 16 Února 2024, 13:50:37 »

Obávám se, že pokud neudělají cajti nebo ouřad nějakou kardinální chybu bude kamarád tahat za hodně krátký kousek provazu....
Jinak požádat asi lze, ale úspěch bych čekal jedině pokud by překročení bylo malinko nad limitem což zde není.
IP zaznamenána

TheWeekendDriver

 • Příspěvků: 18
  • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 61 kmh mimo obec
« Odpověď #2 kdy: 18 Února 2024, 19:20:35 »

Dotaz konkrétně k zadržení řp. Úřad do pěti dnů od doručení zadrženého řp zahájí řízení o zadržení řp do do doby pravomocného rozhodnutí o přestupku. Toto řízení pokud tomu rozumím je vedeno bez návaznosti k řízení o samotném přestupku?

Touto logikou je možnost se v řízení o zadržení řp angažovat? Např. napadnout nedodržení právního prováděcího předpisu? Měřeno bylo laserem, nepanovaly v tu chvíli na silnici podmínky které vylučovaly správnost měření? Minimálně pokud je podezření že měření nebylo provedeno správně, není tato skutečnost tak závažnou pochybností že vylučuje kladné stanovisko k návrhu na zadržení řp? Rychlý pohled na počasí 16. února ukazuje déšť na celém území.

Není kolega na řidičském průkazu existenčně závislý a s ohledem na možnou důvodnou pochybnost v následném řízení o přestupku je zadržení řp zcela nevhodné a míjí se účinkem?

Řídit se zadrženým řp je tuším § 125c / 1e) 2. čili 6-12 měsíců zákaz řízení..
« Poslední změna: 18 Února 2024, 19:24:27 od TheWeekendDriver »
IP zaznamenána

Hugo

 • Příspěvků: 905
  • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 61 kmh mimo obec
« Odpověď #3 kdy: 18 Února 2024, 21:03:50 »

Pokud má úřad nabito (což si myslí vždy) tak bude problematické získat zadržený ŘP zpět před rozhodnutím o přestupku.

O zadržení rozhoduje odbor dopravy (dopravně správních agend). Zkusit argumentovat, že na ŘP ekonomicky závisí celá rodina, invalidní matka, atd..
V případě, že se prokáže, že daný skutek nebyl spáchán, případně v nižší sazbě, tak vzniknou následky, které nepůjdou zhojit. Ale šance stejná, jako Slavie vítěz Ligy Mistrů.
IP zaznamenána