30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: SDÍLENÁ ZONA  (Přečteno 787 krát)

Zdenek.123

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
SDÍLENÁ ZONA
« kdy: 09 Února 2024, 19:25:33 »

Jak je to ve sdílené zoně?

PROSÍM co to tento pojem znamená a co to znamená pro mě, jako řidiče.

Že pojedu po Sdílené zoně a někdo mě skočí před auto a já to odskáču?

PS: Dával jsem do vyhledávače sdilena zona a nic nenašel ...
IP zaznamenána

motoosman

  • Příspěvků: 256
    • Zobrazit profil
Re:SDÍLENÁ ZONA
« Odpověď #1 kdy: 09 Února 2024, 20:57:51 »

§ 39b

(Sdílená zóna)

 

 

 

 

        (1) Sdílená zóna je zastavěná oblast, jejíž začátek je označen dopravní značkou „Sdílená zóna“ a konec je označen dopravní značkou „Konec sdílené zóny“, a je určena k užívání všemi účastníky silničního provozu.

 

        (2) Ve sdílené zóně musí účastníci provozu na pozemních komunikacích dbát zvýšené ohleduplnosti vůči ostatním účastníkům provozu, které nesmí ohrozit. Řidiče tramvaje nesmí ostatní účastníci provozu na pozemních komunikacích ani omezit a tramvaj má vždy přednost v jízdě.

 

        (3) Ve sdílené zóně smějí chodci a cyklisté užívat pozemní komunikaci v celé její šířce, přičemž na chodce se nevztahují § 53 a 54 a na cyklisty se nevztahuje § 57 odst. 2 a 3. Přijíždí-li vozidlo s právem přednostní jízdy, chodci musí neprodleně uvolnit prostor pro projetí tohoto vozidla.

 

        (4) Ve sdílené zóně smí řidič jet rychlostí nejvýše 20 km.h-1 Stání motorových vozidel je dovoleno jen na místech označených jako parkoviště. Stání jízdních kol a jiných nemotorových vozidel je dovoleno jen na místech k tomu určených.

Při výjezdu neplatí dát přednost jako z obytné/pěší/cyklo  zóny.



IP zaznamenána

Zdenek.123

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:SDÍLENÁ ZONA
« Odpověď #2 kdy: 10 Února 2024, 09:18:31 »

Pokud mě jako řidiče nesmí nikdo ohrozit a a já nesmím ohorzit je, tak to je guláš. Já jedu po sdílené zoně a přecházející chodec mě nesmí ohrozita já nesmím ohrozit jeho? To je vlastně nekonečná spirála ... Takže tam budeme stát dokud jeden z nás nezemře?

Kde to tedy to ohrožování a kým začíná a kde tedy končí.
IP zaznamenána

mortas

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil
Re:SDÍLENÁ ZONA
« Odpověď #3 kdy: 10 Února 2024, 12:06:15 »

A zde se dostáváme k jádru pudla... část společnosti je už natolik zblbá, že potřebuje "mustr" a nařízení na cokoli... a použití vlastního rozumu nepřipadá v úvahu...

A tím se dostávám i k odpovědi - použít vlastní rozum a být ohleduplný k ostatním ( což bohužel ostatní nemusí opětovat.. proto použiju vlastní rozum a předpokládám, co za prasárnu by mi tak mohli udělat .. a snažím se jí předejít a vyhnout)

Tohle funguje mimochodem nejen ve sdílené zoně.. ale obecně na silnici, i v životě...
« Poslední změna: 10 Února 2024, 12:53:33 od mortas »
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:SDÍLENÁ ZONA
« Odpověď #4 kdy: 10 Února 2024, 12:20:21 »

Kde to tedy to ohrožování a kým začíná a kde tedy končí.

nesmět ohrozit znamená povinnost počínat si tak, aby jinému účastníku provozu na pozemních komunikacích nevzniklo žádné nebezpečí,

To jsou základy ZPPK. Na to by svéprávný občan neměl potřebovat metodický pokyn.

Viz. Mortas koment.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 923
    • Zobrazit profil
Re:SDÍLENÁ ZONA
« Odpověď #5 kdy: 10 Února 2024, 12:24:32 »

Máme to tu zatím v Brně jako jediní v ČR, ale ono to tak nějak fungovalo i před tím. Jezdilo se tam pomalu a vždycky velký dav lidí se pouštěl a pak se projíždělo.  Nyní je tam drobný rozdíl v tom, že chodec do zony může vstoupit kdekoliv ( i tam, kde dříve bylo zábradlí).
Trochu mi tím uniká účel namalovaného přechodu.
IP zaznamenána

Zdenek.123

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:SDÍLENÁ ZONA
« Odpověď #6 kdy: 10 Února 2024, 21:14:51 »

Ale pánové, řidičská čest, ohleduplnost, mozek či jakýkoli náznak myšlení se dnes NEPOUŽÍVÁ. Používá se JÁ JÁ JÁ JDU, JÁ JÁ JÁ JEDU NA KOLE, JÁ JÁ JÁ ŘÍDÍM,

Bohužel žijeme v přeregulovaném státě, kde si každý vyloží, že on má ty PRÁVA a ostatní POVINNOSTI.

Dnes se mi stalo,
-Jedu za Polákem, jede jak imbecil, nakonec zastaví na kruhovém objezdu a čeká - asi pouští neviditelná auta -, pak se rozjede a zase jede jako imbecil ... na druhém kruháči mně došla s loudalem trpělivost a začínám ho předjíždět, ejhle ... on se rozjíždí. Pak to ovšem vzdal, možná mu to už víc nejelo. Celou dobu pak jel za mnou a na mě rozzuřeně gestikuloval a blikal.
-Jedu od Poláka a pán mi nedá přednost a vjede mi tam ... jasně objel jsem ho zleva.
-Kopec Boskovice, dva pruhy na Brno --- a všichni vlevo.
-Jedu okolo Pisáreckého tunelu a pouštím sanitku ... a vida a za ní jsem musel pustit asi 50 dalších aut.
-Včera - vyjíždí pán od Želešic směr Wien, lup to do leva, přímo přede mne ... když jsem ho předjížděj, ukazoval zuřivě prostředníček ...

No co si myslet? Použili mozek? PA-ČE-MÚ

Máme to tu jediní v Brně, protože tu je ANÁLNÍ APLINISMUS bezbřehé likvidace lidské SVOBODY.
« Poslední změna: 10 Února 2024, 21:16:35 od Zdenek.123 »
IP zaznamenána

mortas

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil
Re:SDÍLENÁ ZONA
« Odpověď #7 kdy: 10 Února 2024, 23:46:58 »

To už je, obávám se, na každém, jednotlivém soudruhovi... Já používám rozum, předvídám a předpokládám, prasáctvím ostatních se nenechávám vykolejit, maximálně si verbálně ulevím ale situaci následně nijak neeskaluju... a pokaždé jsem se domů vrátil živ a zdráv, bez nehody, konfliktu... Mě to celkem vyhovuje ale pokud to někdo hodlá praktikovat jinak, já mu v tom nijak nebráním  ::)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:SDÍLENÁ ZONA
« Odpověď #8 kdy: 11 Února 2024, 05:28:46 »

mortas +1
IP zaznamenána

Zdenek.123

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:SDÍLENÁ ZONA
« Odpověď #9 kdy: 11 Února 2024, 14:52:38 »

Jaký smysl má život pod klackem? Proč si klacek berou do ruky i ti, co jsou ovce? Odpovíte?

Mortas

Dokud byste se loudala nezbavil, otravoval by vám cestu pořád. Vrátil jste se živ a zdráv, ale jako LOSER. Začne se ve vás roztáčet nekonečná spirála LOSERovství, až se z Vás stane dokonalá indoktrinovaná ovce a ten co s vámi VYPEKL, se doteď směje a má radost že jste ho nemohl předjet a on vám mohl cestu dál omezovat.

A o tom se bavím. Udělali z Vás ZELENINU a ještě se tím chlubíte.

Já si myslím, že žijeme ve svobodné společnosti, kde si každý může vybrat, jestli si nechá sr...t na hlavu nebo ne.

Když někdo jede rychleji, uhnu na stranu (samozřejmě pravou). JÁ ANO! Jiní když vidí, že jiný spěchá, jedou ke středové čáře a mají radost jak toho druhého omezují.

Ale možná mně můžete vysvětlit, proč mají někteří lidé potřebu jiné školit, umravňovat, omezovat ? HA ?

Děkuji a přeji Vám krásných tisíce km v pomalé jízdě za imbecilem, kde se musíte neustále dívat, jestli nezačně brzdit, či nenadále někam odbočovat, jak to tito imbecilové mají ve zvyku.

Hezký den :)




« Poslední změna: 11 Února 2024, 14:57:17 od Zdenek.123 »
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 923
    • Zobrazit profil
Re:SDÍLENÁ ZONA
« Odpověď #10 kdy: 11 Února 2024, 16:24:22 »

to Zdenek123:
Váš původní dotaz byl ohledně sdílené zóny a tam jste odpovědi veskrze dostal.
Další Vaše výtky ohledně všeho možného jsou možná v určitých situacích pochopitelné, ale nejdou brát jako obecně vždy a všude.
Např. 2 pruhy za Boskovicema .. i když je pravý pruh volný a auta vlevo jedou 90km/h , tak to sice není úplně dle pravidel, ale je to někdy plynulejší a bezpečnější než se na konci zipovat - úsek není tak dlouhý,aby nějaký pilot co chce jet mermomocí třeba 130, nevydržel těch pár set metrů..

A pokud Vám nějaký blbec vjede do cesty a Vy se mu snažíte to nějak vrátit, tak už jsou na silnici blbci 2.
IP zaznamenána

Zdenek.123

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:SDÍLENÁ ZONA
« Odpověď #11 kdy: 11 Února 2024, 17:32:50 »

Aha, děkuji teď jste to tedy vystihl ...

takže Vy jste tedy dle Vašeho sdělení vlastně další umravňovač ... to, že se má otázka "SDÍLENÁ ZONA" rozkošatila, Vám dává právo zase někoho šněrovat, školit, vychovávat, omezovat, zakazovat?

Pane SENNHEISER,  že "Loudalové" jedou vlevo a brzdí Vás a ostatní strpíte víc a omlouváte, než jiného, který jede 130 + Vás předjede a pak už ho nevidíte ? /a nenávidíte/.

Víte, jak se tomu odborně říká ? masochismus ... submisivnost ... subordinate ... human sheep

MOC a MOC Vám děkuji, a přeji Vám tisíce šťastných km nejlépe za smrdící Avií - v nekonečné PLNÉ ČÁŘE, kde nesmíte předjet, a nejlépe na silnici, kde každých 20 metrů je nějaký zákaz.

SAKRA CHLAPE - TO NEMÁŠ GULE?
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:SDÍLENÁ ZONA
« Odpověď #12 kdy: 11 Února 2024, 19:57:16 »

Svou odpověď jste dostal. Pokud budete pokračovat v podobném duchu jako výše, ochota místních Vám pomoci tomu bude odpovídat.
IP zaznamenána

mortas

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil
Re:SDÍLENÁ ZONA
« Odpověď #13 kdy: 11 Února 2024, 23:26:34 »

Jaký smysl má život pod klackem? Proč si klacek berou do ruky i ti, co jsou ovce? Odpovíte?

Mortas

Dokud byste se loudala nezbavil, otravoval by vám cestu pořád. Vrátil jste se živ a zdráv, ale jako LOSER. Začne se ve vás roztáčet nekonečná spirála LOSERovství, až se z Vás stane dokonalá indoktrinovaná ovce a ten co s vámi VYPEKL, se doteď směje a má radost že jste ho nemohl předjet a on vám mohl cestu dál omezovat.

A o tom se bavím. Udělali z Vás ZELENINU a ještě se tím chlubíte.

Já si myslím, že žijeme ve svobodné společnosti, kde si každý může vybrat, jestli si nechá sr...t na hlavu nebo ne.

Když někdo jede rychleji, uhnu na stranu (samozřejmě pravou). JÁ ANO! Jiní když vidí, že jiný spěchá, jedou ke středové čáře a mají radost jak toho druhého omezují.

Ale možná mně můžete vysvětlit, proč mají někteří lidé potřebu jiné školit, umravňovat, omezovat ? HA ?

Děkuji a přeji Vám krásných tisíce km v pomalé jízdě za imbecilem, kde se musíte neustále dívat, jestli nezačně brzdit, či nenadále někam odbočovat, jak to tito imbecilové mají ve zvyku.

Hezký den :)

Dám jen poslední reakci... Vysvětlovat cizí pohnutky neumím, na to školy nemám tj. tady neposloužím.. A zcela bezostyšně mi vkládáte své projekce do úst a od nich následně odvíjíte další své domněnky.. To že např. potkám loudala neznamená, že se za ním potáhnu... ale že ho při nejbližší BEZPEČNÉ možnosti předjedu... naprosto bezpečně.... Dále ale pak neeskaluju.. že bych ho třeba začal vybržďovat či si s ním vyměňovat nějaké neverbální signály.... Mám ho prostě... v paži a nezajímá mě: překážka nastala, překážka vyřešena... the end.
A předpokládat různé situace a možnosti v dopravě je docela potřeba.. od cizích přímých záměrů, přehlédnutí, nešťastné shodě náhod... Pokud to neděláte či přímo odmítáte, tak jen doufám, že jezdíte na trasách dost daleko mimo moje cesty..
A jinak děkuji za péči, žiju docela dost spokojeně a svobodně a i podle reakcí okolí rozhodně ne jako loser  ;)
IP zaznamenána

Zdenek.123

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:SDÍLENÁ ZONA
« Odpověď #14 kdy: 12 Února 2024, 10:36:00 »

Pokud můj duch odpovědi byl někomu nepříjemný, tak se mu OMLOUVÁM. Myšlenka, kterou jsem zde rozvinul o SDÍLENÉ ZONE se posunula jinam, jak vidno  do "MAP, kde jsou LVI". a ti LVI jak vidno umí kousnout.

mějte se hezky, děkuji za odpovědi a nezlobte se.
IP zaznamenána