30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Provozovateľ vozidla - zodpovednosť za priestupok.  (Přečteno 362 krát)

peterkovac

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Provozovateľ vozidla - zodpovednosť za priestupok.
« kdy: 01 Února 2024, 13:00:51 »

Dobrý deň. Prosím o radu.
Pokiaľ mám správne info, premlčanie dopravného priestupku je rok.
Zodpovednosť prevádzkovateľa vozidla je v prípade, ak sa nezistí, kto vozidlo riadil. - zatiaľ v poriadku. Celkom určite očakávam pokutu za rýchlosť,  prekročené o cca 70km.
Auto je registrované na mňa, fyzickú osobu v ČR, má české ešpézetky.
Mám v pláne neuviesť vodiča s odvolaním sa na osobu blízku. Prípadne uvediem nekontaktného vodiča, nemám možnosť Helmuta.  Celkom určite teda  správne konanie padne na mňa,  prevádzkovateľa vozidla.
Otázka znie - môže ma úrad ztrestať ako prevádzkovateľa vozidla za nesplnenie si svojich povinností ak budem tvrdiť, že vozidlo som do užívania odovzdal priateľovi pred dvoma rokmi ?
Uvedomujem si, že ako prevádzkovateľ vozidla som zodpovedný za blabla, ale mienim argumentovať tým, že vozidlo som zveril do užívania v roku 2021 a zodpovednosť za priestupky po roku zaniká. Mienim tvrdiť, že som ho riadne nepoučil a zákonom stanovené som si nesplnil.
V prípade, že budem potrestaný - nemal by som byť trestný podľa starého zákona a teda max 10 000 pokuta, keďže vozidlo som do užívania zveril počas účinnosti starej vyhlášky ? 
Mohla by byť takáto stratégia účinná ?
Ďakujem.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Provozovateľ vozidla - zodpovednosť za priestupok.
« Odpověď #1 kdy: 01 Února 2024, 16:01:49 »

Muj amatersky vyklad: oni vas neudelaji na tom, ze jste pritele "riadne nepoucil ...", ale na tom, ze jste nezajistil aby Vasim vozidlem nebyly pachany prestupky. A toto Vase prestupkove jednani trva po celou dobu, kdy Vasim vozidlem nekdo pacha prestupky a je uplne fuk, kdy jste sve vozidlo nekomu sveril do uzivani.
IP zaznamenána