30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva vlastníkovi (provozovateli) vozidla k podání vysvětlení  (Přečteno 8167 krát)

Wizard

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil

Dobrý den,

chtěl bych se s vámi poradit. Dnes mi přišlo poprvé toto jak bych se měl zachovat tak abych nemusel přijít např. o řidičák nebo peníze. Poukutu za rychlost jsem ještě nedostal. Děkuji za radu

IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Výzva vlastníkovi (provozovateli) vozidla k podání vysvětlení
« Odpověď #1 kdy: 07 Dubna 2015, 17:00:08 »

Žádnou paniku, tuto výzvu zmuchlat, eventuelně ještě roztrhat a s ledovým klidem hodit do koše a dál se s tím vůbec nezabývat!
IP zaznamenána

Wizard

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Výzva vlastníkovi (provozovateli) vozidla k podání vysvětlení
« Odpověď #2 kdy: 07 Dubna 2015, 17:12:02 »

To bych i rád udělal. Nebude lepší jim odpovědět na email se spisovou značkou že jim vysvětlení nepodám a odkázat se na paragrafy co se tu popisovaly? (Kdyby se někomu chtělo bych bych rád za radu jak text správně a věcně stylizovat. Děkuji)
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Výzva vlastníkovi (provozovateli) vozidla k podání vysvětlení
« Odpověď #3 kdy: 07 Dubna 2015, 17:13:28 »

Samozřejmě to lze taky, ale když se na to vybodnete tak vám nic nehrozí, tak proč zbytečně ztrácet čas. Já jsem to vždycky řešil tím košem a tím to taky vždy skončilo.
IP zaznamenána

Wizard

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Výzva vlastníkovi (provozovateli) vozidla k podání vysvětlení
« Odpověď #4 kdy: 07 Dubna 2015, 17:42:03 »

Jestli nehrozí tak to nechám tak.Pokud to tak ovšem není hrozí tady něco? Většinou čtu, že zasílají druhou výzvu. Jinak moc nerozumím poslední větě, že můžu být předveden???
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Výzva vlastníkovi (provozovateli) vozidla k podání vysvětlení
« Odpověď #5 kdy: 07 Dubna 2015, 18:51:07 »

Ať si výzev posílají kolk chtějí, když je to baví. Hrozí za to opravdu jenom to předvedení, takže očekávejte, že si pro vás kvůli strašně důležitému svědectví ohledně likvidačního překročení rychlosti každou chvíli přijede po zuby ozbrojená zásahovka a vyvedou vás v poutech ven. Mrkněte z okna, možná už tam na vás čekají ;D ;D
« Poslední změna: 07 Dubna 2015, 19:03:05 od plikous »
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Výzva vlastníkovi (provozovateli) vozidla k podání vysvětlení
« Odpověď #6 kdy: 07 Dubna 2015, 18:54:51 »

předvedení jsem zažil před lety z důvodu vyhýbání se ZVS  - je to celkem fajn, taxi zadarmo...akorát je nasralo, když jsem jim řek, ať chvíli počkají aby mě mohli hodit zpátky :)
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Výzva vlastníkovi (provozovateli) vozidla k podání vysvětlení
« Odpověď #7 kdy: 07 Dubna 2015, 22:30:56 »

předvedení jsem zažil před lety z důvodu vyhýbání se ZVS  - je to celkem fajn, taxi zadarmo...akorát je nasralo, když jsem jim řek, ať chvíli počkají aby mě mohli hodit zpátky :)
LOL, na to si taky vzpomínám, kdy si mne předvolali, že mne někdo prásknul místní vojenské správě, která na mne při odvodech zapomněla. Tak jsem tam přišel a nějaký podplukovník tam na mne zběsile řval, že to byla má čestná povinnost se sám přihlásit k odvodům, když na mne zapomněli. Na to jsem opáčil, že to bych pak musel dostat z fleku papíry na hlavu. To nepochopil a požadoval vysvětlení. Tak jsem mu vysvětlil, že bych byl přece padlý na hlavu, kdybych se dobrovolně hlásil na vojenskou službu. Málem tam dostal infarkt. Pak začal řvát, že si na mne posvítí, ale to už jsem vytahoval další papíry a lékařské zprávy a nahlásil změnu zdravotního stavu a začal aktivně pracovat na modré (která mi zjevně zachránila život)… :-)
IP zaznamenána

Wizard

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Výzva vlastníkovi (provozovateli) vozidla k podání vysvětlení
« Odpověď #8 kdy: 08 Dubna 2015, 01:18:31 »

Takže abych to zhrnul. Pokud nebudu ragovat může se stát to, že to odloží a viníka nebudou hledat? Nechtěl bych abych kvůli tomu že nebudu reagovat pak ve vysledku platil a dopadl hůře. Omlouvám se, že se takto ptám, ale snažím si v tom udělat jasno abych věděl jak se rozhodnout.
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:Výzva vlastníkovi (provozovateli) vozidla k podání vysvětlení
« Odpověď #9 kdy: 08 Dubna 2015, 08:43:07 »

Ne může, stane se to.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Výzva vlastníkovi (provozovateli) vozidla k podání vysvětlení
« Odpověď #10 kdy: 08 Dubna 2015, 13:01:29 »

Přesně tak, vybodnete se na to,  tím pádem nemají viníka, takže  nemůžou nikoho pokutovat.
IP zaznamenána