30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Ukončení šetření ohledně překročení rychlosti v DE  (Přečteno 1174 krát)

Man_ek

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil

Ahoj, někdy před půl rokem možná něco víc mi přišla výzva s fotografií o překročení rychlosti na dálnici s tím, abych doložil jméno řidiče atd. Po konzultacích a pročtení fora zde jsem na výzvu nereagoval, protože nepřišla doporučeně. Němci tento dopis poslali ještě asi 2-3x, opět nedoporučeně. Zase jsem nereagoval a tak nějak mi došlo, že nemají žádnou páku, protože kdyby měli, nabere to jiný spád. Od posledního dopisu je už klid, minimálně 2-3 měsíce. A moje otázka zní. Pokud už přestali otravovat, znamená to, že ten případ smetli ze stolu? Jak tohle v Německu funguje? Nebo jsem stále v nějakém registru a jsem tam veden jako dlužník s tím, že když se tam objeví znova moje auto, můžou to po mně dále vymáhat? Díky za odpověď.
IP zaznamenána

fogel

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení šetření ohledně překročení rychlosti v DE
« Odpověď #1 kdy: 29 Března 2024, 09:39:43 »

Ahoj, v Německu prakticky neexistuje ,, doporučený dopis,, vše se posílá normálně. Vyjímkou je, že Ti dopis doveze policie nebo Justiz na příkaz soudu domů, ten je potom ve žluté obálce. Ale to se týká jen osob s bydlištěm v DE.
Ty tam bydliště asi nemáš, takže ty nedopporučené dopisy do ČR neber na lehkou váhu... Jsou to samé jako v CZ doporučené. Je vcelku pravděpodobné, že už proti Tobě v DE probíhá soudní jednání, které ale může trvat třeba i rok... Soud z DE Ti následně může vystavit velkou pokutu včetně zákazu řízení na území německa. A nebo také ztrátu řidičského porávnění (tzv. Fahrerurlaubnis verloren) což by pro Tebe znamenalo defacto doživotní zákaz řízení v DE, pokud by jsi neabsolvoval tzv. MPU, což jsou vlastně psychotesty, oční test, kurs defenzivního řízení, školení první pomoci u DERK,několika měsíční opakované odběry krve a moči u DE doktora... Vše si platíš sám ze svého... A bez sakra dobré němčiny nemáš šanci...
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení šetření ohledně překročení rychlosti v DE
« Odpověď #2 kdy: 29 Března 2024, 11:03:36 »

Dobry den,

fogel: To co tvrdite mate necim podlozeno? Skutecne toto vsechno bude nasledovat po zachyceni prekroceni rychlosti automatizovanym prostredkem? Podle me ne.

man_ek: Nedoporucene zadosti o sdeleni ridice hazim do kose, zatim nikdy nebylo pokracovani (maly vzorek dvou pripadu). Pokud to nebylo nejake vysoke prekroceni, byl bych uplne v klidu. Pokud dorazi neco dalsiho, nahrajte to anonymizovane sem a budeme resit konkretni pripad.
IP zaznamenána

stanice35

  • Příspěvků: 160
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení šetření ohledně překročení rychlosti v DE
« Odpověď #3 kdy: 29 Března 2024, 11:07:59 »

A navíc - nemůžou dát někomu zákaz řízení, když nemají jméno řidiče.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení šetření ohledně překročení rychlosti v DE
« Odpověď #4 kdy: 29 Března 2024, 11:11:30 »

Fahrerurlaubnis :D

Me se zati osvedcila strategie na prvni nedoporuceny dopis reagovat udanim Helmuta, ktery se nasledne prizna. Nasledne prijde provozovateli dopis ze je s nim rizeni ohledne toho prestupku ukonceno. Nakolik muzou nebo nemuzou neco resit je tezko soudit, byl jsem i u situace kdy si cloveka s nezaplacenou pokutou odvezli na stanici a musel to resit tam. Oni se moc neptaj jestli je to ridic z fotky nebo ne, oni proste reknou ze je to on a dal se nebavi. Nakolik je to rozporovatelny potom je otazka, teoreticky urcite, prakticky velka neznama.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 923
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení šetření ohledně překročení rychlosti v DE
« Odpověď #5 kdy: 29 Března 2024, 11:51:18 »

to Ma_nek:  pro přehlednost je lepší pokračovat v původním vláknu.
Nikde jste neuvedl, zda dopis z DE byl v češtině či nikoliv. To je jedna z důležitých věcí.
A názory, že v DE se na doporučené dopisy nehraje nemají pro ČR sebemenší relevanci. Občan ČR
musí být vyzýván dle zákonů a vyhlášek ČR a podle stejných platí i obrana. Němci dle mých drobných zkušeností
jsou "rozumější" než fašisti z rajchu.
IP zaznamenána

JakubR1

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení šetření ohledně překročení rychlosti v DE
« Odpověď #6 kdy: 30 Března 2024, 14:08:08 »

Ahoj, v Německu prakticky neexistuje ,, doporučený dopis,, vše se posílá normálně. Vyjímkou je, že Ti dopis doveze policie nebo Justiz na příkaz soudu domů, ten je potom ve žluté obálce. Ale to se týká jen osob s bydlištěm v DE.
Ty tam bydliště asi nemáš, takže ty nedopporučené dopisy do ČR neber na lehkou váhu... Jsou to samé jako v CZ doporučené. Je vcelku pravděpodobné, že už proti Tobě v DE probíhá soudní jednání, které ale může trvat třeba i rok... Soud z DE Ti následně může vystavit velkou pokutu včetně zákazu řízení na území německa. A nebo také ztrátu řidičského porávnění (tzv. Fahrerurlaubnis verloren) což by pro Tebe znamenalo defacto doživotní zákaz řízení v DE, pokud by jsi neabsolvoval tzv. MPU, což jsou vlastně psychotesty, oční test, kurs defenzivního řízení, školení první pomoci u DERK,několika měsíční opakované odběry krve a moči u DE doktora... Vše si platíš sám ze svého... A bez sakra dobré němčiny nemáš šanci...

Liebe Vogel, ich bin mit Ihrer Aussage gar nicht einverstanden.

Ein Brief mit Einschreiben ist in Deutschland relativ normal und benutzt.

In welchem Bundesland wohnen Sie?

VG

Jakub
 
IP zaznamenána

Dr.

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení šetření ohledně překročení rychlosti v DE
« Odpověď #7 kdy: 01 Dubna 2024, 20:26:14 »

Dobry den, zkuste prosim ty dopisy z Nemecka nahrat, po precteni budeme vedet mozna vice. V Nemecku se skutecne vetsina postovni komunikace s uradem odehrava formou bezne posty a plati fikce doruceni treti den po odeslani. V pripade pochybnosti lezi dukazni bremeno na urade (https://www.gesetze-im-internet.de/sgb_10/__37.html). Uprime, neumin si predstavit, jak by takovy system fungoval v CR ;D. Na Vasem miste bych zachoval klid a vyckal veci budoucich. Aktivita z Vasi strany k nemeckym uradum v tuto chvili pouze prozradi, ze o dopisech vite a ztizi moznou obranu v budoucnu.
IP zaznamenána

Man_ek

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení šetření ohledně překročení rychlosti v DE
« Odpověď #8 kdy: 11 Dubna 2024, 20:50:10 »

Zdravím. V tomto vláknu jsem zapomněl uvést, že se jednalo o firemní auto. Pan ,,Fogl,, určitě odpovídá na případ, že se nejedná o firemní vůz. Tento případ řeším na druhé stránce tohoto fora mojim příspěvkem. Tím pádem se stále jen snaží zjistit jméno řidiče, které jim nedám. Vše dorazilo nedoporučeně. Pokud vím a z případů na tomto foru vyplývá, že proti firmě jako takové nemohou vymáhat nic, musí znát řidiče. Nejdříve dorazil dopis, kde byla fotka auta s SPZ z přestupku. Do přílohy posílám, co přišlo jako poslední dopis v 8 měsíci roku 2023. Opět se jen dotazují na řidiče. Od té doby nedorazilo nic.
IP zaznamenána

stanice35

  • Příspěvků: 160
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení šetření ohledně překročení rychlosti v DE
« Odpověď #9 kdy: 12 Dubna 2024, 18:57:27 »

Pravidla musí být stejná, ať je vlastníkem firma nebo soukromá osoba. Tzn. v obou případech musí zjišťovat řidiče.
IP zaznamenána

Dr.

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení šetření ohledně překročení rychlosti v DE
« Odpověď #10 kdy: 13 Dubna 2024, 20:34:20 »

Dobry den, jak je vyse spravne uvedeno, v Nemecku nelze za dopravni prestupek trestat firmu, vzdy pouze konkretniho ridice. Dale plati u dopravnich prestupku promlceci lhuta 3 mesice od spachani prestupku, nekdy se restartuje napr. zaslanim tzv. Anhörungsbogen. S ohledem na to, ze od 8/23 se nikdo neozval, myslim, ze lze celou zalezitost odlozit ad acta.
IP zaznamenána

Man_ek

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení šetření ohledně překročení rychlosti v DE
« Odpověď #11 kdy: 14 Dubna 2024, 16:24:58 »

Dobry den, jak je vyse spravne uvedeno, v Nemecku nelze za dopravni prestupek trestat firmu, vzdy pouze konkretniho ridice. Dale plati u dopravnich prestupku promlceci lhuta 3 mesice od spachani prestupku, nekdy se restartuje napr. zaslanim tzv. Anhörungsbogen. S ohledem na to, ze od 8/23 se nikdo neozval, myslim, ze lze celou zalezitost odlozit ad acta.

Dobrý den, děkuji, tak přesně si myslím, že to bude. Šlo mi o to, jestli v Německu existuje nějaký ,,portál,, kde může člověk zjistit, jestli je proti němu, nebo firmě vedeno nějaké řízení...?
IP zaznamenána