30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: správa bola upriavená  (Přečteno 1482 krát)

newuserff4

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
deleted
« Odpověď #15 kdy: 06 Ledna 2024, 23:40:00 »

deleted
« Poslední změna: 09 Ledna 2024, 18:50:42 od Kratka lana »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu mimo pozemní komunikaci
« Odpověď #16 kdy: 06 Ledna 2024, 23:57:05 »

Nemohl by tu značku nějaký vandal s pomocí naplotrované samolepící fólie změnit třeba na zákaz vjezdu cyklistů?
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu mimo pozemní komunikaci
« Odpověď #17 kdy: 06 Ledna 2024, 23:57:46 »

Možná - fakt asi jen nedokážu vyjádřit co chci říct/napsat. Bez telefonu, bez internetu, bez místní znalosti  uvidím tuhle dopravní situaci a pouze chci vědět, co mně může čekat, když tam autem vjedu.

Nejlepší varianta: Nestane se nic.
Nejhorší varianta: V pytli s rýží bude čekat zfetovanej negr s kleštěma a letlampou.
IP zaznamenána

newuserff4

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
deleted
« Odpověď #18 kdy: 07 Ledna 2024, 00:00:34 »

deleted
« Poslední změna: 09 Ledna 2024, 18:51:11 od Kratka lana »
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu mimo pozemní komunikaci
« Odpověď #19 kdy: 07 Ledna 2024, 00:19:02 »

A odkaz na Google mapy? Třeba se tu nějaký dobrák najde
IP zaznamenána

Ladislav Laker

  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu mimo pozemní komunikaci
« Odpověď #20 kdy: 07 Ledna 2024, 02:39:16 »

Vím jediné - dopravní značku jakkoliv osazenou mám v první řadě respektovat, řídit se ní a nepolemizovat o ní.

 Víte velké p.r.d.
Jak uż Vám vysvětlili jiní, je zásadní rozdíl mezi dopravní značkou osazenou na veřejně přístupné pozemní komunikaci (na základě řádného správního řízení) a kusem plechu, který si nějaký strejc osadil na vjezdu na své pole.

Odlišné jsou i pravomoci Policie ČR. Na neveřejné komunikaci (např v uzavřeném soukromém areálu) mohou vyšetřovat i dopravní nehody, střety vozidel a chodců, atd.. Ale nemohou použít správní trestání: nemohou řidiči ukládat pokuty, ani připisovat body. Dodržení pravidel, která platí na neveřejné pozemní komunikaci, může vymáhat vlastník neveřejné komunikace soukromoprávní cestou.

Uzavřený areál není jen plocha oplocená, obehnaná zdí nebo uzavřená závorou. Může to být i pozemek za svislou dopravní značkou "Zákaz vjezdu".
« Poslední změna: 07 Ledna 2024, 02:56:37 od Ladislav Laker »
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 476
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu mimo pozemní komunikaci
« Odpověď #21 kdy: 07 Ledna 2024, 18:23:27 »

Asi tak, u nás v areálu kde je více firem, je spousty tabulí, zákazových kusů plechu s různými výhružkami s pokutami v řádech desetitisíců za vše možné i nemožné. Jeden zoufalec na mě volal na základě nedodržení kusu plechu fízly do oploceného soukromého areálu, aby se mnou zatočili. Po hodině jse se šel připomenout, že nemám čas čekat, než přijedou se mmou zatočit. Od té doby mám klid a nikdo mě nevysírá.
Ve vašem případě by stačila i malá ztráta paměti, kdo tam autem přijel.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu mimo pozemní komunikaci
« Odpověď #22 kdy: 07 Ledna 2024, 19:43:00 »

Ztráta paměti je dvojsečná zbraň. Může ji mít i svědek, který viděl kdo dotyčnému propíchal kola, atd.

IP zaznamenána

stanice35

  • Příspěvků: 160
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu mimo pozemní komunikaci
« Odpověď #23 kdy: 07 Ledna 2024, 21:53:36 »

Nemohl by tu značku nějaký vandal s pomocí naplotrované samolepící fólie změnit třeba na zákaz vjezdu cyklistů?

Přesně tohle mě napadlo (u jiného případu), když jsem se o Vánocích ládoval cukrovím :-)
Dle ŘSD mají kruhové značky průměry 500, 700, 900 mm. U základního rozměru 700 mm má vnitřní bílý kruh průměr 500 mm.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu mimo pozemní komunikaci
« Odpověď #24 kdy: 08 Ledna 2024, 11:36:04 »

jsem asi blbej - ale prostě nedokážu odpovědět. Bavte se se mnou jak s duševně zaostalejším klidně - ale neznám v zákoně výjimku z pasporizace, majetkových vztahů nebo čehokoliv jiného - která by nějako měnila význam a relativní platnost dopravní značky.
Kdyby za tou značkou byla asfaltová cesta - tak by jste mi napsali co ?

Jak už ostatní psali, moc se upínáte na to, že nic nevíte a jediné, co víte je, že vidíte značení a rozhodnul jste se ho vědomě ignorovat, ač víte, že to může mít následky. To je OK. Pak se ptáte, co se může stát a tady prostě už, jak píšou ostatní, je jedno, že jste viděl značení, které jste vědomě ignoroval a víc jste netušil, ale je právě podstatné to, co jste nemohl při ignoraci značení vědět (a správně na to poukazujete, nebojte, všichni to vidíme), ale ti, co budou případně řešit Vaše jednání (tedy fízlové, správní orgán, soud, ..), toto vědět budou a dle toho s Vámi budou jednat. A to, že jste nevěděl v době porušování, co oni v době řešení vědí, to nehraje roli. Neboli jinak, pokud existuje 100 variant, co by se mohlo stát a jedna je trest smrti, tak to, že jste nevěděl, kterou z těch 100 variant vědomě porušujete a byla to zrovna ta 56 s trestem smrti Vás neochrání, protože ve všech 100 variantách to vždy začalo tím, že jste viděl značení a vědomě jste ho ignoroval. Proto se všichni ptají na ty podrobnosti, protože jinak nemůžeme vědět, která za 100 variant to je, ale Vy to vědět chcete.
IP zaznamenána