30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: odpoved  (Přečteno 639 krát)

newuserff4

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
odpoved
« kdy: 02 Ledna 2024, 20:48:25 »

Já myslím, že v tom máte hokej trošku vy. Předžalobní výzvou nikoho veřejně neobviňujete, jen ho vyzýváte, ať ukončí jednání, které podle vás zasahuje do vašich občanských práv. To jestli zásah do vašich práv opravdu proběhl řeší už soud, který nenastane Nevím, jak na to chcete napasovat křivé obvinění - to byste musel na opicii oznámit, že se pachatel dopustil nějakého trestního jednání. V případném soudním sporu (který nenastane) je předžalobní výzva standardně brána jako první upozornění ze strany žalujícího, který tím prokazuje, že i když obviněného upozornil nadále pokračoval ve svém jednání. Takže abych to shrnul - nikdo nechce, aby reálně došlo k soudu, popřípadě nějaký bohatý pyrát může chtít, protože ví, že i když na 100 % prohraje, náhrada nákladů nebude odpovídat reálným nákladům, protože se to vypočítává podle nějaké taxy z roku 90. Takže parazit bude muset reálně zaplatit velkou část z nákladů, pokud se rozhodne o zastoupení normálním advokátem. Celá myšlenka spočívá v tom udělat bububu na hloupého úředníka, kterému pak vznikne větší motivace se třeba na konkrétní případ vykašlat a zaměřit se na 10 dalších vohnoutů, kteří mu odpustek pošlou automaticky bez remcání.
« Poslední změna: 26 Ledna 2024, 17:05:09 od newuserff4 »
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Přepis vozidla - bez pobytu v EU
« Odpověď #1 kdy: 03 Ledna 2024, 17:38:19 »

Mám český pas, českou občanku, nemám úředně zaevidovaný trvalý pobyt v žádné zemi EU.
Koupil jsem auto a normálně si ho přihlásil v Česku, na nic se neptali, zapsali tam moji poslední českou adresu (poslední adresu trvalého pobytu, kterou jsem měl v Česku zaevidovanou).
Neptal jsem se proč, prostě jsem si vzal techničák a šel jsem.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Přepis vozidla - bez pobytu v EU
« Odpověď #2 kdy: 03 Ledna 2024, 17:41:01 »

Protoze Vam tam budou dorucovat...
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Quick

  • Příspěvků: 171
    • Zobrazit profil
Re:Přepis vozidla - bez pobytu v EU
« Odpověď #3 kdy: 03 Ledna 2024, 17:58:10 »

Doručovanie sa dá vyriešiť založením datovky, kde ak si správne pamätám, není nutné dokladať adresu trvalého pobytu. Alebo sa mýlim?
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:Přepis vozidla - bez pobytu v EU
« Odpověď #4 kdy: 03 Ledna 2024, 18:29:24 »

Jste majitelem movité věci "automobilu". A chcete být i provozovatelem?
Vozidlo nyní má nějaké RZ? Jaké země?
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Přepis vozidla - bez pobytu v EU
« Odpověď #5 kdy: 03 Ledna 2024, 18:41:43 »

Protoze Vam tam budou dorucovat...

To by rozhodně neměli. Mám zřízenou a úředně zaregistrovanou adresu pro doručování.
IP zaznamenána

newuserff4

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Přepis vozidla - bez pobytu v EU
« Odpověď #6 kdy: 03 Ledna 2024, 23:10:33 »

Já myslím, že v tom máte hokej trošku vy. Předžalobní výzvou nikoho veřejně neobviňujete, jen ho vyzýváte, ať ukončí jednání, které podle vás zasahuje do vašich občanských práv. To jestli zásah do vašich práv opravdu proběhl řeší už soud, který nenastane Nevím, jak na to chcete napasovat křivé obvinění - to byste musel na opicii oznámit, že se pachatel dopustil nějakého trestního jednání. V případném soudním sporu (který nenastane) je předžalobní výzva standardně bruno jako první upozornění ze strany žalujícího, který tím prokazuje, že i když obviněného upozornil nadále pokračoval ve svém jednání. Takže abych to shrnul - nikdo nechce, aby reálně došlo k soudu, popřípadě nějaký bohatý pyrát může chtít, protože ví, že i když na 100 % prohraje, náhrada nákladů nebude odpovídat reálným nákladům, protože se to vypočítává podle nějaké taxy z roku 90. Takže parazit bude muset reálně zaplatit velkou část z nákladů, pokud se rozhodne o zastoupení normálním advokátem. Celá myšlenka spočívá v tom udělat bububu na hloupého úředníka, kterému pak vznikne větší motivace se třeba na konkrétní případ vykašlat a zaměřit se na 10 dalších vohnoutů, kteří mu odpustek pošlou automaticky bez remcání.
« Poslední změna: 26 Ledna 2024, 17:07:16 od newuserff4 »
IP zaznamenána

newuserff4

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
repricionalita
« Odpověď #7 kdy: 03 Ledna 2024, 23:18:37 »

to e pudel

« Poslední změna: 26 Ledna 2024, 17:06:55 od newuserff4 »
IP zaznamenána

newuserff4

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
newspeak
« Odpověď #8 kdy: 03 Ledna 2024, 23:20:31 »

se entromoderne terra apreiolli punktum. Me - benne tutti
« Poslední změna: 26 Ledna 2024, 17:06:07 od newuserff4 »
IP zaznamenána