30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Převod auta bez velkého techničáku - novela 2024  (Přečteno 2462 krát)

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Převod auta bez velkého techničáku - novela 2024
« Odpověď #15 kdy: 05 Ledna 2024, 01:14:49 »

i na to samozřejmě mysleli a aktuálně je prý ztráta TP za 2000,-
Zdroj?
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Převod auta bez velkého techničáku - novela 2024
« Odpověď #16 kdy: 05 Ledna 2024, 08:29:50 »

Jakmile jde o státní správu, je naopak černý scénář naprosto namístě. Předpokládám, že na STK vidí ta samá data, jako já v portálu občana. Což např. u pneu, počtu míst či zápisu tažného zařízení obnáší STK=0, hodně běhání a zadarmo to taky nejspíš nebude. (A další úplně nový rozměr to získává s (ne)prokazováním příčinné souvislosti technické (ne)způsobilosti pojišťovnami.)
Viz prispevek pana Borka. Stahujete kalhoty nekolik km pred brodem.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Převod auta bez velkého techničáku - novela 2024
« Odpověď #17 kdy: 05 Ledna 2024, 09:24:44 »

Mám za to, že je to pořád stejné - při ztrátě velkého TP (správně je to Osvědčení o registraci vozidla - část II) se platil poplatek 100 Kč za vystavení nového.
Nyní již nebude co vystavovat - tedy by nemělo být ani co platit.

IP zaznamenána

Borek

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re:Převod auta bez velkého techničáku - novela 2024
« Odpověď #18 kdy: 05 Ledna 2024, 10:00:00 »

Mám za to, že je to pořád stejné - při ztrátě velkého TP (správně je to Osvědčení o registraci vozidla - část II) se platil poplatek 100 Kč za vystavení nového.
Nyní již nebude co vystavovat - tedy by nemělo být ani co platit.

Bylo to 100 Kč při nahlášení Polici, jinak 500. Je to v zákoně č. 634/2004 Sb (položka 26). Teď byl novelizován a technický průkaz ze seznamu vypadl. A ano, podle nového zákona č. 56/2001 Sb. není co vydávat, takže ani poplatek není.
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 632
    • Zobrazit profil
Re:Převod auta bez velkého techničáku - novela 2024
« Odpověď #19 kdy: 07 Ledna 2024, 10:55:20 »

https://www.irozhlas.cz/zivotni-styl/auto/auta-statni-technicka-kontrola-digitalizace_2401070500_epo

"Ministerstvo dopravy o chybějících datech v registru ví, vznikly údajně při ručním zadávání údajů do systému. Anna Litová z tiskového odboru resortu doporučuje motoristům, kteří mají velký technický průkaz v papírové podobě, aby jej na STK i nadále vozili."

(kdyby to mělo smysl jako samostatné vlákno, můžete někdo přesunout)
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:Převod auta bez velkého techničáku - novela 2024
« Odpověď #20 kdy: 07 Ledna 2024, 19:07:32 »

Jakmile jde o státní správu, je naopak černý scénář naprosto namístě. Předpokládám, že na STK vidí ta samá data, jako já v portálu občana. Což např. u pneu, počtu míst či zápisu tažného zařízení obnáší STK=0, hodně běhání a zadarmo to taky nejspíš nebude. (A další úplně nový rozměr to získává s (ne)prokazováním příčinné souvislosti technické (ne)způsobilosti pojišťovnami.)
Viz prispevek pana Borka. Stahujete kalhoty nekolik km pred brodem.

Mýlíte se, když jsem stahoval kalhoty, měl jsem již mokré nohavice. Při ohlášení změny bydliště jsem byl ve čtvrtek připraven o všechny TP. Problém byl v pěti případech z osmi. Počet míst, alternativní rozměry gum, zápis tažného zařízení, emisní norma a v jednom případě byl dokonce výrobcem vozidla nějaká autoškola. Po upozornění vše doplnili, rozměry gum bez problémů, u zbytku jsem musel být velmi asertivní ("no já vám nemůžu změnit počet míst, mě tam systém nepustí" apod). V portálu občana některé údaje skutečně chybí oproti datové kostce, nicméně ty zásadní byly blbě i tam.

Nu, každého volba, na dekře budou za každého salámistu tuze rádi.
IP zaznamenána

Viktor Š.

  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
Re:Převod auta bez velkého techničáku - novela 2024
« Odpověď #21 kdy: 07 Ledna 2024, 20:30:41 »

..... jsou psané v kolonce Další záznamy, ale ta se na Portálu nezobrazuje.

Tak jsem se díval a u všech vozidel se mi Další záznamy zobrazují . Dokonce se správným obsahem. 
IP zaznamenána

Borek

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re:Převod auta bez velkého techničáku - novela 2024
« Odpověď #22 kdy: 07 Ledna 2024, 21:18:33 »

..... jsou psané v kolonce Další záznamy, ale ta se na Portálu nezobrazuje.

Tak jsem se díval a u všech vozidel se mi Další záznamy zobrazují . Dokonce se správným obsahem.

Tak stále se mi v Portálu nezobrazuje. Mají v tom bordel.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Převod auta bez velkého techničáku - novela 2024
« Odpověď #23 kdy: 13 Ledna 2024, 23:07:13 »

i na to samozřejmě mysleli a aktuálně je prý ztráta TP za 2000,-
Zdroj?
některé diskusní forum
relevantní bude asi toto
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Převod auta bez velkého techničáku - novela 2024
« Odpověď #24 kdy: 18 Ledna 2024, 10:23:32 »

https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/technicky-prukaz-ministerstvo-dopravy-stk.A240110_105620_automoto_fdv

Ministerstvo potvrzuje, že je v tom bordel - jak také jinak. Bordel bude k tíži občana - starej se sám.
Aplikace eTechničák - u sebe jsem našel všechna data o vozidle ze zadní strany zabaveného TP. Na rozdíl od portálu občana, kde chybí alternativní pneu a kola.

Údaje o předchozích majitelích získám jak? Na registru vozidel?
« Poslední změna: 18 Ledna 2024, 10:59:17 od gumidos »
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Převod auta bez velkého techničáku - novela 2024
« Odpověď #25 kdy: 19 Ledna 2024, 17:51:48 »

tady podle diskuse https://auto-mania.cz/velke-technicaky-byly-od-ledna-zruseny-poradime-kde-po-odevzdani-dokladu-hledat-dulezite-technicke-informace/ bych tipnul, že průser je až u poloviny vozidel, a to nejsou jenom věci jako kola, gumy a tažný, ale ai že tam mají auta, který dávno neexistují, nikdy je neměli, nebo tam navopak nemají vozidla, který mají, takže asi tak

jako obvyle zkurvenej bordel a paskvil a jediná zaručená metoda je velkej techničák oficiálně ztratit, ale naštěstí mít ověřenou kopiju, kterou člověk předloží kdykoli bude nejaká vonuce dělat bordel, že nekde neco nevidí (a tím to neexistuje)
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:Převod auta bez velkého techničáku - novela 2024
« Odpověď #26 kdy: 19 Ledna 2024, 22:29:21 »

Ověřenou kopii TP (ORV část 2)? Myslím, že ne. Dokumenty ze kterých nelze pořizovat kopie ze zákona, jsme obcházeli běžnou kopií+ textem souhlasí s originálem a podpis, který se nechal ověřit.
IP zaznamenána

imperator_cz

  • Příspěvků: 80
    • Zobrazit profil
Re:Převod auta bez velkého techničáku - novela 2024
« Odpověď #27 kdy: 22 Ledna 2024, 14:44:29 »

Kdybyste někdo na Portálu občana pátral po svých registrovaných vozidlech, které máte jako OSVČ napsané na IČO, tak tudy:
Sekce Řidič -> Registr silničních vozidel. V pravé části je ikona filtru a v něm vybrat Podnikající fyzická osoba.

IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Převod auta bez velkého techničáku - novela 2024
« Odpověď #28 kdy: 23 Ledna 2024, 07:46:50 »

Mám nové auto registrované 02/2023 - papírový TP. Prodejcem vybaveno originálními zimními koly včetně těch blbejch ventilků (letní nechali v kufru).
Rozměr zimních kol v digitální evidenci není zapsán (na papírovém TP ano). Na technickou půjdu poprvé únor 2027. Jelikož únor, tak asi tam nepřijedu na letních pneu.
Škoda, že je to tak daleko.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Převod auta bez velkého techničáku - novela 2024
« Odpověď #29 kdy: 23 Ledna 2024, 10:41:27 »

Zkuste https://www.dataovozidlech.cz/ - tam jsem u svého vozidla našel i ostatní alternativy pneu.
Nenapadá mě žádný důvod, proč dva portály provozované shodným ministerstvem, mají rozdílné výstupy. Klasický kocourkov.
IP zaznamenána