30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Trvalý pobyt na úřadě - co to obnáší  (Přečteno 1071 krát)

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Trvalý pobyt na úřadě - co to obnáší
« kdy: 27 Prosince 2023, 11:32:20 »

Zdar a sílu. Měním bydliště a zvažuji, zda by mohlo mít nějaké výhody nechat trvalý pobyt spadnout na úřad (Praha). Nevýhody, tzn. jako homeless hledat práci nebo řešit hypotéku jsou celkem zjevné, jsou tam ještě nějaké další? (Datovku mám zatím pouze povinnou pro PFO, zřízení datovky pro FO abych nemusel obíhat nástěnku je jasné.)
A jak je to z pohledu registru vozidel?

Díky  :)
« Poslední změna: 28 Prosince 2023, 09:45:12 od plešoun »
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Bydliště na úřadě - co to obnáší
« Odpověď #1 kdy: 27 Prosince 2023, 12:48:20 »

A co takhle ukončit pobyt na území ČR úplně?

Mnohem lepší, než mít trvalý pobyt na ohlašovně (na úřadu).
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:Bydliště na úřadě - co to obnáší
« Odpověď #2 kdy: 27 Prosince 2023, 14:19:40 »

Zvážil bych využití virtuálního trvalého pobytu v místě reálného výskytu. S ohledem na získání parkovací karty residenta.
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:Bydliště na úřadě - co to obnáší
« Odpověď #3 kdy: 27 Prosince 2023, 14:28:22 »

Zóny jsou v místě dřívějšího výskytu, s bydlištěm na ÚMČ bych stále byl rezidentem?  :)
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Bydliště na úřadě - co to obnáší
« Odpověď #4 kdy: 27 Prosince 2023, 15:13:19 »

A jaké výhody vidíte v tom zaregistrovaném trvalém pobytu na úřadu?
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:Bydliště na úřadě - co to obnáší
« Odpověď #5 kdy: 27 Prosince 2023, 15:20:21 »

Zóny jsou v místě dřívějšího výskytu, s bydlištěm na ÚMČ bych stále byl rezidentem?  :)

Raději se podívejte do příslušné vyhlášky nebo obchodních podmínek společnosti, která toto pro město obstarává. Většinou osoby s trvalým pobytem na obecním úřadě, nemají nárok na kartu residenta.

IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:Bydliště na úřadě - co to obnáší
« Odpověď #6 kdy: 27 Prosince 2023, 15:44:41 »

A jaké výhody vidíte v tom zaregistrovaném trvalém pobytu na úřadu?

Domníval jsem se, že zde budu o výhodách a nevýhodách poučen.

(Primárně - na přechodnou dobu jsem musel přestěhovat provozovnu do garáže. Nepotřebuji, aby mi u toho úředník koukal přes rameno.)
« Poslední změna: 27 Prosince 2023, 16:24:32 od plešoun »
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:Bydliště na úřadě - co to obnáší
« Odpověď #7 kdy: 27 Prosince 2023, 18:13:44 »

Výhodu nevidím jedinou. Zkuste popsat co je Vaším cílem.
IP zaznamenána

Ladislav Laker

  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
Re:Bydliště na úřadě - co to obnáší
« Odpověď #8 kdy: 27 Prosince 2023, 20:40:15 »

Měním bydliště a zvažuji, zda by mohlo mít nějaké výhody nechat trvalý pobyt spadnout na úřad ...

Pletete pojmy. Místo trvalého pobytu je něco jiného než bydliště.
Místo trvalého pobytu Vám úřad odmítne odhlásit, jestliže neuvedete nové místo trvalého pobytu a neprokážete oprávnění. Takže fantazírujete.
Trvalý pobyt na úřadě byste získal pokud dům na dosavadní adrese se zboří, nebo pronajímatel dosavadního bytu se obrátí na úřad a požádá, aby Vám byl trvalý pobyt zrušen. Ostatně nechàpu co je Vaším cílem.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Bydliště na úřadě - co to obnáší
« Odpověď #9 kdy: 28 Prosince 2023, 02:05:48 »

A je nutné, aby jste vysloveně spadl na ten úřad. Nebylo by lepší se prostě nepřehlásit (záleží na vlastníkovi domu). Já jsem například hlášen na pražské adrese a již 15 let bydlím někde jinde. Samozřejmě mám DS a nějaký čas jsem si platil i přesměrování normální pošty. Neměl jsem s tím jediný problém. Výhoda je ta, že v Praze prakticky nechodí kontroly na OSVČ a malá sro. Naopak ze zkušenosti známých vím, že když se Pražák přeregistruje na malé město, hloubková kontrola ho nemine.

Jinak "přihlásit se" na úřad nejde. Jak tady už někdo psal, jedině musí majitel nemovitosti , kde jste hlášen yvolat správní řízení jehož výsledkem je vaše regitrace na úřadě.
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:Bydliště na úřadě - co to obnáší
« Odpověď #10 kdy: 28 Prosince 2023, 09:40:43 »

Měním bydliště a zvažuji, zda by mohlo mít nějaké výhody nechat trvalý pobyt spadnout na úřad ...

Pletete pojmy. Místo trvalého pobytu je něco jiného než bydliště.
Místo trvalého pobytu Vám úřad odmítne odhlásit, jestliže neuvedete nové místo trvalého pobytu a neprokážete oprávnění. Takže fantazírujete.
Trvalý pobyt na úřadě byste získal pokud dům na dosavadní adrese se zboří, nebo pronajímatel dosavadního bytu se obrátí na úřad a požádá, aby Vám byl trvalý pobyt zrušen. Ostatně nechàpu co je Vaším cílem.

Měním bydliště - stěhuji se. "Starý" byt mám pronajatý, mám v něm trvalý pobyt, který bude po zániku nájemní smlouvy zrušen. Řeším, zda si mám přihlašovat trvalý pobyt do nového bydliště, nebo to nechat spadnout na ohlašovnu.

Protože jak píše pan pk202
Citace
když se Pražák přeregistruje na malé město, hloubková kontrola ho nemine.
a to nepotřebuji.
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 632
    • Zobrazit profil
Re:Trvalý pobyt na úřadě - co to obnáší
« Odpověď #11 kdy: 28 Prosince 2023, 10:38:19 »

Jestli dobře rozumím, zrušen může být jedině pokud jej někdo aktivně půjde rušit. Sám o sobě zánikem smlouvy nezanikne.
Asi bych nedělal nic a řešil to, až/pokud to nastane.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Trvalý pobyt na úřadě - co to obnáší
« Odpověď #12 kdy: 29 Prosince 2023, 07:53:05 »

No pozor na to - povinost odhlásit se může být ve stávající nájemní smlouvě pod nějakou sankcí.
IP zaznamenána

Ladislav Laker

  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
Re:Bydliště na úřadě - co to obnáší
« Odpověď #13 kdy: 31 Prosince 2023, 01:53:56 »

Protože jak píše pan pk202 "když se Pražák přeregistruje na malé město, hloubková kontrola ho nemine ... a to nepotřebuji.

Zase si pletete pojmy. Jako živnostník spadáte pod živnostenský úřad místně příslušný podle místa sídla podnikatele. Místo sídla nemusí být totožné s místem trvalého pobytu. Při změně místa TP Vám zůstává v evidenci živnostenského úřadu Vaše původní sídlo. Musel byste o změnu sídla sám požádat a uhradit správní poplatek.

Sídlo podnikatele se může změnit na novou adresu místa TP automaticky. To však pouze v případě, že jste o aktivaci této speciální služby požádal živnostenský úřad Vy sám.
« Poslední změna: 31 Prosince 2023, 02:07:30 od Ladislav Laker »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Trvalý pobyt na úřadě - co to obnáší
« Odpověď #14 kdy: 31 Prosince 2023, 03:40:25 »

Jenomže kontroly ŽÚ nejsou obecně problém (až na některé specifické činnosti, resp. obory), problém (resp. větší pruda a často i větší zásah, sankce, trest) je ze strany FÚ a tam adresa bydliště, případně trvalého pobytu, pokud se nepletu, podstatná je.
« Poslední změna: 31 Prosince 2023, 03:45:52 od swenak »
IP zaznamenána