30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Registr zbraní  (Přečteno 5528 krát)

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Registr zbraní
« Odpověď #30 kdy: 02 Ledna 2024, 13:10:31 »

Největší prasárna u nás ovšem je, že během nějakého vyšetřování vám seberou VŠECHNY zbraně. Třeba řešíte zda to byla nutná obrana nebo vražda a během toho můžete čelit různým situacím ze strany kámošů či příbuzných toho zastřeleného a do toho vám stát pomůže tím, že vás v této situaci nechá bezbranného. Nějaké takové ty kecy o tom, že až do rozhodnutí soudu je člověk nevinný si necháme do občanské nauky.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:Registr zbraní
« Odpověď #31 kdy: 02 Ledna 2024, 14:53:09 »

Ne automaticky. Kamarad mel vloni konflikt na silnici, kdy byl napaden a utocnik se stahl az pod hrozbou zbrani. Na to mu ji policie na vic jak pul roku zabavila "z duvodu zajistovani stop". Hromadu ostatnich zbrani mu nechali.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Registr zbraní
« Odpověď #32 kdy: 02 Ledna 2024, 15:56:50 »

Ad swenak na konci:

"Čeští správci veřejného prostoru se ale z nějakého důvodu rozhodli, že se Češi o dobu a společnost, ve které žijí, nemají co zajímat, že o ní nemají debatovat a nemají se snažit v ní hledat společný smysl. Že si mají vystačit s morálním postojem. Tak nakonec alespoň nějaká informace o tom, kým jsme se stali."
In: https://echo24.cz/a/HbmCL/komentar-kaiserova-staci-vedet-ze-byl-vrah-zly

Ano, článek jsem zaregistroval, ač nečetl celý, nicméně, to jsou jenom nějaké názory, domněnky. Neříkám, že to tak není, ale je to zase spíše článek, aby byl o tématu a zároveň o něm nic neřekl. Pravdou ale je, že taky mám pocit, dle toho, co jsem četl a viděl, že tu podstatu, co si mají čtenáří odnést, lze shrnout jako "on by zlo a hotovo". V jednom článku se údajný psycholog vyjadřoval taky dehonestujíc vůči útočníkovi, což, slušně řečeno, pokládám za prasárnu od profesionála přesně v oboru, který by měl hledat odpovědi na "proč" a nesoudit. Chápu, že v takové situaci se i profesionál "utne", ale zrovna psycholog (nebo psychiatr, nepamatuji si to) byl v tákové otázce měl zůstat "racionální", zejmnéna, když bylo a je známo, že měl psychycké problémy. K takovému "profíkovi" bych asi já nešel.

Jinak ještě, poslouchal jsem dopoledne projev prezidenta a musím uznat, že část spojená s tímto tématem byla, alespoň pro mně, velice dobře připravena včetně toho, že nejde zařídit 100% ochranu a že nemáme podléhat strachu.
« Poslední změna: 02 Ledna 2024, 16:21:18 od swenak »
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Registr zbraní
« Odpověď #33 kdy: 03 Ledna 2024, 09:13:38 »

Jinak ještě, poslouchal jsem dopoledne projev prezidenta a musím uznat, že část spojená s tímto tématem byla, alespoň pro mně, velice dobře připravena včetně toho, že nejde zařídit 100% ochranu a že nemáme podléhat strachu.
Technická - projev prezidenta jsme mohli slyšet mezi lety 1990 až 2023, poté už autory projevu neznáme, pouze recitátora :-)
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Registr zbraní
« Odpověď #34 kdy: 03 Ledna 2024, 12:33:19 »

ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA Z EXPERTNÍHO POKUSU MOŽNOSTI ZÁSAHU PROTI AKTIVNÍMU STŘELCI
https://www.hardtask.cz/cze/udalosti/novinky/zaverecna-zprava-z-expertniho-pokusu
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Registr zbraní
« Odpověď #35 kdy: 03 Ledna 2024, 12:52:39 »

Jinak ještě, poslouchal jsem dopoledne projev prezidenta a musím uznat, že část spojená s tímto tématem byla, alespoň pro mně, velice dobře připravena včetně toho, že nejde zařídit 100% ochranu a že nemáme podléhat strachu.
Technická - projev prezidenta jsme mohli slyšet mezi lety 1990 až 2023, poté už autory projevu neznáme, pouze recitátora :-)
Ale pořád to přednáší prezident:)
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Registr zbraní
« Odpověď #36 kdy: 03 Ledna 2024, 13:11:02 »

ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA Z EXPERTNÍHO POKUSU MOŽNOSTI ZÁSAHU PROTI AKTIVNÍMU STŘELCI
https://www.hardtask.cz/cze/udalosti/novinky/zaverecna-zprava-z-expertniho-pokusu
Díky, pročetl jsem a mimo samotný test a závěry jsou tam i další užitečné informace. Neumím sice posoudit, jak moc relelevantní je to zdroj, ale dává to smysl.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Registr zbraní
« Odpověď #37 kdy: 03 Ledna 2024, 13:37:20 »

Nejzajímavější v té zprávě jsou počáteční informace o PČR. Na to kolik ta parta stojí jim moc nábojů nedopřejí. Je pravda, že na bimbání železem u pasu nebo z metru mířit na ležící osobu než ji kolega spoutá je to asi dost, ale za těma hustejma čerňákama bude typicky člověk, který nastřílí míň než někdo, kdo zajde dvakrát za rok na střelnici a pokud by tu byla nějaká organizovanější násilná skupina, pak pro ni PČR nepředstavuje vážný problém (leda jako celek).
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:Registr zbraní
« Odpověď #38 kdy: 03 Ledna 2024, 13:52:37 »

Vsak to je jen dobre. To, ze radovi policajti nemaji u nas prilis nastrileno reflektuje to, ze jsme velmi bezpecna zeme. Vim, ze tu vsichni nadavame na sikanu v podobe mereni za bukem, kontroly lekarnicek a podobnou buzeraci, ale budme za to radi. Zeme, kde policiste travi vic casu na strelnici a poradne drilluji jsou o tom, ze to potrebuji. U nas spis potrebujeme snizit agendu policie a diky ni snizit jeji stavy, nez je ucit poradne strilet.
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 349
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Registr zbraní
« Odpověď #39 kdy: 03 Ledna 2024, 13:58:46 »

K povinným psychotestům - uvažovalo se o nich i kdysi dávno za vlády věcí veřejných. Mají bohužel jeden drobný nedostatek, neodhalí tu nejběžnější přičinu toho neadekvátního použítí zbraně - zkratovou reakci ve stresu. Byly by to jenom takové další COVID testy pro dobrý pocit se zanedbatelnou efektivitou.
https://janjirku.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=149119
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Registr zbraní
« Odpověď #40 kdy: 03 Ledna 2024, 14:00:11 »

Tak, ze je kvalita zedniku nizka vime, ale ze jsou v podstate nepouzitelni pri ochrane obyvatelu a mame to nyni uz definitivne potvrzeno - je to na snizeni stavu na polovinu, 40% jim sebrat a za 10% jim dat aspon ty naboje.

Kdyz neumi obcany ochranit ani zbrani, ani hlavou, tak vetsi pocet na tom moc nezlepsi.

Dlouhe zbrane bych jim do ruky vubec nedaval, to mi prijde jen jako nejaka mala domu(v libovolnem duchu) pro autora clanku.
Kdyz autor vi, ze jsou debilove, tak jim nebudu hromadne davat neco, co v 99,97% casu neuvyuziji(spis napachaji vice skody) a mozna v 0,01% to stejne nepouziji spravne.

A to co mekta Bek, to taky nema hlavu ani patu...predpisy a provoz zastavi utok, to muze vyzvracet jen hudebnik
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ministerstvo-skolstvi-mikulas-bek-strelba-na-ffuk-rektori-bezpecnost.A240103_090248_domaci_zof
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:Registr zbraní
« Odpověď #41 kdy: 03 Ledna 2024, 14:15:47 »

No to jsem zvedav, jak v kazde budove u kazdeho vstupu bude sekuritak s ramem hlidajici rozmery zavazadel... Na to nejsou ani penize, ani lidi ani prostory. A to vse kvuli jedne jedinne strelbe... Ja na VS naprosto bezne chodil se zbrani.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Registr zbraní
« Odpověď #42 kdy: 03 Ledna 2024, 14:29:13 »

Kdyz neumi obcany ochranit ani zbrani, ani hlavou, tak vetsi pocet na tom moc nezlepsi.
Ochrana občanů je spíš součástí PR.
Policie je tu primárně od toho, aby poddaní platili daně, poslouchali úřady, chodili k soudům atd. Za zlomek nákladů z celého koláče obkreslují zabité křídou a hledají kdo to udělal. Nejsou tu pro nás, ale pro stát, přestože i občanům mohou být ku prospěchu.
Stačí si vzpomenout na covid, kdy nezastavovali řidiče nebo když se jich část přesunula zevlovat na hranice okresu. Vůbec nikde ty vyčleněné kapacity nescházely.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Registr zbraní
« Odpověď #43 kdy: 03 Ledna 2024, 18:04:07 »

ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA Z EXPERTNÍHO POKUSU MOŽNOSTI ZÁSAHU PROTI AKTIVNÍMU STŘELCI
https://www.hardtask.cz/cze/udalosti/novinky/zaverecna-zprava-z-expertniho-pokusu

Už jsem viděl výcuc sdílený na sociálních sítích a teď velmi děkuji za plnou verzi. Zíral jsem, kolik lidí v komentářích věřilo spíše televizním kriminálkám, přestože zde proti realitě navíc měli střelci výhodu, že předem věděli, že jde o hru, znali její délku a počet nábojů, měli ochranu sluchu, nestříleli nahoru, celou dobu mezi střelbou sledovali cíl atd. Po bitvě generál by řekl, že kdyby na zastrašení a získání času stříleli více a přitom jen do země/vzduchu, tak by konečné skóre bylo nižší.

Ke komentářům ohledně nedostatečného nástřelu policistů jen tolik, že jim na trénink přidělená munice následně hraje významnou roli na šedočerném trhu.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Registr zbraní
« Odpověď #44 kdy: 04 Ledna 2024, 07:12:34 »

I kdyby vystříleli násobně více, tak to stejně nehraje až takovou roli.
Ono je dost rozdíl, jestli střílíte na postu ve stoje do papíru 25-50 metrů daleko, nebo za pohybu v různých polohách trefujete všelijaké cíle. Např soutěž LOS a podobné.
To střílení do papíru vesměs nic nedá, kromě toho, že si člověk zvykne na ránu a zpětný ráz.
Na účely policie je to dle mě dostačující.
A dlouhou by měli mít, třeba po vzoru USA jí mít zamčenou v držáku v autě pro každý případ. Já osobně bych se tedy do zásahu proti aktivnímu střelci s dlouhou s krátkou v ruce dvakrát nehrnul.
IP zaznamenána