30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Říčany  (Přečteno 481 krát)

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Říčany
« kdy: 06 Listopadu 2023, 15:14:19 »

Tak jsem byl také z Říčan vyzván k uhrazení určené částky. Mám spolupracujícího řidiče, kterého chci úřadu oznámit, ale trošku mě zaráží jejich lhůta na udání, kterou mi v dopise stanovují na 30 dnů od doručení. Přesněji tedy:

"3. Současně Vás v souladu s ustanovením § 125h odst. 6 zákona o silničním provozu poučujeme, že neuhradíte-li určenou částku, můžete Městskému úřadu Říčany, odboru správních agend a dopravy, oddělení úsekového měření rychlosti a vážení vozidel,
písemně sdělit údaje o totožnosti řidiče vozidla, který v době spáchání přestupku řídil, a to ve lhůtě do 30dnůod doručení této výzvy. K tomuto sdělení lze využít přiložený formulář. Sdělení údajů o totožnosti řidiče vozidla se považuje ve smyslu § 125h odst. 6 zákona o silničním provozu za podání vysvětlení."

Myslel jsem, že lhůta je standardně 60 dní. V zákoně, na který se odkazují je zase 15 dní. Lhůtu si tedy úřady mohou ohýbat podle svého uvážení?
IP zaznamenána

komls

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Říčany
« Odpověď #1 kdy: 27 Listopadu 2023, 13:10:35 »

Je to 60 dní o zjištění přestupku...Teoreticky může být 30 dní od doručení datumově později než těch 60 od zjištění...
IP zaznamenána