30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rakousko - pokuta za cizí vozidlo (s rakouskou SPZ)  (Přečteno 1428 krát)

Libor727

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Rakousko - pokuta za cizí vozidlo (s rakouskou SPZ)
« kdy: 23 Listopadu 2023, 22:55:41 »

Setkali jste se někdy s následující situaci?
Byla mi doručena výzva k zaplacení pokuty (Strafverfügung), která je vystavena na moje jméno a adresu, ale udává, že přestupek spáchal vůz s rakouskou SPZ někde u Welsu přede dvěma měsíci, shodou okolností zrovna v okamžiku, kdy jsem hrál golf v Brně.
Přestupkem navíc byla přeprava nebezpečného nákladu, takže předpokládám, že šlo o náklaďák a řidiče museli zastavit, nejen někde vyfotit. Čím se prokázal je mi záhadou, žádné doklady jsem nikdy neztratil.

Stačí podat odpor mailem, prostě bez právnických formulek jim napsat, že ta SPZ není moje a v Rakousku jsem ten den rozhodně nebyl? Nebo musím zalarmovat právníka a začít cálovat jen za to, že někdo zneužil moje jméno a adresu?
« Poslední změna: 23 Listopadu 2023, 23:04:55 od Libor727 »
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - pokuta za cizí vozidlo (s rakouskou SPZ)
« Odpověď #1 kdy: 24 Listopadu 2023, 09:14:35 »

Byla Vám tato výzva doručena doporučeným dopisem a nebo Vám nebyla doručena (jinými slovy přišlo obyčejné nedoporučené psaní)?

Pokud přišlo nedoporučeně, nic jste nedostal. A nijak samozřejmě nereagujte.
Pokud jste převzal doporučený dopis, pošlete jim oznámení, že se nemohlo jednat o Vaší osobu, neb za prvé jste daný vůz nikdy nikde neřídil (můžete dodat, že nejste ani držitelem řidičského oprávnění na nákladní vůz) a za druhé jste v tu dobu ani nebyl v Rakousku, ale jinde a jste schopen to prokázat (lístkem z golfu, svědeckou výppovědí, to je jedno, zatím nemusíte nic uvádět). Pošlete jim to doporučeně zároveň s výzvou k úhradě Vašich poštovních výdajů.
A bude klid…
IP zaznamenána

Libor727

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - pokuta za cizí vozidlo (s rakouskou SPZ)
« Odpověď #2 kdy: 24 Listopadu 2023, 13:03:13 »

Převzal jsem doporučený dopis, a dnes jsem si navíc přečetl i celou německou část textu, nejen zjednodušenou úvodní stránku v češtině, takže jsem zjistil, že nejsem pokutován jako řidič, ale jako odesílatel nebezpečného nákladu.

Tím nákladem byly vadné baterie FVE, jejichž závadu v záruční době uznal rakouský Fronius, a prostřednictvím české montážní firmy objednal a uhradil jejich odvoz zpět do Rakouska. Moje adresa se dostala k Rakušákům jen jako místo, odkud se nakládalo, ovšem tím ze mne udělali odesílatele.
Hezký je na tom i to, že nakládat přijela běžná dodávka, a když řidič zjistil, o co jde, tak odjel s tím, že tohle musí odvézt jiný auto, a objednatele to bude stát víc, protože jde o baterie. Jiný, větší auto přijelo o týden později, s českou SPZ, ovšem zřejmě to pak přeložili ještě někomu jinýmu, už zase s obyčejným autem a rakouskou SPZ, toho čapli a pokutu vyměřili zřejmě řidiči, dopravci i mně. 
 
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 322
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - pokuta za cizí vozidlo (s rakouskou SPZ)
« Odpověď #3 kdy: 24 Listopadu 2023, 14:30:54 »

A text v češtině řeší co? Odpověděl bych na to, co je v češtině, česky. Že jsou tam nějaké žvásty v němčině vás nemusí zajímat, mají komunikovat česky.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - pokuta za cizí vozidlo (s rakouskou SPZ)
« Odpověď #4 kdy: 25 Listopadu 2023, 09:49:44 »

Možná by bylo nejlepší nafotit českou část onoho dopisu (rakousky psaná část nás nevzrušuje), anonymizovat a dát sem.  ;)
IP zaznamenána

Libor727

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - pokuta za cizí vozidlo (s rakouskou SPZ)
« Odpověď #5 kdy: 12 Prosince 2023, 14:20:07 »

Tak rakouská strana uznala námitku, že na to, na jakých (nevhodných) autech spedice převážela nebezpečný náklad jsem neměl vliv a řízení zastavila. Žádné opičárny okolo způsobu přebírání pošty, rozdílu mezi česky/německy psaným textem ap. nebyly potřeba, rozhodnutí o zastavení řízení už přišlo jen německy.
Mailová a poštovní komunikace včetně odporu a rozhodnutí v součtu 2 týdny, kéž by to takto rychle fungovalo i u nás.

 
IP zaznamenána