30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Dálniční policie - předjíždění z prava  (Přečteno 23998 krát)

virten

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Dálniční policie - předjíždění z prava
« kdy: 31 Března 2015, 21:47:40 »

Zdarec, co říkáte na tohle video? https://www.youtube.com/watch?v=U-T2LLdBs4M , mě se to zdá hodně zajímavý.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Dálniční policie - předjíždění z prava
« Odpověď #1 kdy: 31 Března 2015, 22:26:14 »

teď sem ho sem dával do článků z netu  ;D
IP zaznamenána
In dubio pro reo

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Dálniční policie - předjíždění z prava
« Odpověď #3 kdy: 01 Dubna 2015, 08:35:49 »

Citace: § 9 odst. 1 zákona č. 273/2008 Sb., o Policii ČR
Policista a zaměstnanec policie jsou při plnění úkolů policie povinni dodržovat pravidla zdvořilosti a dbát cti, vážnosti a důstojnosti osob i své vlastní.

Tak určitě. Hned jak bych na ten svůj pekáč sedl, tak už bych si v hlavě formuloval stížnost. Možná i podání pro TČ zneužití pravomoci. Omluvu, pokud vím, může nařídit jenom soud.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Dálniční policie - předjíždění z prava
« Odpověď #4 kdy: 01 Dubna 2015, 10:41:56 »

a takovej cholerickej zmrd má status úřední osoby a kvér... a ovečky stále věří, že policisté jsou trénovaní profesionálové dbající nad našimi životy... hovno!
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Dálniční policie - předjíždění z prava
« Odpověď #6 kdy: 02 Dubna 2015, 01:49:04 »

Škoda, že namám FB, bych tam něco napsal.
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 233
    • Zobrazit profil
Re:Dálniční policie - předjíždění z prava
« Odpověď #7 kdy: 02 Dubna 2015, 09:42:04 »

Může mi někdo vysvětlit, jaký postih tomu motorkáři hrozil? Narážím na větu s notama...
IP zaznamenána

Neo

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Dálniční policie - předjíždění z prava
« Odpověď #8 kdy: 02 Dubna 2015, 09:55:21 »

Tyhle hošíky, co si myslí, že jsou neomezenými vládci na silnicích a zákon o policii asi nikdy nečetli snad ani nemá cenu komentovat... Mě by spíše zajímalo, co se stane, když neuposlechnu výzvy k zastavení na dálnici, protože se jednoduše bojím, že mě něco smete a dojedu na první sjezd... Navíc jak mám vědět, že to nejsou podvodníci, když jde o civilní auto, ze kterého vystupují dva namachrovanci v černých brýlích, kteří rozhodně nevypadají, že jsou od policie?
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Dálniční policie - předjíždění z prava
« Odpověď #9 kdy: 02 Dubna 2015, 10:08:57 »

Může mi někdo vysvětlit, jaký postih tomu motorkáři hrozil? Narážím na větu s notama...

Patrně by se mu snažili přišít nedovolené předjíždění s odkazem na první odstavec § 17, ale podle mě to nejde, protože tento přestupek lze použít jen při porušení odstavce pět, nebo zákazové značky. Porušení odstavce jedna by se podle mě dalo maximálně brát jako jiné porušení povinností.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Dálniční policie - předjíždění z prava
« Odpověď #10 kdy: 02 Dubna 2015, 12:09:56 »

Nenasel sem sice nikde definici co je dle zakona "predjizdeni" (jestli nekdo nasel, hodte sem pls odkaz), ovsem docela dobre bych se branil tvrzenim ze sem nikoho nepredjizdel, pouze pokracoval v jizde v pravem pruhu...

Neco jineho by bylo kdyby ridic motocyklu jel v levem, a presel do praveho pruhu az kdyz se pred nej zaradil ten vuz. Dle videa to tak nevypada, pres stredovou caru neprojel...
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Dálniční policie - předjíždění z prava
« Odpověď #11 kdy: 02 Dubna 2015, 12:38:35 »

Nenasel sem sice nikde definici co je dle zakona "predjizdeni" (jestli nekdo nasel, hodte sem pls odkaz), ovsem docela dobre bych se branil tvrzenim ze sem nikoho nepredjizdel, pouze pokracoval v jizde v pravem pruhu...

Neco jineho by bylo kdyby ridic motocyklu jel v levem, a presel do praveho pruhu az kdyz se pred nej zaradil ten vuz. Dle videa to tak nevypada, pres stredovou caru neprojel...

Při předjíždění se nemusí měnit pruh a zákon s tím počítá.
Kdyby ne tak by zákon nevyjmenovával situace kdy se míjení pomalejšího vozidla ve stejném směru nepovažuje za předjíždění.
Protože je vyjmenovává tak je zřejmé že v jiných než těch vyjmenovaných případech to předjíždění je.
IP zaznamenána

emet

  • Příspěvků: 66
    • Zobrazit profil
Re:Dálniční policie - předjíždění z prava
« Odpověď #12 kdy: 02 Dubna 2015, 12:54:44 »


Patrně by se mu snažili přišít nedovolené předjíždění s odkazem na první odstavec § 17, ale podle mě to nejde, protože tento přestupek lze použít jen při porušení odstavce pět, nebo zákazové značky. Porušení odstavce jedna by se podle mě dalo maximálně brát jako jiné porušení povinností.

I kdyby mu to přišili, tak mu přeci nemůžou sebrat papíry na místě, jak tvrdí...
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Dálniční policie - předjíždění z prava
« Odpověď #13 kdy: 02 Dubna 2015, 13:03:00 »

To samozřejmě nemůžou.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Dálniční policie - předjíždění z prava
« Odpověď #14 kdy: 02 Dubna 2015, 18:22:34 »

Me se ohledne tohohle libi, co postoval jeden clovek v komentarich v tom policejnim deniku: http://forum.chronomag.cz/uploads/post-6759-074557500%201321884165.jpg

Nemam moc chut dohledavat, odkud to je, jestli to neni fake, ... Ale myslenka, ze v takovemhle pripade se nejedna o predjizdeni z toho duvodu, ze ten ridic nemel v levem pruhu vubec co delat, se mi pomerne zamlouva.
IP zaznamenána