30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Drager 7510  (Přečteno 1566 krát)

Lumpacista

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Drager 7510
« kdy: 21 Listopadu 2023, 07:56:05 »

Zdravím ve spolek a chtěl bych otevřít jeden dotaz:
Měření Drager 7510 a dovolená odchylka vše popsáno v PRACOVNÍ POSTUP č. 114-MP-C008-08
https://www.lindgrove.com/wp-content/uploads/2018/04/CMI_Metodika_mereni_alkoholu_v_dechu.pdf
Je docela zajímavý dokument v několika bodech.
Zde bych poukázal na bod dvě, kde je popsán přepočtový faktor u nás používaný 2,1 ale i zde je uvedeno že dle různých publikací může být v rozmezí 2,0 - 2,3.
Dále jsem se setkal u správního orgánu při námitkách s odvoláním pouze na PRACOVNÍ POSTUP č. 114-MP-C008-08
Jenže metodický pokyn v bodě 5. odst2 jasně říká:
"Dále je zapotřebí respektovat pokyny vyplývající z příručky výrobce (dovozce) pro uživatele, zejména:
 jsou respektovány časové intervaly a postupy pro nastavení a údržbu, které je třeba dodržovat,
 aby se splnily požadavky pro maximální dovolené chyby.

Dle mého názoru tedy i úřad musí akceptovat fakt že příslušník se sice držel pokyny dle pracovního postupu č. 114-MP-C008-08
a v případě že nedodržel pokyny výrobce (dovozce) vlastně porušil PRACOVNÍ POSTUP č. 114-MP-C008-08

Bojoval zde již  někdo na této frontě?


IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Drager 7510
« Odpověď #1 kdy: 21 Listopadu 2023, 08:29:16 »

Už jsem tady viděl, že někdo namítal jen 5 minut přestávky mezi měřením a paraziti se odvolali  právě na metodiku posvěcenou metrologickým certifikátem která má prý přednost před manulálem.
IP zaznamenána

Lumpacista

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Drager 7510
« Odpověď #2 kdy: 21 Listopadu 2023, 08:54:48 »

Jasně, to chápu, ale PRACOVNÍ POSTUP č. 114-MP-C008-08 jasně říká dodržovat pokyny výrobce! Ono bude asi dost důležité se odkázat a přesně nazvat, neboť mám pocit že úřady rády zkracují pro své účely ten metodický pokyn.

Ještě jeden dotaz pro fyzio hladinu je bráno 0,2 a možná chyba přístroje 0,04 což je 0,24.......když mám kalibrační protokol kde je uvedena maximální možná odchylka 0,04 je to ta odchylka která je dána v metodice nebo je to odchylka která se musí přičíst dle kalibrace přístroje a je to vlastně bráno k tomu danému přístroji?
IP zaznamenána