30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Podani vysvetleni (nepovoleny vjezd a stani)  (Přečteno 956 krát)

zapravdin

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Podani vysvetleni (nepovoleny vjezd a stani)
« kdy: 12 Listopadu 2023, 11:45:43 »

Dobry den.

Potrebuji poradit s nasledujicim pripadem. Pred nekolika mesici byl jsem s rodinou na akci v Krivoklatech. Prijeli jsme relativne pozde a neslo ve meste zaparkovat a rozhodli jsme se ze asi pojedeme pryc. U vyjezdu z mesta na poli jsme si vsimli velke mnozstvi aut, majitele kterych, predpokladam, taky nenasli volne misto pobliz akci (kolem 20 aut tam bylo minimalne). Tak jsem taky zaparkoval auto a s rodinou jsme prosli par kilometru k mistu akce.

Nedavno jsem obdrzel dopis z Oddeleni CHKO Krivoklatsko ve kterem se pise ze mam k urcitemu datumu se stavit ke spravnemu organu a podat vysvetleni.
V samotnem dopise se pise ze Oddeleni Spava CHKO Krivoklatsko obdrzela dne xx.xx.2026 hlasenku strazni sluzby o nepovolenem vjezdu a stani vozidla (dale udaje vozidla, majitel vozidla a cislo pozemku dle katastru na kterem vozidlo stalo). S odkazem na protipravne jednani paragraf 87 odst 3 pism n), zakona c 114/1992 Sb. o ochrane prirody a krajiny jde o poruseni zakazu vjizdet a setrvavat motorovymi vozidly mimo silnice a mistni komunikaci a mista vyhrazena se souhlasem organu ochrany prirody dle ustan. paragraf 26 odst. 1 pism c) zakona. K proverezeni techto skutecnosti je nezbytne moje vysvetleni.

Dle paragrafu 137 odst. 1 a 2 zakona c. 500/2004 Sb. spravni rad predvolavaji me k vysvetleni. Takze se mam stavit k urcitemu datumu ke spravnimu organu.
Taky v dopise je uvedeno ze muzu odeprit vysvetleni pokud by predmetem byli utajovane informace chranene zvalstnim zakonem (nebo povinnost mlčenlivosti) atd. Jestli nebudu reagovat tak spravni organ muze ulozit poradkovou pokutu az do vyse 5000 Kc.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. Jak vidite z popisu, je tam chyba v dopise ohledne datumu kdy Oddeleni CHKO obdrzelo hlasenku. Rok 2026. Da se nejak uzit tuto chybu ve svuj prospech? Jestli na to upozornim (napriklad v svem dopise jim) bude organ moct to urpavit a zase mi preposlat dopis a problem bude pokracovat?
2. Chci se zeptat jaky postup mam vybrat aby reagovat na tuto udalost? Nikdy jsem s takovym prestupkem nesetkaval. Vetsinou se zaplatila pokuta a hotovo. Ale tady chteji moji osobni navstevu k nim coz se mi moc nehodi protoze termin a cas je normalne pracovni den a nemam moznost to udelat. A hlavne nevim co me tam bude cekat... Ze neco podepisu nebo co? Nebo i na miste mne reknou at zaplatim pokutu? Opravdu netusim. Pokud existuji nejake vzory dopisu a postupu jak reagovat prosim o odkaz.

Dekuji moc!


IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 632
    • Zobrazit profil
Re:Podani vysvetleni (nepovoleny vjezd a stani)
« Odpověď #1 kdy: 12 Listopadu 2023, 12:35:38 »

Par. 87 se týká přestupků fyzických osob a dle odst. 6) Přestupky podle odstavců 1 až 3 projednává orgán ochrany přírody. Ten musí ustanovit fyzickou osobu a prokázat jí to, jinak nemůže přestupek projednat. Pokud se nemýlím, tak objektivní odpovědnost zde nelze aplikovat. Čili je otázkou, zda vůbec reagovat. Jediným smyslem předvolání totiž je, abyste poskytl důkazy proti sobě.
Asi bude lepší podat sdělení, že s odkazem na LZPS odmítáte podat vysvětlení. Jak má vypadat podání viz Správní řád. Ale k žádnému jednání bych nechodil.
Pak bych postupoval podle toho, co z úřadu vypadne.
Chyba je nepodstatná, opraví se postupem podle par. 70 Správního řádu, až si toho orgán všimne.
Jinak po anonymizaci byste sem mohl ten dopis nahrát, ať máme další dokument do sbírky. Přestupky dle zák. 114/1992 Sb. se tady moc často neobjevují.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil
Re:Podani vysvetleni (nepovoleny vjezd a stani)
« Odpověď #2 kdy: 12 Listopadu 2023, 12:53:52 »

Totální ignorace, nic nehrozí.
IP zaznamenána

zapravdin

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Podani vysvetleni (nepovoleny vjezd a stani)
« Odpověď #3 kdy: 12 Listopadu 2023, 13:26:26 »

Muže se stat ze vystaveji mi pokutu 5000 korun (pokud nebudu reagovat) a pak problem by zustal aktualni s tim ze poslou mi dalsi dopis s podanim vysvetleni znovu?
Dekuji. 
IP zaznamenána

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Podani vysvetleni (nepovoleny vjezd a stani)
« Odpověď #4 kdy: 12 Listopadu 2023, 15:11:12 »

Nikam nejezdit, ignorovat. Na případné telefonáty či maily v této věci nereagovat. Hlavně nepodléhat panice. Až vám bude doručeno něco dalšího, anonymizujte a nahrajte sem.
Jakým způsobem jste dopis obdržel? Máte datovou schránku? Pokud ano, jakou?

Edit - rada uživatele sennheiser je správná. Sice by podobná pořádková pokuta zkušené bijce spíše pobavila, ale pro začátečníka bude písemné odepření výpovědi cestou menšího odporu.
« Poslední změna: 12 Listopadu 2023, 22:56:24 od Kokrhel123 »
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 632
    • Zobrazit profil
Re:Podani vysvetleni (nepovoleny vjezd a stani)
« Odpověď #5 kdy: 12 Listopadu 2023, 18:06:20 »

Nemůžou nikomu "vystavit pokutu", museli by mít určeného konkrétního člověka, který se dobrovolně přizná, že tam vjel jako řidič. Nemůžou pokutu udělit někomu jenom proto, že mu patří auto. To jde jen podle jiného zákona, ten se tady nepoužije.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 923
    • Zobrazit profil
Re:Podani vysvetleni (nepovoleny vjezd a stani)
« Odpověď #6 kdy: 12 Listopadu 2023, 21:39:57 »

to Eric: tazatel myslel pořádkovou pokutu dle SPrŘ za nereagování. Je to sice málo pravděpodobné, ale lepší bude pro klid na duši
podat odepření výpovědi ds odkazem na LZPS.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:Podani vysvetleni (nepovoleny vjezd a stani)
« Odpověď #7 kdy: 12 Listopadu 2023, 23:15:15 »

Jinak po anonymizaci byste sem mohl ten dopis nahrát, ať máme další dokument do sbírky. Přestupky dle zák. 114/1992 Sb. se tady moc často neobjevují.

Jestli tvoříme archiv, tak někde dohledám. Odložení vozu na vhodném místě kvůli houbaření.

Jak zde bylo zmíněno. Odmítnutí dle LZPS písemně, to vyřeší.



IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Podani vysvetleni (nepovoleny vjezd a stani)
« Odpověď #8 kdy: 15 Listopadu 2023, 22:29:04 »

můžete použít LZPS, ale i v tom dopise by mělo být poučení a jeho součástí jistě bude, že nemusíte vypovídat
čili úplně správně bylo reagovat
"v souladu s poučení, odmítám ve věci vypovídat"
IP zaznamenána