30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Jízda na červenou služebním autem  (Přečteno 583 krát)

Thomson

 • Příspěvků: 36
  • Zobrazit profil
Jízda na červenou služebním autem
« kdy: 07 Listopadu 2023, 17:18:40 »

Zdravím,
jedno vozidlo jednoho dne projelo na červenou. To vozidlo patří jedné firmě, takže té pravděpodobně přišla výzva a na tu byl udán řidič, který v té době měl mít auto k dispozici.
Vztah mezi firmou a udaným řidičem je B2B (IČO/IČO, typický Švarc systém) a na vozidlo není žádná nájemní smlouva, jediné, co ukazuje na řidiče je jeho podpis v knize jízd. Vztah už byl ale dávno ukončen.

Na základě udání dorazilo "Vyrozumění o zahájení řízení o přestupku - předvolání" k ústnímu jednání.
V předvolání stojí, že řidičova přítomnost je nezbytně nutná a pokud by se snad nedostavil, bude řízení zastaveno a bude zahájeno řízení s provozovatelem vozidla.

Jak tedy prosím dál postupovat, aby se něco nepokazilo? Cílem je, aby za to nebyl popotahován řidič. Podle mě je jedno, jestli řidič řekne, že v té době auto neřídil, protože mu vozidlo zrovna přeparkovávala osoba blízká nebo pokud se nedostaví vůbec -> tak jako tak to bude překlopeno na SprDel.

Ve SprDeli to provozovatel nejspíš nebude řešit, zaplatí vyměřenou pokutu za zavrženíhodný počin, totiž že nezajistil, aby s jeho vozidlem nebyly páchány přestupky. To pak bude asi chtít po řidiči, nicméně neexistuje žádný podklad, na základě kterého by tak mohl chtít (nájemní smlouva, smlouva o užívání vozu, prostě nic).
IP zaznamenána

pk202

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 4 763
  • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou služebním autem
« Odpověď #1 kdy: 08 Listopadu 2023, 08:34:34 »

Tak pokud už řidič s firmou dál nespolupracuje a je mu jedno, že se na něj budou ve firmě asi zlobit a současně má to svědomí přehodit svůj průser na někoho jiného, tak bude nejlepší vše ignorovat. Rozhodně ať se nedostavuje, asi by se ho pokoušeli ztotožnit podle fotek a zbytečně by si to zkomplikoval.

EDIT: Pokud chce být férový, tak to také odignoruje a s firmou se domluví že pokutu za sprdel zaplatí, případně ať mu firma dá pro vyřešení tohoto přestupku plnou moc a může se pokusit nějak bojovat.
« Poslední změna: 08 Listopadu 2023, 08:36:59 od pk202 »
IP zaznamenána

Thomson

 • Příspěvků: 36
  • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou služebním autem
« Odpověď #2 kdy: 09 Listopadu 2023, 11:03:13 »

S firmou se právě rozešli celkem ve zlém, firma mu dluží přes 100 000,-, takže o férovosti není úplně řeč. V tom případě odignorovat. Díky za, potvrzení mé teze a za radu.
IP zaznamenána