30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: ŘP zadržen 0,52-0,54  (Přečteno 3321 krát)

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
ŘP zadržen 0,52-0,54
« kdy: 30 Října 2023, 15:27:12 »

Dobrý den všem,

namátková kontrola. Dle pralinkovače hodnota 0,52, druhá 0,54, dle tvrzení PaCha řidiči. Dle řidiče zbytkáč a nevybavuje si tisk účtenky z pralinkovače. Pak nechápu stoupající hodnotu (pravděpodobně se mi zapomněl zmínit o prcku vyprošťováku) ŘP odevzdán na místě.
Na místě obdrženo jen potvrzení o zadržení, podepsáno. Vyšetření krve nebylo vyžadováno. Je to recidiva, ale nevím po jaké době.
ŘO není pro řidiče věcí obživy.

Od SO1 přišlo oznámení poštou. Na FO nemá řidič DS.
Cílem je minimalizovat škody.

Má smysl se seznámit s obsahem spisu před dokazováním? Nebo nechat rozhodnout (řidič se chce účastnit) a požadovat lhůtu na vyjádření, před vydáním rozhodnutí?
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:ŘP zadržen 0,52-0,54
« Odpověď #1 kdy: 30 Října 2023, 16:48:59 »

Ten vykyv je v ramci chybovosti, nehlede na vykyv techto meridel od obsahu alkoholu v krvi... viz zikmund
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:ŘP zadržen 0,52-0,54
« Odpověď #2 kdy: 01 Listopadu 2023, 12:03:57 »

Poslal jsem kamaráda pro spis. Můžeme do kuchyně?
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:ŘP zadržen 0,52-0,54
« Odpověď #3 kdy: 02 Listopadu 2023, 13:28:06 »

Přesná ukázka, jak to být nemá. Přiznání, podepsání, vyjmenování alkoholu co den předem vypil, atd.
Je to 3 alkoholový přestupek. Cílem je minimalizovat škody. Ale vůbec netuším co považovat za úspěch. Na podporu řidiče, je možné uvést jen, že dle kalkulačky na odbourávání alkoholu měl být v 9:00 čistý. A zprávu od lékaře, že užívá léky, které odbourávání zpomalují. Že nevedou spis dle SŘ nemá význam.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:ŘP zadržen 0,52-0,54
« Odpověď #4 kdy: 02 Listopadu 2023, 14:17:56 »

Já se pořád znova a znova divím. Co vede lidi k tomu, že vyprávějí policajtům co kdy kde vypili a jedli?
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:ŘP zadržen 0,52-0,54
« Odpověď #5 kdy: 02 Listopadu 2023, 14:40:48 »

Tak člověk by čekal, že potřetí už bude mít nějaký skill, nebo si koupí domácí tester.

A čistě ze studijních důvodů. Pokud mě pralinkovač najde takovejhle zbytkáč. Je výhodnější to nechat bejt, nebo chtít na krev?
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:ŘP zadržen 0,52-0,54
« Odpověď #6 kdy: 02 Listopadu 2023, 16:20:40 »

Ani mi o tom nemluvte. A i teď, nechápe co udělal spatně. Že má nějaká práva. Když jsem mu říkal, že ŘP měl mít jako zapomenutý doma. Nic nepodepsat, atd.

Tak odpoví, že to stejně nemá cenu. A s tím zapomenutým ŘP, že by to měl ještě horší. Atd.

Co teď? Čekám rozhodnutí, že ŘP zůstane odebraný. A pak se bude řešit vlastní sankce za přestupek.
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 632
    • Zobrazit profil
Re:ŘP zadržen 0,52-0,54
« Odpověď #7 kdy: 02 Listopadu 2023, 16:27:06 »

Někteří lidé prostě takoví jsou a i když jim připravíte vše, co potřebují, nakonec se dobrovolně potopí.
Je třeba to respektovat, nejde někoho stále vodit za ručičku.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:ŘP zadržen 0,52-0,54
« Odpověď #8 kdy: 14 Prosince 2023, 21:32:10 »

Rozhodnutí: do 10k včetně správního poplatku a 6 měsíců.

Po půlce budeme žádat (asi za měsíc). Sankce bude uhrazena. Vzhledem k tomu, že se nejedná o první, ani druhý prohřešek je potřeba to vhodně sepsat.
Nemáte někdo vzor/návod? Jako, že potřetí už jsem opravdu napraven a dalšího trestáni není třeba. Vůbec nevím, zda je třeba vhodné zmínit nákup pralinkovače. Aby to ouřad nebral jako potvrzení, že se chlastat bude dál a na pralinkovač se stejně vykašlu. Atd.

Termín pro DPV a lékařský posudek si naplánovat pár dnů po žádosti o prominutí zbytku trestu. Aby nebyl starší 3 měsíců, pokud by úřad žádosti o prominutí zbytku nevyhověl. Nějaké další rady?

A stále řeším, co ty fízlové vidí při online rozpoznání RZ. Vozidlo bylo na dotyčného napsáno pár dnů. Mě snad nikdy v okolí centra města nestáhli během jízdy ke kontrole. Vždy někde na výjezdu z města. Jedno z aut má aktuálně přes půl roku propadlou technickou a denně se s tím jezdilo a fízli nic. Tak jim tam někde červeně zabliká alarm: "ZASTAVIT PRŮSERÁŘ".? Pak by bylo lepší přepsat auta na blízkou osobu.
« Poslední změna: 14 Prosince 2023, 21:33:58 od Hugo »
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 322
    • Zobrazit profil
Re:ŘP zadržen 0,52-0,54
« Odpověď #9 kdy: 15 Prosince 2023, 18:42:43 »

Nějaký ten alarm „pozor průserář“ tam mít budou. Kamarád měl banální dopravní nehodu, jenže v autě seděla lékařka, dcera advokáta. Kamarád odmítl platit ze svého opravu jejího auta (proč, když má povinné, že...) a tak čelil obvinění z TČ těžké ublížení na zdraví ve fázi pokusu (tatíček advokát se postaral). Dokud nebylo pravomocně odloženo, tak ho stavěla každá hlídka, kterou potkal.
IP zaznamenána