30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: stání ve veřejné zeleni - zpevněná plocha bývalý vjezd  (Přečteno 3976 krát)

suhaj

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:stání ve veřejné zeleni - zpevněná plocha bývalý vjezd
« Odpověď #15 kdy: 29 Října 2023, 11:06:07 »

zápis = jenom email komunikace, přes který proběhlo vysvětlení - viď emaily naskenované nahoru.... Osobní setkání nebylo, jenom liebersbriefe přes email, pak odněkud sken OP, pak dorazilo oznámení do DS o pokutě.
Mně se jedná o to, jestli existuje nějaké již rozhodnutí nebo nějaký zákon, který by říkal, že se musí dívat na podstatu, t.j. zpevněná plocha není zeleň jak je to patrné z fotek. nikdo když parkuje se nebude dívat a hledat po internetu jestli jaký tam je pasport komunikace atď, t.j. má se přihlížet na případní dopad nebo ohození.
« Poslední změna: 30 Října 2023, 17:51:55 od suhaj »
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 632
    • Zobrazit profil
Re:stání ve veřejné zeleni - zpevněná plocha bývalý vjezd
« Odpověď #16 kdy: 29 Října 2023, 11:28:31 »

To by byl materiální aspekt přestupku.
A ještě jednou k tomu poslání obrázků mailem - pokud nebylo potvrzené na podatelně nebo jiným předepsaným způsobem, nejedná se o platné podání.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:stání ve veřejné zeleni - zpevněná plocha bývalý vjezd
« Odpověď #17 kdy: 29 Října 2023, 12:10:42 »

Vy jste udělal zásadní chybu — a to, že jste se ke skutku přiznal! Teď jde jen o jediné — aby byl Váš odpor uznán, to znamená, jak už zde bylo několikrát napsáno — musí být doručen úřadu zákonnou cestou. Mail + sken občanky je samozřejmě k ničemu. Pokud Váš odpor nebude uznán, příkaz nabude právní moci a už s tím nic nenaděláte.
IP zaznamenána

suhaj

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:stání ve veřejné zeleni - zpevněná plocha bývalý vjezd
« Odpověď #18 kdy: 29 Října 2023, 12:54:32 »

Odpor mohu podat ještě zítra.
Abych to zosumarizoval: Výzvu nejdřív obdržela leasingová společnost předpokládám do DS. Tá následně přeposlala na naši firmu, která auto využívá přes operativní lízing. Firma pak obdržený dokument z datové schránky od leasingové společnosti předala mně jako uživateli auta i pro soukromé účely. Následně jsem je kontaktoval emailem, kde jsem se přiznal. Následně mě referent vyzval, abych určil svojí totožnost, což jsem udělal zasláním scanu OP. Pak jsem již jako fyzická osoba obdržel do DS příkaz, vše viď nahoře.
Takže pokud správně chápu, moje přiznání jenom přes email je neplatné, proto mohu podat odpor, následně pošlou nový termín k šetření, kde se již nepřihlásím k odpovědnosti dle "V dané věci odpírám podání vysvětlení/výpovědi s poukazem na čl. 37 LZPS". Je to správný postup?
IP zaznamenána

suhaj

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:stání ve veřejné zeleni - zpevněná plocha bývalý vjezd
« Odpověď #19 kdy: 29 Října 2023, 22:58:35 »

Myslíte, že mohu takhle postupovat?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:stání ve veřejné zeleni - zpevněná plocha bývalý vjezd
« Odpověď #20 kdy: 30 Října 2023, 13:57:08 »

Ano, to je jedna z možností. Nyní je nejdůležitější podat včas odpor, pak budete mít dost času promýšlet další strategii.
IP zaznamenána

suhaj

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:stání ve veřejné zeleni - zpevněná plocha bývalý vjezd
« Odpověď #21 kdy: 30 Října 2023, 17:03:27 »

Odpor podán. Zatím střelec zváží body, co by se tam mohlo uvést dle rad od kolegů. Lovu zdar městské štvance!
« Poslední změna: 30 Října 2023, 17:52:45 od suhaj »
IP zaznamenána

suhaj

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:stání ve veřejné zeleni - zpevněná plocha bývalý vjezd
« Odpověď #22 kdy: 12 Listopadu 2023, 21:01:08 »

ahojte všichni,

dovoluji si Vás požádat o Váš názor, co všechno se dá použit na úspěšnou obhajobu (odpor byl podán včas). Raději píšu předem, než až když dorazí pozvánka.
1, v obdrženém předvolání k podání vysvětlení v sekci poučení uvedli jenom povinnosti, ale ne moje právo nevypovídat. Třeba Praha 8 to tam uvádí.
2, přiznaní bylo posláno přes obyčejný email bez uznávaného elektronického podpisu - můžeme požadovat že podané doznání je neplatné? Do DS dorazil až příkaz a pokuta.
3, nepřesné uvedené zdůvodnění - uvedli, že předmětné vozidlo se nacházelo na ploše, která je vyštěrkovaná a částečně tvořena zeleným porostem = což není pravda. Auto stálo na betonových kostkách, ne ná zeleným porostu.

v případě, žeby Vás napadlo ještě jiná možnost důvodu, budu jenom rád.

děkuji mockrát všem za myšlenky.
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 349
  • s
    • Zobrazit profil
Re:stání ve veřejné zeleni - zpevněná plocha bývalý vjezd
« Odpověď #23 kdy: 12 Listopadu 2023, 21:15:07 »

Stání na zeleni je přestupek podle  § 5  zákona 251/2016 Sb., tudíž nelze překlopit na správní delikt provozovatele. Teď byste měl podat odpor proti příkazu. Ve správním řízení se k ničemu nepřiznávejte a neposkytujte úředníkům další důkazy proti sobě. Aby mohli váš email s přiznáním použít jako důkaz ve správním řízení, musel byste jim potvrdit, že jeho obsah je správný a pravdivý. Tak to prosimvás nedělejte.
« Poslední změna: 12 Listopadu 2023, 21:17:30 od urban.novak »
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil
Re:stání ve veřejné zeleni - zpevněná plocha bývalý vjezd
« Odpověď #24 kdy: 13 Listopadu 2023, 08:18:30 »

Hlavní, první a nejdůležitější je UKLIDNĚTE SE PROBOHA!!!! Nic nedělejte, nikam nechoďte a nikam nevolejte. Svou aktivitou si můžete jen uškodit. Míč je na jejich straně, má faleš a oni rozbitou raketu. Nechte je ať to hezky poserou a přestaňte jim nahrávat na smeče. Odpor byl podán, je možné, že už se nic dalšího nestane. Pokud ano, nahrajte sem a vyřešíme.
IP zaznamenána

suhaj

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:stání ve veřejné zeleni - zpevněná plocha bývalý vjezd
« Odpověď #25 kdy: 15 Listopadu 2023, 19:40:48 »

Tak dnes obdržený milenecký dopis od Prahy 3. Co mě zaujalo, nikde není stanoven dátum do kdy. Prosím o radu. Děkuji Vám všem za podělení Vašich zkušeností.
« Poslední změna: 15 Listopadu 2023, 20:13:19 od suhaj »
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 349
  • s
    • Zobrazit profil
Re:stání ve veřejné zeleni - zpevněná plocha bývalý vjezd
« Odpověď #26 kdy: 16 Listopadu 2023, 11:57:47 »

Jaká je doba mezi podáním odporu a posledním mileneckým dopisem? Pokud je to méně než týden, je velmi pravděpodobné, že se úřad chystá případ odložit pro nedostatek důkazů. K tomu, aby vás mohli uznat vinným by úřad musel vyslechnout svědka, který viděl vaše auto parkovat, což se za tak krátkou dobu stihnout nedá. O ústním jednání byste měl být informován, protože je vaším právem se ho zúčastnil.
IP zaznamenána

suhaj

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:stání ve veřejné zeleni - zpevněná plocha bývalý vjezd
« Odpověď #27 kdy: 26 Listopadu 2023, 18:34:50 »

2 týdny: 30.10. podán odpor a 15.11. obdržená výzva k uplatnění práva viď sken nahoru (dokument vytvořen 14.11.). Jelikož není dosud stanoven termín jednání, domnívám se, že má význam teď maximálně se zajít podívat, co všechno obsahuje spis, ale vůbec na to nereagovat - možná na to čekají, aby jsem něco řekl a třeba mě na tom nachytali. Osobně čekám, že tam bude maximálně to, co jsem již nasdílel. Co Vy na to?
« Poslední změna: 26 Listopadu 2023, 19:35:54 od suhaj »
IP zaznamenána

suhaj

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:stání ve veřejné zeleni - zpevněná plocha bývalý vjezd
« Odpověď #28 kdy: 22 Ledna 2024, 22:34:03 »

ahojte. Tak suhaj podal odvolaní k rozhodnutí v stanoveném termínu. Jakmile obdržím odpověď, tak dám vědět. Zatím budeme čekat.
Náhodou z Vaši zkušenosti, mají nějaký termín, do kdy by se měli vyjádřit k odvolání? Pak by se to bralo jako promlčené.... Je to rok? děkuji za info
IP zaznamenána