30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pokuta za parkování v Rakousku ve městě Fischamend  (Přečteno 3479 krát)

Majklkm

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Pokuta za parkování v Rakousku ve městě Fischamend
« kdy: 20 Října 2023, 14:59:09 »

Zdravím, asi 3 týdny zpátky sem letěl na dovolenou z vídeňského letiště. Jako každý rok sem nechal auto jednu stanici metra od letiště ve městě Fischamend (kdysi mi to doporučila kamarádka, že je tam parkování zdarma a nikdy sem tam neměl problém). Asi týden zpátky sem přiletěl, dojedu do Fischamend a auto nikde. Letím na místní policii a ti mě dovezli ke kostelíku ve vsi a tam sem auto měl. Za stěračem sem měl asi 20 složenek (každá na pokutu 25 euro), plus obálka s dopisem, že musím zaplatit pokutu 258 euro, za odtažení auta dobrovolnými hasiči (viz. příloha). V dopise stálo, že sem parkoval v zákazu zastavení a stání a navíc v zákazu parkování (zvláštní na parkovišti plné aut??). Divné mi přijdou 2 věci. Na jednu stranu mi auto odtáhnou, že parkuju v zákaze, na druhou stranu mně dávají pokuty za nezaplacené parkování a druhá věc, že když sem tam to auto po odtažení neměl, stálo tam jiné auto (divné v zákazu parkování). Nebyla tam žádná značka, ani omezení parkování, navíc sem nenašel žádný turniket na zaplacení parkovného (i po zpětném zhlédnutí na google maps).
Jsem rozhodlý na tady toto nereagovat, jelikož mi zatím nedošlo žádné oficiální vyjádření v českém jazyce do schránky a nějaké papírky za stěračem nepovažuji za nějaké regulérní oficiální úřední rozhodnutí. A dávat 19 000 za 13 dní parkingu (i s těmi denními pokutami 25 euro, kdy sem tam třeba za 1 den měl i dvě ty pokuty, což nechápu), se mi opravdu nechce. Lístky za stěračem mně prostě někdo vzal, nebo je odnesl vítr.
Chci se zeptat, máte někdo s tímto nějaké zkušenosti? Popřípadě, jak budou rakouské úřady postupovat dál. Jestli mně třeba nehrozí ještě nějaká pokuta, za nezaplacení? Pokud se vymluvím na to, že tam ty lístky nebyli, jestli to bude stačit? Jen nechci nic podcenit. Nevím jak jsou úřady v Rakousku na toto důmyslní. Díky.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 923
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za parkování v Rakousku ve městě Fischamend
« Odpověď #1 kdy: 20 Října 2023, 22:21:53 »

Rakouský fašismus v praxi.. Od kdy hasiči suplují práci policie? Očividně to celé dělají ze svého popudu - vlastní hlavičkový papír, informace, že Policie byla informována!!. A super je ten soukromý gmail.
Nebudete přece blázen a posílat peníze na nějaký pofiderní účet nějakých hasičů, co uvádí kontakt gmailem.
V tom zákoně se píše: Wer sonstige Hilfeleistungen der Feuerwehr in Anspruch genommen hat oder diese in seinem Interesse erbracht wurden, hat der Feuerwehr die dadurch entstandenen Kosten zu ersetzen.

Každý kdo využil pomoci hasičů nebo byly služby poskytnuty v jeho zájmu je povinnen......
Vy jste je nevolal aby Vám pomohli a uvedená služba zcela jistě nebyla poskytnuta ve Vašem zájmu.

Já bych to úplně ignoroval .. nic nepřišlo . Pokud jste těm rakouským fízlům něco nepodepsal na místě.
Počkejte až přijde něco doporučeně a v češtině. Do té doby vůbec netušíte vo co go.
Můžete si myslet, že Vám hasiči odtáhli auto, protože měli třeba hasičské slavnosti a auto jim zavazelo a jako
odškodné Vám tam dali poukázky na 25€.

A až by bylo nejhůře a jezdíte do fašistánu často, tak výměna RZ je mnohem levnější varianta.

IP zaznamenána

Cagi514

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za parkování v Rakousku ve městě Fischamend
« Odpověď #2 kdy: 24 Října 2023, 11:47:20 »

Mohl bych poprosit o přesné místo parkování? Ve Fischamendu taky občas parkujeme a zatím vždy bez problému.
IP zaznamenána

thxai1337

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za parkování v Rakousku ve městě Fischamend
« Odpověď #3 kdy: 24 Října 2023, 14:48:58 »

Taky jsem parkoval v Fischamend. Za stěračem bylo 15 papírků, každý za 25€. Vždy jsem tam parkoval, nebyl problém. Několikrát jsem dostal i dva za den.
Otázkou je, řešit neřešit? Není to úplně malá částka a tohle mi příjde jako dost dlouhé parkování.
IP zaznamenána

_jk

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za parkování v Rakousku ve městě Fischamend
« Odpověď #4 kdy: 24 Října 2023, 18:43:39 »

@Cagi514, co jsem v rychlosti nasel, tak mistni si vydobyli zbaveni se parkovani leteckych cestujicich a cela obec je zona "kratkodobeho parkovani", kde bez extra povoleni (lide v miste zijici/pracujici/...) lze parkovat max. snad tri hodiny denne. Vizte pojem Kurzparkzone. Je to tam kratce, teprv od tohoto leta.

Cili dlouhodobe tam zaparkujete jen u soukromnika na placenym.
IP zaznamenána

Dendak

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

Traveller

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za parkování v Rakousku ve městě Fischamend
« Odpověď #6 kdy: 28 Listopadu 2023, 11:07:48 »

Ahoj,
Z prodlouženého víkendu čtvrtek až pondělí jsem za stěračem našel 5 obálek * 25 EUR.

Je to ofiko od 1. srpna, dřív se tam mohlo stát, teď už to nejde (nevěděl jsem to): https://m-noen-at.translate.goog/schwechat/oeffentlicher-parkraum-kurzparkzone-in-fischamend-startet-mit-1-august-374674808?_x_tr_sl=de&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=en-US&_x_tr_pto=wapp

Otázka zní: platit nebo neplatit? Do Fischamend už samozřejmě parkovat nepojedu, ale do Rakouska jezdím celkem často (vlastním autem i služebním s klienty) a nerad bych se dočkal nějakých opletaček, zabavení nebo tak. Platili jste to? Co mi můžou?
Děkuji.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 923
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za parkování v Rakousku ve městě Fischamend
« Odpověď #7 kdy: 28 Listopadu 2023, 13:28:29 »

Teď nedělat nic.. Stěrač není datová schránka. Žádné pokuty Vám oficiálně nepřišly.
A jako osoba se zatím bát nemusíte - nebyl jste ztotožněn. Bude se to vztahovat k vozidlu

IP zaznamenána

KiKi

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za parkování v Rakousku ve městě Fischamend
« Odpověď #8 kdy: 17 Ledna 2024, 21:14:15 »

Dobrý den všem. Také se přidávám k lidem co dostali nějaké papírky. Jak to nakonec dopadlo, jak jste postupovali? Došla vám nějaká výzva k zaplacení do datovky nebo dopisem? Díky.
IP zaznamenána

Tiefun

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za parkování v Rakousku ve městě Fischamend
« Odpověď #9 kdy: 04 Února 2024, 19:50:43 »

Dobrý den, také jsem dostal 7 papírků ☹️. Už to někdo z Vás zkoušel nezaplatit? Dostal už někdo něco datovou? Nechce se mi platit za něco, když v ulici nebylo žádné varování.
Děkuji.
IP zaznamenána