30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: V Cholupickém tunelu měří výjezdy, kamera zachytí i motorky  (Přečteno 1538 krát)

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil

Přišlo mi teď pár výzev ohledně rychlosti v Cholupickém tunelu (od Vltavy směrem k D1). Úsekovka je tam mnoho let a každý o ní ví. Zajímavé jsou na výzvách tyto okolnosti:
1) Vypadá to, že se samostatně měří výjezdy z tunelu - tj. ne úsekovka (ta začíná a končí vždy cca 100 metrů od ústí tunelu), tohle je něco nového, na výzvě je uvedeno
- místo - tunel Cholupice (mimo obec), směr D1, výjezd, pruh 2
- přestupek - překročení rychlosti jízdy XX km/h v místě, kde je dopravní značkou č. B20a "Nejvyšší dovolená rychlost" dovolena nejvyšší rychlost 80 km/h
2) Měří oba směry, jak dolů k Vltavě, tak nahoru k D1.
3) Systém dokáže zachytit i motorky - tj. malá RZ umístěná jen vzadu.
4) Výzvy posílá hl. m. Praha (Pracoviště: Na Pankráci 1685/17, 140 21 Praha 4).
Článek jsem k tomu nenašel, je to jen můj postřeh. Pokud to patří jinam, prosím adminy o přesun.
Jinak můj postup je jasný - napráskám Helmuta, co měl motorku půjčenou. V nějaké fázi zkusím vyžádat spis. Fakt by mě zajímalo, co je vidět na fotodokumentaci.
« Poslední změna: 16 Října 2023, 09:25:27 od AndyT »
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 739
    • Zobrazit profil
Re:V Cholupickém tunelu měří výjezdy, kamera zachytí i motorky
« Odpověď #1 kdy: 17 Října 2023, 06:43:15 »

psal jsem to sem, možná před rokem, ale nikdo tehdy nereagoval. čáry se změnily, byla tam klasika, 2 čáry, teď jich je více. to může být ono. třeba někdo zná detaily, oč jde
IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:V Cholupickém tunelu měří výjezdy, kamera zachytí i motorky
« Odpověď #2 kdy: 17 Října 2023, 08:25:47 »

Ano, zachytil jsem něco v tom smyslu, že za rychlý průjezd tunelem lze získat až 3 výzvy - vjezd, úsekovka a výjezd. Měl jsem za to, že se to týká jen aut.
Helmuti tam na mé motorce lítají pořád stejně  8), ale výzvy za rychlý výjezd začaly chodit až teď od září 2023.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:V Cholupickém tunelu měří výjezdy, kamera zachytí i motorky
« Odpověď #3 kdy: 18 Října 2023, 00:03:13 »

asi to málo neslo
logicky, do tunelu vjede 90, v tunelu ho zbrzdí 70tkáři a nakonci tomu zase naloží
doteď to měl zadarmo, teď to má bezpečnější a za 2 výzvy...
tak kdopak se zeptá, jak tím přispěli k větší bezpečnosti silničního provozu, kolik maminek s kočárky a cyklistů to zachrání   :x
IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:V Cholupickém tunelu měří výjezdy, kamera zachytí i motorky
« Odpověď #4 kdy: 18 Října 2023, 08:27:01 »

Vím o nějakých případech, kdy Helmut projel celý tunel 120 km/h i přesné datum, tak uvidíme, kolik výzev dorazí.  ;)
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 739
    • Zobrazit profil
Re:V Cholupickém tunelu měří výjezdy, kamera zachytí i motorky
« Odpověď #5 kdy: 19 Října 2023, 07:30:02 »

sice máte recht, že to určitě málo neslo, ale někde jsem zahlédl, že stejně většina domnělých přestupků z kamer v pze (tedy nejen tunely) se stejně neřeší, bo málo lidí, jsou sedřený, nestíhají atd.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:V Cholupickém tunelu měří výjezdy, kamera zachytí i motorky
« Odpověď #6 kdy: 19 Října 2023, 08:24:34 »

Hm, „sedřený úředník“, pěkný oxymoron…
IP zaznamenána