30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: lidé jedoucí pomalu a plní vzteku  (Přečteno 6768 krát)

Zdenek.123

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
lidé jedoucí pomalu a plní vzteku
« kdy: 03 Října 2023, 22:45:22 »

Dobrý večer vespolek - dnešní zkušenost

Co to je za lidi, co si myslí a proč tak jednají,

- že JEDOU POMALU  dnes 60km/h na silnici I. třídy a když je předjedete, tak na vás blikají a troubí

- jedu po silnici 2. třídy, přede mnou BMW kupé, 2 výfuky, vzadu jede pomalu, když ho dojedete, šlápne na to, ale po chvíli zase zpomalí. Takže zase nervy. Zastavil jsem na polní cestě a nechal ho odjet, protože to dělal celých 20 km.

- jedete po 2 proudé silnici městem, paní v SUV v ruce telefon, před vámi vjede do levého proudu a jede asi 40km/h na 60 nebo 80 km/h. Když na ni bkliknete ukazuje vám fakáče.

Proč to ti lidi dělají?  Co je k tomu vede?

Hak reagujete VY? děkuji
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:lidé jedoucí pomalu a plní vzteku
« Odpověď #1 kdy: 04 Října 2023, 09:36:40 »

Většinou lidé reagují na to, jak jedu já. Jedu slušně - ani okolí neprasí. Já ale jezdím nejvíc v Praze, kde se jezdí svižně, ale vcelku slušně. Je pravda, že mimo Prahu se někdy hodně divím.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:lidé jedoucí pomalu a plní vzteku
« Odpověď #2 kdy: 04 Října 2023, 10:10:48 »

Nenechte prchlivost cloumat svým majestátem. Berte to tak, že vy potkáte dementa a za chvíli zase odjedete. Ale ten dement se sebou musí vydržet celý život. Mějte pro něj soucit.
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:lidé jedoucí pomalu a plní vzteku
« Odpověď #3 kdy: 04 Října 2023, 10:15:46 »

Bohužel mám také "štěstí" potkávat točvolanty toho v úvodním příspěvku zmiňovaného typu. Co je k tomu vede - frustrace z přeznačkování, přezákazování, přeradarování, zkrátka kvůli už skoro neskrývanému boji proti motoristům - prostě stresík. Ten pozoruju občas i na sobě, když musím někam jet ve špičce. Přesto se domnívám, že to nedělají vyloženě naschvál a že většinová část populace jsou úplně normální, slušní lidé.

Jezdím také převážně v Praze, tu svižnou jízdu bych tedy prosím rád viděl  :) Místo toho vidím spíš letargii, sobectví, svítící displeje mobilů odhazovaných až když se začne troubit (když si toho teda někdo všimne, že už je zelená, neb do toho mobilu čumí skoro všichni) a zcela zbytečný kolony, který by dost často vyřešilo prosté šlápnutí na plyn (po připojení do průběžného např.). A tu slušnost lze pozorovat 2x denně třeba na Patočkový když ve špičce regulujou tunely, u kterých se pak vytvoří nehybná kolona, kterou privilegovaní objíždějí "průběžným" a cpou se do štrůdlu až na světlech, čímž zastaví i ten průběžnej jedoucí úplně jinam. A to že spousta řidičů absolutně neví která bije, nějaké přednosti, zip, blinkr dát včas a ne až po cihle na brzdu a zahájení odbočování, nemají představu o velikosti auta co řídí (typicky SUV jedoucí prostředkem nebo naopak kabelky najíždějící si zatáčky jak s trambusem), při odbočování doleva se řadit ke středový čáře a né k pravýmu obrubníku, a dalo by se pokračovat. Nemyslím si, že by to bylo cílené zmrdství, spíš přirozená debilizace populace z blahobytu a mantry "pomalu = bezpečně" kterou nám stát vtlouká do hlavy co svět světem stojí. Plynule a předvídatelně = bezpečně, ale to by místo silničního fašismu chtělo spíš nějakou tu osvětu.
« Poslední změna: 04 Října 2023, 10:17:23 od plešoun »
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:lidé jedoucí pomalu a plní vzteku
« Odpověď #4 kdy: 04 Října 2023, 11:31:46 »

Nepamatuju se, že by na mě někdo blikal i když jsem ho předjel třeba přes plnou.
Ale občas zablikám já na lidi, když mě předjedou a pak mi to šoupnou těsně před čumák i když k tomu není žádný důvod (v protisměru nic nejede).
Stejně tak někteří jedinci mají pří předjíždění potřebu se na auto nalepit a pak hodit myšku a nechat mezi rohama jejich předního a mého zadního nárazníku půl metru, či méně. Nevím, co je vede k tomu, že si nepřejedou do protisměru o dva metry dříve.
Kdybych potřeboval přibrzdit kvůli něčemu na silnici, tak mě trefí zešikma, roztočí a pošlou do škarpy, nebo stromu.

Pokud na někoho někdo často bliká, či něco ukazuje, tak by to chtělo záznamy z přední a zadní kamery, aby bylo možné posoudit, kde je přičina.
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 635
    • Zobrazit profil
Re:lidé jedoucí pomalu a plní vzteku
« Odpověď #5 kdy: 04 Října 2023, 11:43:10 »

Souhlasím s předchozími odpověďmi.
Od nějaké doby si jednání, které popisuje první příspěvek, raději překládám tak, že vozidlo má nějakou technickou poruchu, pro kterou nemůže jet normálně, a snažím se ho zbavit předjetím, protože je to známka rizika. Pokud to nejde, taky se raději na chvíli projdu po poli nebo v lese.
Ve společnosti bohužel celková nervozita stoupá a nevyhnutelně se to musí projevit i na silnicích.
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:lidé jedoucí pomalu a plní vzteku
« Odpověď #6 kdy: 04 Října 2023, 11:47:17 »

Tento zde popisovaný fenomén potkávám denně. Je to strašný voser. Navíc jezdím starou dodávkou, u které není možné jen tak šlápnout na plyn a zmizet. Takže se vleču za někým, kdo jede 35 v obci, 60 mimo. A v okamžiku, kdy se uvolní silnice, rozjedu se a začnu předjíždět, začne zrychlovat... Já mám rychlostní strop někde kolem 95km/h, více to prostě nejede, takže jsem se musel zařadit zpět.

Jednou, když to ten kretén udělal potřetí, tak jsem zastavil a musel to vydejchat. Nejhorší bylo, že jsem ho po pár minutách opět dojel a jako bonus jel do stejného obchodu jako já. Došel ke mě a začal mi nadávat, že ho jako ohrožuji a jsem nebezpečný na silnici, měl bych odevzdat řidičák a podobně. Že mi bránil v předjíždění, což je přestupek, stejně jako zbytečně pomalá jízda, to mu bylo jedno.

Potkávám toto jednání čím dál častěji. Někteří jsou dokonce schopni uhýbat a zastavovat sanitkám, které jedou v protisměru za svodidly. To už mi hlava nebere vůbec. Kam ti lidi dali rozum!
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:lidé jedoucí pomalu a plní vzteku
« Odpověď #7 kdy: 04 Října 2023, 12:03:00 »

Popsaný fenomén bych rozdělil na dva...
Již cca 4 roky si všímám v Německu a Rakousku jedné zvláštnosti.... projíždím tyto země obvykle po dálnici, tempomat, pohoda.  Dojíždím pomalejšího místního, dostatečně včas přejíždím do vedlejšího pruhu, stále na tempomat a bác - místní začne zrychlovat. Téměř vždy to skončí nutností výrazně zrychlit a předjet, načež po předjetí místní ihned zpomaluje na svou předchozí rychlost. Prostě tohle kreténské chování nechápu, ale děje se to více, než často...
A tahle nemoc se rozšířila i k nám. Považuju to za samostatný problém.
Druhý fenomén je jízda pomalu - skoro vedoucí k domněnce, že je to naschvál, protože takový řidič obvykle nebývá zjevně nějaký tupec, který jede opatrně, ale někdo dobře obeznámený s tím, že za ním jede kolona jiných vozidel, která z nějakého důvodu nemůže předjet.
IP zaznamenána

_jk

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:lidé jedoucí pomalu a plní vzteku
« Odpověď #8 kdy: 04 Října 2023, 12:26:39 »

A tu slušnost lze pozorovat 2x denně třeba na Patočkový když ve špičce regulujou tunely, u kterých se pak vytvoří nehybná kolona, kterou privilegovaní objíždějí "průběžným" a cpou se do štrůdlu až na světlech, čímž zastaví i ten průběžnej jedoucí úplně jinam.
Priznam se bez muceni, ze tady tohle se mi obcas nedopatrenim stane, kdyz neznam lokalitu a rikam si, co vsichni blbnou, tudle pruh volnej, zipovat se ma az na konci.

Clovek chce jet treba od Blanky na D8, aby nezdrzoval rychlejsi pruhy, jede hezky vpravo a najednou ten pruh utika nekam do pryc. Snad vsude jinde ve vetsich mestech je cesta na dalkovej cil zhruba takova, ze clovek nekam vjede a pruh menit proste nemusi. Ciste zalezitost nejake smysluplnosti znaceni a vcasnyho navesteni.
Obdobne jsem se parkrat vypekl v Plzni na Klatovske, ctyrpruh, jasny, ale on tam ten levej pruh je nekdy jako prubeznej a nekdy utece, tak je tam pak clovek za pitomce, co predbiha "na Prazaka".



Jinak oblibene nesvary, s nimiz se setkavam ja:
- nevyuzivani delky pripojovaciho pruhu (v podstate resitelne vodorovnym znacenim - nemit prerusovanou caru po trictvrte delky pripojovaku, ale jenom az v jeho posledni ctvrtine, at to lidi nelaka k tomu, to tam pustit moc brzo)
- omezeni a obcas i ohrozeni, kdyz to nekdo v nizke rychlosti pusti do levyho (jeden takovej frajer mne totalne uzemnil, "ze prej ma prece prednost zprava")
- luftaci, kteri neumi jezdit do zatacek, kde jim mistni "dycha na zada", ale predjet se nenechaji, nebo pri predjizdeni zacnou zrychlovat...
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:lidé jedoucí pomalu a plní vzteku
« Odpověď #9 kdy: 04 Října 2023, 12:57:18 »

No mě osobně ze současných nešvarů vadí pár věci.
1. Neznat funkci ručního naklápění světlometů (hlavně fabie, nechápu jak ty popelníce vůbec můžou projít přes STK s takovým nastavením světel)
2. Spoléhání se na automatiku (denní svícení, dálkový asistent)
Body 1 a 2 ani nemá cenu upozornit dálkovejma, protože jim to stejně nedocvakne. Párkrát jsem to zkusil a v mlze si rozsvítilo tolik lidí, že by mi na spočítání stačila jedna ruka.

3. Pomalá jízda mi ani tak nevadí, pokud jede pomalu stále. Ale vadí mi pomalá jízda tam, kde není možnost předjíždět a tam kde ho můžu predjet, tak to najednou hrdinovi jede. Stejně tak ti co jedou mimo vesnici 70 a ve vesnici 60.
4. Ridiči co nejsou schopni projet zatáčku ve svém pruhu a pouští to do protismeru i tam, kde nevidí jestli něco nejede proti. Někteří i vidí, že něco jede proti a je jim to šumák.
5. Nedodržování bezpečné vzdálenosti.
« Poslední změna: 04 Října 2023, 12:59:38 od cocomoon »
IP zaznamenána

Zdenek.123

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:lidé jedoucí pomalu a plní vzteku
« Odpověď #10 kdy: 04 Října 2023, 15:49:28 »

a není to třeba tím, že se jedná o patologické oobnosti? ...

-které mají snahu někoho vychovávat,
-přehlížet,
-tvářit se, že jejich potřeby jsou nadřazené potřebám ostatních
-nepustit před sebe,

-neunést, že čtení z mobilu a s tím spjatá blokovací jízda je jím PŘECE povolená a všichni musí pochopit, že paní řidička si bude dělat co chce?.
A jakýkoli nesouhlas s tím oplatí vulgárním gestem?

nebo

-jistá forma malosti,
-ponížení nad tím, že někdo jede rychleji?

Kdyby v tom autě, které předjíždí jela jejich známá (třeba jejich babička), tak by jistě netroubili a nebikali.

PŘECE KDYŽ ODJEDU bez pošimnutí a budu dělat jaoby NIC, tito lidé získají pocit PRESUMPCE SPRÁVNOSTI - ALE TO JE ŠPATNĚ

omlouvám se za zdůraznění, chtěl bych být pochopen, cež bez tučných vět by se mohlo rozplynout. Děkuji
« Poslední změna: 04 Října 2023, 15:52:39 od Zdenek.123 »
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 753
    • Zobrazit profil
Re:lidé jedoucí pomalu a plní vzteku
« Odpověď #11 kdy: 04 Října 2023, 21:53:13 »

Tento zde popisovaný fenomén potkávám denně. Je to strašný voser. Navíc jezdím starou dodávkou, u které není možné jen tak šlápnout na plyn a zmizet. ...
ještě nedávno jsem to měl podobně, mě končil limit na 110kmh
ale hodně pomáhá, že jste většinou větší, sedíte výš a tak po zahájení manévru a následném zrychlení protivníka je třeba reagovat tak, že čumákem zamíříte na jeho dveře...
v 90% to bezchybně funguje, následuje troubení, blikání, ale i brždění
chcete-li si občas zlepšit den a máte palubní kameru, dá se po chvíli předstírat vyhýbací manévr s prudkým bržděním

já k tomu tedy ještě vozím legálních 9mm, kdyby měl vychovávač potřebu vychovávat i kontaktně
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 925
    • Zobrazit profil
Re:lidé jedoucí pomalu a plní vzteku
« Odpověď #12 kdy: 05 Října 2023, 08:45:10 »

... PŘECE KDYŽ ODJEDU bez pošimnutí a budu dělat jaoby NIC, tito lidé získají pocit PRESUMPCE SPRÁVNOSTI - ALE TO JE ŠPATNĚ
Tohle je z celeho tohoto threadu druha nejvetsi hloupost (ta prvni je poznamka o legalnich 9mm). Presne podle zname pravdy: "Kde je idiot, vznika konflikt. Kde se sejdou dva idioti, tam se konflikt eskaluje".
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 869
    • Zobrazit profil
Re:lidé jedoucí pomalu a plní vzteku
« Odpověď #13 kdy: 05 Října 2023, 09:02:18 »

K frustraci z dopravního značení bych s dovolením připojil to, co nám tu NOVĚ stvořili v Olomouci. Povšimněte si prosím vpravo cedule rozdělení jízdních pruhů a "v dálce" (cca 50 metrů) semaforu. Na tom semaforu je tento pruh odbočovací vlevo. Jedno z nejzasekanějších míst v Olomouci a takto prasácké značení...
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:lidé jedoucí pomalu a plní vzteku
« Odpověď #14 kdy: 05 Října 2023, 10:11:03 »

a není to třeba tím, že se jedná o patologické oobnosti? ...

-které mají snahu někoho vychovávat,

PŘECE KDYŽ ODJEDU bez pošimnutí a budu dělat jaoby NIC, tito lidé získají pocit PRESUMPCE SPRÁVNOSTI - ALE TO JE ŠPATNĚ

A nepřijde vám, že druhá věta znamená dělat to, co popisujete v té první, tedy někoho vychovávat? Berte to jako když vám jde přes cestu stádo krav nebo přeběhne prase. Taky si myslíte, že je vychováte, aby to příště nedělali? Řidiče vychová fyzika, psychoterapeut nebo někdy i ten fízl. Málokdo je asi tak na výši, že by si po nějaké trubce od cizího auta řekl "To jsem ale špatný řidič, tohle už dělat nebudu". Já když slyším trubku, tak se rozhlídnu a často ani nevím, komu to v provozu patřilo. Kouknu kde kdo jak jede, pak se mrknu jestli třeba já nesvítim nebo tak něco, nejedu nějak divně, pak pkrčím rameny a jedu dál.
IP zaznamenána