30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nehoda způsobená autem bez povinného ručení  (Přečteno 4233 krát)

Jenyk

  • Příspěvků: 686
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda způsobená autem bez povinného ručení
« Odpověď #15 kdy: 29 Září 2023, 10:12:32 »

Mně ta odpověď přijde relevantní.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda způsobená autem bez povinného ručení
« Odpověď #16 kdy: 29 Září 2023, 10:55:51 »

Jenyk> I mne. Navic bych dodal, ze je to poprve, kdy pod nickem CKP nekdo nepise blaboly.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda způsobená autem bez povinného ručení
« Odpověď #17 kdy: 29 Září 2023, 11:05:29 »

Minimálně tvrzení o "V každém případě je však důležité nejprve škodu nahlásit ČKP, doložit veškerou dokumentaci a až poté vozidlo dát do servisu", je na hranici blábolu a vůbec se mi nechce to rozebírat slovo od slova.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda způsobená autem bez povinného ručení
« Odpověď #18 kdy: 29 Září 2023, 20:04:38 »

Mně teda relevantní absolutně nepřijde. Zákon zde již citoval pan Gumidos. A pokud to mělo být okénko do praxe ČKP, tak stále nevím jak funguje řešení škody rozpočtem ze strany ČKP.
Odtahovka taky nebude čekat na proplacení. Náhradní vozidlo po dobu servisu v odpovídající kategorii je v ceně na jak dlouho? Můžu dát i starou vránu do autorizáku? Pak snad není třeba řešit servis, který s tím nemá zkušenosti.

A k tomu uznání dluhu. Vy jste měli potvrzené, že viníkem je druhý řidič dřív než bylo vozidlo opraveno?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda způsobená autem bez povinného ručení
« Odpověď #19 kdy: 02 Října 2023, 10:38:36 »

ViktorN: Sám nejsem žádný velký fanda ČKP, ale to, že si zde někdo z této instituce založí účet a občas napíše, není samo o sobě proti žádným pravidlům a zvyklostem místní komunity. Ani obsahově v příspěvku, na který reagujete, nevidím nic závadného.
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 322
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda způsobená autem bez povinného ručení
« Odpověď #20 kdy: 02 Října 2023, 11:38:31 »

hh: on to bude spíš problém ideologický... Já tomu rozumím proč s tím mají někteří psychicky problém. Taky mi to není příjemné, ale jsem jen ucho, tak se k tomu moc nevyjadřuji.

Za sebe bych viděl problém (i) v tom, že se tu snažíme si navzájem nějak pomoci, takže když už si tu ČKP zřídí účet a občas přispěje, tak by mohl přijít s nějakou přidanou hodnotou... Třeba: „Napište nám do SZ více detailů a podíváme se na situaci u nás/zkontaktujeme Váš autoservis abychom našli rychlé řešení/cokoliv dalšího relevantního.“ Takhle jsou jejich příspěvky jen v podstatě kopie oficiálních informací bez jakékoliv přidané hodnoty. Ve výsledku by třeba i stačilo napsat něco v duchu „rádi bychom pomohli, ale na toto nemáme jiné páky...“.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda způsobená autem bez povinného ručení
« Odpověď #21 kdy: 02 Října 2023, 12:41:13 »

Podle mě ČKP nemůže pro komunikaci, kde se pracuje s osobníma údajema používat nějaký neoficiální komunikační kanál.

To si policie neprohlédla zelenou kartu? Tam je totiž platnost.
Mě nedavno naboural jeden týpek a předložil mi propadlou. Povídal, že zaplaceno má a jen tu novou někde asi zapoměl. Pro jistotu jsem si hned na místě ověřil na čkp, že nekecá a auto pojištěné je.


« Poslední změna: 02 Října 2023, 12:45:44 od cocomoon »
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 322
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda způsobená autem bez povinného ručení
« Odpověď #22 kdy: 02 Října 2023, 13:45:40 »

cocomoon: to máte nejspíš pravdu, to jsem si neuvědomil... Ale v principu tam ta přidaná hodnota tak nějak chybí (alespoň mně pocitově)...
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda způsobená autem bez povinného ručení
« Odpověď #23 kdy: 03 Října 2023, 06:07:48 »

hh: on to bude spíš problém ideologický... Já tomu rozumím proč s tím mají někteří psychicky problém. Taky mi to není příjemné, ale jsem jen ucho, tak se k tomu moc nevyjadřuji.
Těm psychickým problémům moc nerozumím. Pokud má někdo problém s konceptem POV jako takovým, tak se obávám, že si vybral špatné století, kontinent, nebo dopravní prostředek. Provozování motorových vozidel je sice v Kocourkově i celé EU přeregulované, ale pro civilizovaného gramotného jedince IMHO není zas tak hrozný problém uhlídat, aby jím provozovaná vozidla měla zaplacené POV, dálniční známku a platnou TK (a kdo je bordelář, má hafo možností, jak to řešit).

S ČKP jako takovou může jednotlivec mít dvojí konflikt. Buď po něm (jako vlastníku/provozovateli nepojištěného vozidla) vymáhá výpalné (a v horším případě i regres za plnění, pokud nepojištěné vozidlo způsobilo nějakou škodu), nebo mu jako poškozenému odmítá plnit, případně to plnění krátí, zdržuje či jinak komplikuje. Prvnímu problému se lze snadno vyhnout uzavřením a placením POV, a pokud někomu vadí výše výpalného, skutečnost, že nenahrazuje POV, nebo povinnost jej platit i z fakticky neprovozovaného vozidla, měl by jeho hněv dopadnout na zákonodárce, nikoliv na ČKP. Ke druhému typu konfliktu mohu na základě zkušeností z desítek až nízkých stovek případů, kde jsem byl nějakým způsobem angažován, konstatovat, že nevidím rozdíl v přístupu k likvidaci pojistných událostí mezi ČKP a jednotlivými pojišťovnami (někdy jde vše naprosto hladce, někdy dělají všelijaké ofuky, a platí to o ČKP, "velkých" pojišťovnách typu Koop, Generali ČP, Allianz, i menších "alternativních", můj vzorek je příliš malý, aby z něj šlo dělat validní závěry o tom, co je pro poškozeného statisticky lepší či horší).

Za sebe bych viděl problém (i) v tom, že se tu snažíme si navzájem nějak pomoci, takže když už si tu ČKP zřídí účet a občas přispěje, tak by mohl přijít s nějakou přidanou hodnotou...
To by jistě mohl a třeba se ještě od účtu ČKP nějakých informací s přidanou hodnotou dočkáme. Příspěvků bez přidané hodnoty je ale na fóru 12 do tuctu, a nevidím důvod, proč na nick ČKP aplikovat nějaký jiný metr.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda způsobená autem bez povinného ručení
« Odpověď #24 kdy: 03 Října 2023, 17:44:45 »

Příspěvek ViktorN jsem bral jako ironii, než cokoliv jiného, protože mi taky reakce ČKP k tomuto nepřišla nijak závadná. Dokonce snad i naopak, i kdyby nebyla úplně přesná, tak byla k věci (ač pouze jako PR) a použitelná k další diskuzi. Ale asi jsem to špatně vyhodnotil, jak to tak vidím :)
IP zaznamenána