30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: jdou zjistit pokuty jinak než od provozovatele vozidla  (Přečteno 3315 krát)

rapekl

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
jdou zjistit pokuty jinak než od provozovatele vozidla
« kdy: 20 Září 2023, 15:31:26 »

Zdravím,

jsem vlastník vozidla a nejspíše jsem dostal pokutu, ale nejsem provozovatel vozidla. Provozovatel vozidla nemůže zjistit, zda obdržel výzvu, protože na uvedenou jeho adresu nemá přístup a nemá ani datovou schránku. Můžu jako vlastník vozidla nějak zjistit stav pokut na mém vozidle ? např. přes značku, ...

Díky za radu
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:jdou zjistit pokuty jinak než od provozovatele vozidla
« Odpověď #1 kdy: 20 Září 2023, 17:43:50 »

Proč a za co dostal pokutu vlastník auta?
IP zaznamenána

rapekl

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:jdou zjistit pokuty jinak než od provozovatele vozidla
« Odpověď #2 kdy: 20 Září 2023, 20:16:06 »

jako vlastník jezdím s tím vozidlem a udělal jsem nejspíš přestupek, ale mám bohužel napsaného jiného provozovatele a jak jsem psal, tak provozovatel se nedokáže dostat k případnému dopisu o pokutě
« Poslední změna: 20 Září 2023, 20:20:25 od rapekl »
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:jdou zjistit pokuty jinak než od provozovatele vozidla
« Odpověď #3 kdy: 21 Září 2023, 01:41:56 »

Vlastník = rapekl
Provozovatel = XXX
Řidič = rapekl

Takhle?

Řidič udělal někde sprdelizovatelný přestupek, provozovateli přišla výzva k zaplacení nebo udání, on to ignoroval a přišel mu příkaz s pokutou? Protože platí doručení fikcí, tak provozovatel má už nejspíš doručený příkaz s pokutou, pokud se nestihl bránit (podat odpor), tak už je opravdu pokuta splatná.

Takže otázka zní, jak může vlastník vozidla získat informaci o udělené pokutě za přestupek provozvatele?
IP zaznamenána

rapekl

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:jdou zjistit pokuty jinak než od provozovatele vozidla
« Odpověď #4 kdy: 21 Září 2023, 01:57:23 »

ano
IP zaznamenána

Quick

  • Příspěvků: 171
    • Zobrazit profil
Re:jdou zjistit pokuty jinak než od provozovatele vozidla
« Odpověď #5 kdy: 21 Září 2023, 14:27:23 »

Ak sa provozovatel nemá ako dostať k pošte na adrese, na ktorej má zaregistrované auto, tak potom mi ako najlepší spôsob príde buď založenie dátovej schránky, aby bol informovaný o ďalších krokoch úradu, alebo zmeniť adresu na takú, na ktorej si môže preberať poštu.

Následne by mohol provozovatel poslať info dotaz príslušnému úradu ohľadom rozpracovaných správních řízení/výziev s ním.
IP zaznamenána

rapekl

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:jdou zjistit pokuty jinak než od provozovatele vozidla
« Odpověď #6 kdy: 21 Září 2023, 15:30:17 »

díly za odpověď, to ale pořád neřeší můj problém skvěle definovaný od 'Lafayette' - jak může vlastník vozidla získat informaci o udělené pokutě za přestupek provozovatele ?, když provozovatel nekomunikuje !
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:jdou zjistit pokuty jinak než od provozovatele vozidla
« Odpověď #7 kdy: 21 Září 2023, 15:48:39 »

Já pevně doufám, že to nelze. Byl bych velice nerad, kdyby mohl nějaký cizí člověk zjišťovat, zda mám já nějaké pokuty.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:jdou zjistit pokuty jinak než od provozovatele vozidla
« Odpověď #8 kdy: 21 Září 2023, 17:29:25 »

Domnivam se, ze je to cele od zacatku nesmysl - pokuta se uklada osobe, nikoli vozidlu. Pokuta tudiz neni nijak spojena s vozidlem, jimz byl spachan prestupek a tim padem ani s jeho vlastnikem.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:jdou zjistit pokuty jinak než od provozovatele vozidla
« Odpověď #9 kdy: 21 Září 2023, 22:22:41 »

Není to nesmysl, zde vlastník řídil vůz (asi si ho půjčil) od provozovatele a chce se zachovat fér a uhradit/řešit pokutu, kterou dostal provozovatel a neví, od koho.
IP zaznamenána

rapekl

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:jdou zjistit pokuty jinak než od provozovatele vozidla
« Odpověď #10 kdy: 22 Září 2023, 08:43:34 »

Není to nesmysl, zde vlastník řídil vůz (asi si ho půjčil) od provozovatele a chce se zachovat fér a uhradit/řešit pokutu, kterou dostal provozovatel a neví, od koho.

ano je to přesně tak, díky.

Momentálně mám info, že mám požádat úřad Magistrát dopravy na Pankráci o tyto informace, tak se uvidí, kam mě pošlou  :).
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 632
    • Zobrazit profil
Re:jdou zjistit pokuty jinak než od provozovatele vozidla
« Odpověď #11 kdy: 22 Září 2023, 08:58:09 »

Pokud někdo informaci o pokutách cizí osoby poskytne, bude to závažný incident v oblasti ochrany osobních údajů.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:jdou zjistit pokuty jinak než od provozovatele vozidla
« Odpověď #12 kdy: 22 Září 2023, 12:23:26 »

díly za odpověď, to ale pořád neřeší můj problém skvěle definovaný od 'Lafayette' - jak může vlastník vozidla získat informaci o udělené pokutě za přestupek provozovatele ?, když provozovatel nekomunikuje !

Ono je to vlastně takhle: jak může vlastník řidič vozidla získat informaci o udělené pokutě za přestupek provozovatele ?
Vlastník = řidič, ale tady má ta osoba zájem spíš jako řidič v době přestupku, než jako vlastník vozidla.
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:jdou zjistit pokuty jinak než od provozovatele vozidla
« Odpověď #13 kdy: 22 Září 2023, 13:24:24 »

Tu informaci může zjistit od provozovatele, nebo zmocněním od provozovatele sondovat SO.

Pokud chce vlastník platit pokuty provozovatele je to jeho věc, jen je liché považovat je za své.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:jdou zjistit pokuty jinak než od provozovatele vozidla
« Odpověď #14 kdy: 22 Září 2023, 13:44:17 »

Vzhledem k tomu, že je dnes možné odebrat RZ za neuhrazené pokuty řidičem/provozovatelem, tak by měl mít vlastník vozidla možnost zjistit zda není na jeho vozidlo evidován přestupek s možným rizikem odebrání RZ a tím možné snížení hodnoty vlastníkova majetku.
IP zaznamenána