30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Dodací termín  (Přečteno 1793 krát)

Kevil

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil
Dodací termín
« kdy: 20 Září 2023, 12:34:57 »

Jak z hlediska zákona pohlížet na "dodací termín"? Obchodní zákoník §416 §414 prý již neplatí.

Stalo se mi, že jsem v objednávce od svého zákazníka přehlédl "dodací termín" 23.10.2024. Zboží jsem pro něho ale již objednal a chci mu ho dodat počátkem listopadu 2023. Zákazník s tím ale nesouhlasí, chce dodat zboží až příští rok.

Myslím si, že pokud zákazník ve své objednávce výslovně neuvedl, že chce zboží dodat přesně v požadovaný "dodací termín", neměl bych mít problém mu dodat zboží dříve. Nemluvě o tom, že ceny se cca 4x za rok mění a požadované zboží se příští rok také nemusí již vyrábět.
« Poslední změna: 20 Září 2023, 12:53:42 od Kevil »
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 923
    • Zobrazit profil
Re:Dodací termín
« Odpověď #1 kdy: 20 Září 2023, 13:51:09 »

tak pokud napsal dodací termín a konkrétní datum bez předložky "DO" tak si myslím není co řešit.  Navíc píšete v jedné větě  , že jste to přehlédl a pak v druhé větě  , že v objednávce výslovně neuvedl, že chce zboží dodat v konkrétní termín. Tomu trochu nerozumím.
Už jen selským rozumem  mi vychází, že pokud někdo napíše konkrétní datum za více než rok, tak k tomu má asi svůj důvod ( podle toho co píšete se nejedná ani o překlep v roce)
Třeba si dokážu představit konkrétní situaci, že od 1.11.2024 má nějakou už potvrzenou akci ( kongres, koncert...) a cca 7 dní předem potřebuje konkrétní zboží pro přípravu. A počítá právě s tou dobou, kdy už bude mít peníze z registrací  nebo vstupného, z kterého bude platit náklady ( pokud nemá rezervu z vlastních zdrojů)

IP zaznamenána