30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Správní řád - spolek  (Přečteno 1157 krát)

Hugo

  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Správní řád - spolek
« kdy: 13 Září 2023, 13:30:02 »

Vážení, je možné aplikovat SŘ na rozhodování výborů spolků, hnutí (celostátní, čerpá státní dotace)?
Například při odvolání proti rozhodnutí disciplinární komisi. Přisoudit DK pozici SO. Při namítání podjatosti, špatnému doručování, nepřezkoumatelnosti, nicotnosti, atd., pokud toto neupravují stanovy spolku?
Je šance, že soud k tomuto přihlédne nebo to bude ignorovat.

Jde mi o § 1 (1) 500/2004 SB., SŘ. Zda je možné sportovní svazy typu FAČR-fotbal, ČSLH-hokej, atd. považovat za právnické osoby vykonávající působnost v oblasti veřejné správy.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Správní řád - spolek
« Odpověď #1 kdy: 13 Září 2023, 13:55:44 »

kdysi jsme se někde při nějakém školení profesní odpovědnosti dozvěděli,  že pod "zájmovou" samosprávu (tedy s výjimkou samosprávy "obcí") patří vlastně jen komory a cechy - tedy např. advokátní, notářská, autorizovaných inženýrů, lékařská aj. komora, kde členem nemůže být kdejaký prostý Pepík, ale kvalifikovaný Pepík (zkoušky, vzdělání). Tedy pro spolky obecně SpŘ dle mého názoru aplikovat nejde.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Správní řád - spolek
« Odpověď #2 kdy: 13 Září 2023, 14:13:53 »

Děkuji za rychlou odpověď. Přišlo mi to logické, ale jsem rád za Vaše potvrzení.
IP zaznamenána