30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Předvolání k podání vysvětlení  (Přečteno 2957 krát)

OkDPP

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Předvolání k podání vysvětlení
« kdy: 04 Září 2023, 10:49:05 »

Dobrý den.

Projíždím tady pomocí vyhledávání podobné avšak ne stejné situace a tak doufám, že mi zde někdo dokáže poradit co a jak dál.

Asi měsíc z5 jsem byl naší dětskou policií předvolán k údajnému znečištění prostředí tím, že jsem si dovolil položit tříděný odpad vedle plného kontejneru. Tuto situaci kdy jsem se jako férový člověk přiznal mi Městapák nařknul, že jsem spáchal přestupek. Vylil jsem mu srdíčko a rozešli jsme se s následnm příkazem k úhradě 1x božena němcová. Okay. Je to za mnou. Srovnal jsem se s tím psychicky. už víckrát třídit odpad nebudu.

Následně ale přichází předvolání k podání vysvětlení podle 59 a 137, kdy jsem údajně v ten samý den na tom samém místě o 5 minut posléze řídil OA psaný na mě kdy jsem údajně nebyl připoután a neměl rožnuté obrysové a potkávací nebo případně jiná světla denního svícení. Vše je prý na kamerovém záznamu, což bude pravda páč město si toto místo skutečně hlídá pomocí kamer.
Tak a teď jak dál?

Děkuji
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 349
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #1 kdy: 04 Září 2023, 12:27:17 »

Zřejmě si z vás chtěj udělat oslíčka otřes se :-) Když tak rád rozdáváte boženy němcové, nechcete jednu poslat i mně?

K podání vysvětlení si vás předvolali proto, že jim údaje z kamerového systému nestačí na vydání příkazu. Rádi by, abyste se znovu jako férový člověk přiznal ke spáchání dalšího přestupku. Já bych to předvolání hodil do koše. Případně můžete korespondenční formou podat vysvětlení ve stylu: "K dané záležitosti se nehodlám nijak vyjadřovat."
« Poslední změna: 04 Září 2023, 12:29:21 od urban.novak »
IP zaznamenána

OkDPP

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #2 kdy: 04 Září 2023, 12:43:54 »

Samozřejmě se mi již nelíbí dělat oslíčku otřes se. I tak jsem musel vysypat malému prasátko abych složil těžce nasyslené prachy.

Takže se nedostavovat ani na úřad? V poučení o omluvě je jen ze závažných důvodů jako je nemoc, OČR, dovolená s předstihem atd. Skutečně se dá tomuto předvolání korektním způsobem vyhnout?
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 322
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #3 kdy: 04 Září 2023, 13:29:28 »

Je to podání vysvětlení. Pokud podáte vysvětlení písemně, důvod k předvolání pomine... to, že v písemném vyjádření bude, že jim nic neřeknete (vizte urban.novak), to je problém úřadu, ne váš.
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 349
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #4 kdy: 04 Září 2023, 13:47:06 »

Ze zákona máte povinnost podat vysvětlení, nikoliv dostavit se na úřad.
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 632
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #5 kdy: 04 Září 2023, 14:00:09 »

Ne za všech okolností, by se mělo připomenout.
Toto je právě ta okolnost, kdy se podání vysvětlení odepře, což bude obsahem písemného sdělení, viz výše.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #6 kdy: 04 Září 2023, 21:52:30 »

To Vás vyzvali jako provozovatele nebo ztotožněného řidiče?
IP zaznamenána

OkDPP

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #7 kdy: 05 Září 2023, 07:12:42 »

Jako Provozovatele
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #8 kdy: 05 Září 2023, 08:53:07 »

S naprosto klidným srdcem bych to ignoroval... A kdyby náhodou přišli s tím, že mě chtějí předvést tak kontrovat s tím, že jim nic neřeknu, tudíž je předvedení zbytečné. A samozřejmě nahrávat.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #9 kdy: 05 Září 2023, 18:21:17 »

S naprosto klidným srdcem bych to ignoroval...
+1
IP zaznamenána