30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nespravna jizdenka vydana ridicem v primestskem autobuse PID  (Přečteno 2164 krát)

hp

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil

Jisty pan X pri nastupu do primestskeho autobusu PID si rekl o tzv. jizdenku Praha XXL (ktera plati 24 hodin v Praze a v nekterych vnejsich pasmech) za 160 Kc. Pote, co mu byla vydana, urychlene se sel usadit na volne misto, aby nezdrzoval odbaveni ostatnich cestujicich. Na miste si vsak vsiml, ze mu ridic vydal jizdenku na 16 pasem, ktera taktez stoji 160 Kc, ale plati pouze 3 hodiny. Pro jistotu uvadim, ze pro zamyslenou cestu danym autobusem jsou obe dve jizdenky platne. Jelikoz plati zasada, ze za jizdy se na ridice nemluvi, pockal pan X poslusne na miste a na pristi zastavce sel ridice s timto problemem konfrontovat. Ridic vsak jizdenku odmitl stornovat s tim, ze od jejiho vydaje jiz ubehlo 5 minut a tudiz neni mozne jizdenku vratit. Tedy otazka, ma smysl se odvolavat na DPP/PID? nebo pan X se ma smirit s tim, ze kvuli pochybeni ridice prisel o 160 korun?
IP zaznamenána

Quick

  • Příspěvků: 172
    • Zobrazit profil
Re:Nespravna jizdenka vydana ridicem v primestskem autobuse PID
« Odpověď #1 kdy: 16 Srpna 2023, 11:38:25 »

Pánovi X by som nabudúce doporučil praktickejšiu radu. Ak by sa mu stalo niečo podobné, vodič odmietol vydať správny lístok, tak najjednoduchšie by bolo jazdiť celý deň po Prahe s týmto 3-hodinovým lístkom. Šanca, že natrafí na revízora, zase není tak vysoká.

Keby sa to aj stalo, tak sa to dá vyriešiť nadiktovaním fakeových osobných údajov revízorovi. Tejto osobe v žiadnom prípade slušný občan nikdy neukazuje občanku.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Nespravna jizdenka vydana ridicem v primestskem autobuse PID
« Odpověď #2 kdy: 16 Srpna 2023, 11:45:01 »

Asi smířit... viz podmínky.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

hp

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Nespravna jizdenka vydana ridicem v primestskem autobuse PID
« Odpověď #3 kdy: 16 Srpna 2023, 11:45:25 »

Citace
tak najjednoduchšie by bolo jazdiť celý deň po Prahe s týmto 3-hodinovým lístkom. Šanca, že natrafí na revízora, zase není tak vysoká.

Problem vidim v tom, ze za a) dotycny je Polak a cesky neumi ani n, takze konfrontace s revizorem nejspis skonci privolanim policie, a za b) bude potrebovat jezdit i mimo Prahu, kde ukazat platny listek je povinnosti cestujiciho pri nastupu do vozidla, takze tento trik nejspis neprojde.
IP zaznamenána

hp

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Nespravna jizdenka vydana ridicem v primestskem autobuse PID
« Odpověď #4 kdy: 16 Srpna 2023, 11:50:10 »

Prave mi prijde, ze bezpecnost cestujicich a plynulost provozu ma vyssi prioritu nez nejake pitome jizdenky (coz nekde dal v tech podminkach bude, ze cestujici nema prekazet ostatnim, mluvit za jizdy na ridice atd.), takze tuhle petiminutovou lhutu fyzicky neslo dodrzet bez poruseni jineho ustanoveni prepravnich podminek PIDu.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Nespravna jizdenka vydana ridicem v primestskem autobuse PID
« Odpověď #5 kdy: 16 Srpna 2023, 11:53:27 »

Podle mě tam bude i problém technického rázu.
Že to řidiče ta mašinka nenechá po 5 minutách stornovat i kdyby chtěl.
« Poslední změna: 16 Srpna 2023, 11:55:06 od cocomoon »
IP zaznamenána

hp

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Nespravna jizdenka vydana ridicem v primestskem autobuse PID
« Odpověď #6 kdy: 16 Srpna 2023, 11:57:04 »

Citace
Že to řidiče ta mašinka nenechá stornovat i kdyby chtěl.

No prave proto ta stiznost/reklamace na PID, aby vratili penize, protoze ridic at uz z jakehokoli duvodu nechce/nemuze ten listek zrusit.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Nespravna jizdenka vydana ridicem v primestskem autobuse PID
« Odpověď #7 kdy: 16 Srpna 2023, 11:59:58 »

Zkusit se to může.
Ale podle mě se odvolají na dopravní podmínky E-3 a tím to zhasne.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Nespravna jizdenka vydana ridicem v primestskem autobuse PID
« Odpověď #8 kdy: 16 Srpna 2023, 12:00:23 »

Ať klidně reklamuje. Asi ho celá ta akce v nákladech vyjde na nějakou další stokorunu a stejně mu nakonec řeknou, že si to měl zkontrolovat hned při převzetí.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:Nespravna jizdenka vydana ridicem v primestskem autobuse PID
« Odpověď #9 kdy: 17 Srpna 2023, 10:56:14 »

Mne v tom pribehu nesedi, ze pan X si rekl o jizdenku a pak si sedl a nemluvil za jizdy s ridicem a pak to s nim probral. A pritom dle vasich slov neumi cesky ani n. Nechci podcenovat jazykovou vybavenost ridicu PID, ale zaujalo me to...

Kazdopadne to maji v SPP, tedy se na to odvolaji a dal to resit nebudou. Smula, ale chybami se clovek uci. Proto ja preferuji nakupovat jizdenky v mobilni aplikaci, kde si mohu vybrat presne tu, kterou potrebuju. Zkuste to panu X doporucit.
IP zaznamenána

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:Nespravna jizdenka vydana ridicem v primestskem autobuse PID
« Odpověď #10 kdy: 17 Srpna 2023, 17:56:34 »


Keby sa to aj stalo, tak sa to dá vyriešiť nadiktovaním fakeových osobných údajov revízorovi. Tejto osobe v žiadnom prípade slušný občan nikdy neukazuje občanku.

To by mě zajímalo jak si to představujete, když mu neukážete občanku, tak zavolá policii ke ztotožnění a nějak si uplně nedovedu představit, že by tam prošlo ztotožnění s fakeovými udaji.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:Nespravna jizdenka vydana ridicem v primestskem autobuse PID
« Odpověď #11 kdy: 17 Srpna 2023, 20:31:58 »

Teda já moc sockou nejezdím. Občas v časy, kdy se musí nastupovat předními dveřmi a prokázat se platným dokladem před nástupem.

Ale moje představa je, že se po kontrole bez jízdenky vystoupí. Přijedou poloopice. Těm budu tvrdit, že jsem žádným busem nejel a trvat na příjezdu PaChů.
Těm se legitimuji. A budu nesouhlasit s předáním údajů třetím osobám. A žádat potvrzení o úkonu.
A dopravní podnik to bude muset řešit oficiální cestou.

Před X lety bývala u nás pokuta 400 na místě a jízdenka u řidiče 40. Tak se statisticky vyplatilo jezdit bez lístku a případně to zaplatit hned.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Nespravna jizdenka vydana ridicem v primestskem autobuse PID
« Odpověď #12 kdy: 17 Srpna 2023, 20:36:11 »

Tak to nefunguje,  § 63 zákona č. 273/2008 Sb., o  § 63
k) na žádost jiné osoby, která má na zjištění totožnosti právní zájem, jakož i osobu, která o prokázání totožnosti policistu žádá, a zjištěné osobní údaje předat osobě, která o prokázání totožnosti požádala, nebo

navic prokazani totoznosti MP
 https://www.mvcr.cz/soubor/prokazani-totoznosti-pdf.aspx
« Poslední změna: 17 Srpna 2023, 21:22:15 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Hugo

  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:Nespravna jizdenka vydana ridicem v primestskem autobuse PID
« Odpověď #13 kdy: 17 Srpna 2023, 21:22:28 »

Díky za přesné znění.
Ale tou osobou je DP jako právnická osoba. Tedy jejich zaměstnanec musí mít u sebe ověřené zmocnění od DP přesně k tomuto účelu (šance, že bude obsahovat chyby). Snad nestačí, že ukáže opici nějaký odznak ze Sapy. Navíc není prokázáno jakékoli moje porušení přepravního řádu, jelikož tvrdím, že jsem busem nejel.

A dle stejného paragrafu já budu žádat o sdělení totožnosti revizora, jelikož budu chtít po poradě s advokátem podat TR za omezení osobní svobody po dobu čekání na příjezd PaChů.

Absolutně mi chybí osobní zkušenost.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Nespravna jizdenka vydana ridicem v primestskem autobuse PID
« Odpověď #14 kdy: 17 Srpna 2023, 21:48:01 »

Pokud nedoslo k nejakemu excesu, tak take pravdepodobne neuspejete https://www.prazskypatriot.cz/pravni-poradna-nejenom-revizori-ale-i-kontrolovani-cestujici-maji-sva-prava/

BTW: pokud mate advokata, proc jdete pro radu sem?
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin