30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Žádost o informace podle zákona 106 - bez reakce  (Přečteno 3356 krát)

Eric

  • Příspěvků: 632
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o informace podle zákona 106 - bez reakce
« Odpověď #15 kdy: 08 Srpna 2023, 16:47:10 »

To je ovšem docela procesní chaos ... :-)
IP zaznamenána

honz

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o informace podle zákona 106 - bez reakce
« Odpověď #16 kdy: 10 Srpna 2023, 13:05:40 »

To byl sekundární cíl. Já v tom mám přehled, jak je na tom úřad, není moje starost :)
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 632
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o informace podle zákona 106 - bez reakce
« Odpověď #17 kdy: 10 Srpna 2023, 14:43:40 »

Ano, bylo by dobré to příště dát vědět včas předem, abychom se nevyčerpávali teoretickými cvičeními nad tím, jak to udělat správně :-)
IP zaznamenána

honz

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o informace podle zákona 106 - bez reakce
« Odpověď #18 kdy: 11 Srpna 2023, 11:13:53 »

Tak za to se omlouvám.
Ještě specifický dotaz: Těch žádostí jsem měl několik separatních, ale stížnost jsem podal hromadně. Nebylo by lepší to také udělat separátně?
IP zaznamenána

honz

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o informace podle zákona 106 - bez reakce
« Odpověď #19 kdy: 07 Září 2023, 10:01:59 »

Podával jsem odvolání ke KÚ a přišlo mi rozhodnutí, které uvádím níže. KÚ se opírá o to, že zprávy nejsou čitelné, ale to je nejspíš způsobené jeho nekompetencí. Zasílal jsem je jako EML zprávy (standardizovaný export e-mailů) ale s příponou .txt (jinak by to nešlo dát jako příloha v datové schránce, což je taky na blití). A zároveň to KÚ celé zresetoval.

Obratem se i ozval MěÚ s výzvou, abych doplnil. Co teď? Doplnit a čekat, zda to nesmetou ze stolu s tím, že jsem to zahltil nebo nebudou chtít poplatky za vyřízení (což teď už promeškali)? Nebo žalobu kde ukážu, že zprávy jsou perfektně čitelné a SO1 nejednal v rámci zákonně stanovených termínů?
« Poslední změna: 07 Září 2023, 13:21:45 od honz »
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o informace podle zákona 106 - bez reakce
« Odpověď #20 kdy: 25 Září 2023, 08:20:02 »

Jak jste to dal řešil?

Mám, teď žádost podanou 13.9. lhůta končí 28.9. (svátek). Posouvá se lhůta na 29.9. i úřadu?
Nadřízeným by mělo být Ministerstvo pro místní rozvoj. Vzhledem k dalšímu procesu chci volit opatření proti nečinnosti na MMR než stížnost (lze obě možnosti zkombinovat)? Na vyřízení nespěchám. Díky
IP zaznamenána